Týždenník XIII.

19:59


Naprieč Slovenskom. Presne takú cestu som absolvoval počas posledných dní a znova som sa na pár chvíľ objavil v rodinnom kruhu, vypočul som si niekoľko cenných rád do života (ako napríklad: "Musíš jesť aj pečivo!"), poleňošil so psom na tráve za panelákom, prečítal knihu počas cesty vlakom a zase raz som sa presvedčil o tom, že moje miesto je na druhom konci Slovenska, v Bratislave.


Potvrdila mi to aj moja alergologička, ktorá žasla nad mojimi výlevmi o tom, ako nepotrebujem lieky a že moja alergia je už niekde úplne mimo mňa a že nie som vôbec na nič alergický (okrem niektorých ľudí, ale tým som ju naozaj nechcel zaťažovať). Pre istotu mi však spravila kožné testy, počas ktorých som si neustále spieval: "Dnes ma liééééčiť smiéééš, umelééé dýchanie chcem tiééééž..." (samozrejme som nechcel, no o tom potom). V závere vyšlo najavo, že moje alergické reakcie sú asi tak trikrát silnejšie než pri poslednom vyšetrení a že mojím jediným šťastím je, že sa nedostávam do styku s lúkami a poliami. Pani doktorka pochválila moje rozhodnutie bývať v meste, pre istotu som si od nej vzal jedno balenie liekov (veď človek nikdy nevie, kedy bude musieť ísť napríklad na to pole!) a rezkým krokom som sa pohol smerom domov. A pre istotu som zmenil playlist...

Doma som si to náramne užil. Navštívil som starkú, ktorá ešte stále prežíva moje štátnice, ako keby boli včera. Podozvedal som sa, čo nového u nich v dedine, koho prečo vzali do väzby (samozrejme nikoho tam nepoznám, takže príbehy som si nebral osobne a v hlave som si vizualizoval úplne iné veci) a kto s kým ide meniť strechu na dome. Čo mi však vyrazilo dych nebol zoznam zatknutých spoluobčanov, ale moja 72 ročná stará mama, ktorá mi predviedla svoju cvičebnú zostavu (keď už chodím do fitka, že nech si pozriem, ako cvičí ona doma...). Po jej prezretí som prehodnotil svoje cvičebné ciele a zaradil medzi ne "dotknutie sa podlahy bez pokrčenia kolien a výkopy pravou aj ľavou nohou do výšky hrude"...

Po príchode späť do Bratislavy som to začal brať vážne a hneď ďalší deň ráno navštívil posilňovňu, ktorá mi doma naozaj chýbala. Nielenže tam prichádzam na iné myšlienky (o čom som však už minule písal), ale sa tam zakaždým aj dobre zabavím, keďže s mojim trénerom sa poznáme a vždy "je o čom".
V práci počas obedňajších prestávok som tento týždeň obiehal športové obchody (áno...naozaj) a hľadal vhodnú obuv na beh. Aj keď si zakladám na funkčnosti, keďže kĺby mám len jedne, poviem Vám, zatiaľ som tie svoje "vysnené bežecké tenisky" nenašiel. V každých som si pripadal tak trochu "mimozemsky" a od tohto pocitu sa mi nepodarilo odosobniť. Možno najbližší týždeň...

Víkend som mal presne rozplánovaný, celé dni v práci a ráno tréning. Z ranného tréningu nakoniec nebolo nič, všetko som však dohnal v noci zo soboty na nedeľu, kedy som vytancoval snáď aj posledný gram sladkého, ktorému som doma neodolal... Je to čudné. Kým som nevpadol do obdobia "píšem bakalárku" nechodieval som nikam. Nikam v zmysle "tancujem, kým nezažnú svetlá v clube". Obľuboval som skôr posedenia s priateľmi pri víne a dumanie nad podstatou života a našich každodenných pádoch a malých (či väčších) víťaztvách. Teraz? Som všade a táto nálada ma permanentne chytá každý siedmy večer. Myslím, že tomu nebude ináč ani počas najbližšieho víkendu... Nevadí, možno sa na jeseň zmiernim. A možno nie...

Cestujete a zdá sa Vám kvalita Vašej cesty pod úroveň? Zdvihnite ju podľa svojho gusta. Tak to robievam aj ja!


