Ombre denim

22:28


Dnes sa ku mne dostala naozaj zaujímavá myšlienka, podľa ktorej nie je podstatné to, čo sa v našich životoch stane, ale ako na to zareagujeme. Dá sa s tým súhlasiť?

Je možné žiť život bez toho, aby sme sa zaoberali tým, čo sa stane? Dnes, keď každý myslí na dni, týždne, občas aj roky dopredu a zamestnáva svoju myseľ tým, čo bude v domnení, že je lepšie predvídať a do istej miery korigovať svoj osud a to, čo sa stane... Nie je znakom pasivity a istej ľahostajnosti pripisovať podstatu až následnému reagovaniu?

Sám som sa nevedel v prvej chvíli rozhodnúť. Spomínanú myšlienku som "rozpitval" z každej strany a zhodnotil zo všetkých uhlov pohľadu. Prvým bol už spomínaný v predošlom odstavci... No v zápätí mi k nemu napadol protiklad. V prípade, že by sme sa zaoberali naozaj len tým, ako zareagovať, žili by sme životy, v ktorých by stres a fantazírovanie zohrávali len zanedbateľnú časť? Za skúšku by to možno stálo...

Vest, Shorts - Secondhand + DIY
Top - H&M
Shoes - ???
Bag - Marni at H&M
Bracelets - random

You Might Also Like

19 komentárov

 1. Chcel by som sa opytat ak by si mohol prezradit ze ktore seconhandy navstevujes? Dakujem

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. v BA klasicky Textilhouse, najčastejšie v Ružinove... a potom vždy keď som u rodičov, zájdem sa pozrieť aj do secondhandu v Rožňave

   Odstrániť
  2. Dakujem. Asi by som mal skusit zajst do seconhandu, nikdy som tam nebol :-)

   Odstrániť
 2. skvelé!!ja by som sa tiež na to dala, ale stále nemôžem nájsť kúsok odevu ktorý by sa na to hodil. teda nechcem si kvôli tomu kupovať :)
  a ten jeleň (alebo iný paroháč) za tebou ma dostáva do pomykova, normálne mi to príde ako keď už v októbri sa chystajú obchody na vianoce.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. je to socha Renaty Ormandikovej z Krasy vesmirnej :) https://www.facebook.com/pages/Krása-Vesm%C3%ADrna/390059687677761

   Odstrániť
  2. tak tak, dominika má pravdu, chcel som to tiež sem nakopírovať k tvojmu komentáru ;)

   a na bielenie odporúčam navštíviť sekáč... tiež som nechcel "risknúť" niečo z vlastného šatníka, tak som si kúpil denimovú vestu za pár drobných

   Odstrániť
 3. Zaoberáš sa príliš filozofocými otázkami ;).
  Ja som ešte nebielila! Viem, čo ma čaká :D.

  Kejmy <3.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Paťko!

  "Nie je podstatné to, čo sa v našich životoch stane, ale ako na to zareagujeme." Ja s touto myšlienkou 100% súhlasím.

  Videla by som to nasledovne: To akým smerom sa náš život uberá a aké okolnosti/príhody nám do cesty prihráva je značne ovplyvnené tým ako sme v minulosti na niečo zareagovali. Povedzme, že mi niekto ponúkne prácu pre fashion house Carolina Herrera. Je to udalosť, ktorá sa stane v mojom živote a ja na ňu můžem zareagovať rôzne - od čoho sa potom bude odvíjať moja budúcnosť. Môžem ponuku odmietnuť s tým, že sa na to necítim dostatočne dobrá a silná a že vlastne na to vôbec nemám skúsenosti. Zostanem žiť v Prahe a otvorím si vlastný malý boutique. Alebo môžem ísť do toho, presťahovať sa do NYC, nájsť si chlapa američana a môj život bude niekde úplne inde. Z toho vyplýva, že nie je ani tak dôležité čo sa stane v našom živote, ale skôr aký postoj k tomu zaujmeme a ako zareagujeme a sami si tým dotvoríme vlastný osud a cestu. Veď aj napr. keď ideš k veštici (či už tomu veríme alebo nie), ona vždy vidí len čo sa stane. Ale vždy ti k tomu povie, že záleží ako sa k tomu postavíš a čo v danej situácii spravíš a potom sa tvoj život môže uberať tým a tým smerom.

  Tú úvahu čo si rozvinul v druhom odstavci je pre mňa už iná téma (aspoň podľa mojej interpretácie pôvodného motta). Ja osobne si myslím, že každý myslí na svoju budúcnosť. Aj keď všetci múdri ľudia sveta by ti povedali, že sa má žit pre súčasnosť (a teda tento daný moment, ktorý prežívame práve teraz) a že myslenie na budúcnosť nás príliš veľmi okliešťuje a zbytočne zamestnáva našu myseľ. Ale jasné, že každý plánuje.. či už kariéru, dovolenku, rodinu.. na budúcnosť sa proste nemyslieť nedá.

  A BTW, vyzeráš skvelo ako vždy! Savovanie ti ide pekne od ruky.)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. the vest looks really great. been meaning to DIY dip dye an old denim jacket.

  x Peter

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Uzasny clanok a skvely outfit.. Som sa chcela spytat na tie topanky, lebo sa mi straaaasne pacia, ale tri otazniky ma dostali :P

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. topánky - nemenovaný číňan na tržnici ... :)

   Odstrániť
 7. nic proti obsahu, ale dame si rychlokurz gramatiky, ok?
  'Sám som sa nevedel v prvej chvíli rozhodnúť. Spomínanú myšlienku som "rozpytval" z každej strany a zhodnotil zo všetkých uhľov pohľadu. Prvým bol už spomínaný z predošlého odstavcu...'

  takychto chyb tam mas kopec, a to nie len v tomto clanku..davaj na to pozor, lebo takouto formou potom zhadzujes aj obsah (co by si mal, ako fashion blogger vediet :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nechcem byť jazykový purista a ´hnidopich´, ale taký som: máme uhoľ a uhol. Medzi nimi je dosť zásadný rozdiel :) slovenčina je ťažká, ja viem..

   Odstrániť
 8. Ja s tym uplne suhlasim a už som sa nad tym davnejšie zamyšlala.. Rozhodne si myslim že je to pravda, že nejde až tak o to čo sa stane, ale o to ako na to my zareagujeme.. A ta denim vesta je super ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Tvoje články ma vždy donútia premýšľať nad niečím,nad čím som možno ani neuvažovala. ;)
  Vesta je dokonalá,ja som ešte nenašla kúsok zo svojho šatníku na ktorom by som to vyskúšala a si jeden z mála,ktorému sa podaril pekný prechod ;))

  OdpovedaťOdstrániť
 10. toto ma vážne donútilo zamyslieť sa...

  no a ku outfitu: super! ja som to chcela vyskúšať s džínsovou bundou, ale už sa k tomu musím konečne odhodlať...

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Treba najst nejaky kompromis v tom mysleni...:)
  Ale dobre tienovanie :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>