Moja prvá kniha od Jozefa Banáša. Dočítaná. Na konci leta asi ukážem, čo všetko som čítal posledné dva mesiace...


Mám rád fotografie. Na matnom papieri. Založené v diári. A tak.

Boli sme unavení.

Konečne moja! A momentálne už mierne pozmenená. Vďaka Ti Savo!Nosíte Shamballa náramky? Ja ich mám momentálne rovno dve! Hnedý som dostal tento týždeň dodatočne k narodeninám a robí mi nesmiernu radosť. Ďakujem Rasťo!

James. Musí byť.

PS1: mám nový "simple" dokonalý clutch, ktorý vidíte na prvej fotografii. Zajtra viac, aj s celým outfitom ;)
PS2: rozmýšľam, že presuniem Týždenníky z nedele na pondelok... Aj tak ich väčšinou postujem v pondelom, pretože nedele mávam pracovné. Môže byť?
PS3: Už viackrát ste mi písali na mail aj do správ, že Vám neide sledovanie blogu cez GFC (Google Friend Connect) a uznávam, naozaj to permantne nefunguje... No ak do vyhľadávača zadáte adresu:

http://madebyboy.blogspot.com/ncr
(označenie /ncr za koncom adresy blogu je dôležité, pretože bez neho budete presmerovaní inam...)

V ľavej časti blogu sa Vám zobrazí modul na prihlásenie sa k sledovaniu blogu cez GFC... Len musíte dávať pozor, aby sa adresa vo vyhľadávacom políčku nezmenila na "madebyboy.blogspot.SK", pretože v tom prípade to nefunguje...

You Might Also Like

9 komentárov

 1. nezmiernuj sa :) treba si užívať život kym si mlady ..v starobe takto trsať od večera do rána môcť nebudeš :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja som si poriadne nezatancovala ani nepamätám, už musím niekde vyraziť cez víkend. vždy si spravíme doma romantický víkend a nikde nevybehneme.
  a pekne si si to užil po veste, ja neznášam cestovanie našimi dopravnými spoločnosťami, katastrofa. ale tak česť výnimkám, niekedy je tam poriadok, dokonca vo vlakoch cez vianoce pridajú jeden vagón :)
  psaníčko je dokonalé, som si povedala, že na začiatku prázdnin si nejaké spravím, ale prázdniny akosi rýchlo ubehli.
  a ja milujem behať v nike air max, cítim sa v nich najlepšie, akoby som behala v pene.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Trefné slová, pobavili ma. Haha, staré mamy vedia vždy prekvapiť, tá moja tiež tak nejako :D
  Inak ak môžem poradiť, tenisky na beh, nedaj sa zmiasť reklamami, skôr skúšaj, toto je o pohodlí fakt. Ja mám značku Columbia, kt. som predtým nepoznala a ani neviem či ich na Slovensku predávajú, náhodou sa ku mne dostali cez známeho, kt. vozí veci zo zahraničia a aj keď som neskôr vyčítala, že sú skôr na turistiku a konkrétne aj na také extrémy ako je voda, pri behaní by som ich nemenila. Takže ľahkosť, priedušnosť, vyberaj podľa toho a vyplatí sa .) Ale aj tak si brúsim zuby na Nike free run 3+ :D Ale to iba tak zatiaľ,teoreticky.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ako rodená bratislavčanka...velmi rada počujem že sa niekto cíti viac doma v BA :D a ešte aj ked tvoje telo to naznačuje ústupom alergie, tak je všetko super :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. mam rada tvoje tyzdenniky, a je jedno kedy pises :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. pri čítaní tvojho týždenníka som zistila, že dlho som nebola nikde a tento piatok už musím niekde skočiť!! veď prázdniny sa už končia a ja som si ešte nič neužila!
  a veľmi by ma potešilo ak by si pridal príspevok s knihami, ktoré si prečítal cez prázdniny - milujem knihy, takže budem rada za nové tipy na skvelé čítanie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mne treba trochu zvysit frekvenciu ruka hore zatahov, aspon tak to planujem tento semester :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Och Patrik, znova si ma pobavil, fotky su super, psik je straaaaasne zlaty. a tak. :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>