Before... (bakcstage of Miklosko Fashion Show)

18:00Čaro módnych prehliadok. Nie je to len o "tom" magickom momente, kedy vôkol móla zhasnú svetlá, prítomní upriamia svoje pohľady na jeho začiatok a vyjde prvý model z dlhoočakávanej novej kolekcie návrhára.


Kúzelné momenty začínajú už vo chvíli, kedy do zákulisia príprav prehliadky prichádzajú modelky. Nenalíčené, nenápadné, v jednoduchých jeansoch a teniskách. Za nimi kráča celý tím ľudí, ktorý z nich behom krátkej doby vydoluje ich druhé ja. Na záver prichádza návrhár. Za ním sa ťahá dlhý rad stojanov, ktoré sú preplnené dôkladne zabalenými a prísne utajovanými modelmi novej kolekcie. Všetci sú na svojich miestach, stoly sa prehýbajú pod náporom kozmetiky a rôznych doplnkov. Presne v tom momente sa to celé začína. Kolotoč príprav na hlavnú večernú prehliadku...

Nezainteresovaný človek by si mohol myslieť, že ľudia sídliaci za prehliadkovým mólom na konci stanu zrejme majú "svoj svet". Ja si to myslím tiež, no na rozdiel od iných si ich pobehovanie z jednej strany na druhú, hysterické "Kde je to? Nevideli ste to niekto?" a dvanáste prečesávanie ofiny či tretiu výmenu náhrdelníka k modelu č.5 viem odôvodniť. Bez toho by to totiž nebolo ono.
Bez ruchu na týchto niekoľkých metroch štvorcových, dokonalej a precíznej práce desiatok ľudí, omamnej vône laku na vlasy, zvuku naparovania žehličky, modeliek pobehujúcich v spodnej bielizni a ďalších drobností, ktoré k zákulisiu prehliadok patria, by výsledok na móle nebol taký, aký v konečnom dôsledku je. Dokonalý.
keďže som frajer v čítaní z pier (aj z fotografií), tlmočím Vám, čo hovorila Alena Schulzová: "Úúúú, kočkáá!" :)


mokrý vzhľad pre všetkých! ... 

Mne sa podarilo na pár krátkych chvíľ dostať do zákulisia príprav prehliadky Miklosko Fashion Design behom Bratislava Fashion Weekendu. Všetko, čo som v predošlých riadkoch napísal sa dialo aj v spomínanom backstagei. Chuť "spraviť niečo wow" sálala z každého jedného človeka, ktorý v tej chvíli spolupracoval na danej prehliadke.


hmm.

Bohužiaľ, nemohol som ostať až do doby, kedy sa začal pripravovať styling modelov a modeliek (preto toľko make-upu a hair stylingu, no aj tam sa bolo na čo pozerať!). Je mi to naozaj ľúto, pretože už len slovo "obliekačka" (ináč odbornejšie nazvané garderobier, ale slovenský ekvivalent sa mi pozdáva viac a musím si o tomto zamestnaní zistiť viac!) ma baví a bolo ich tam hneď niekoľko. Takže škoda... Lenže ja som nemal v daný večer ani jednu "obliekačku" a tiež som sa musel prichystať. Snáď teda nabudúce ;)

You Might Also Like

7 komentárov

 1. oo vyzerá to tam super, tie množstvá kozmetiky a oblečenie na stojanoch!! :) tam tak pracovať.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. to muselo byt skvele tak v backstage-i! je mojim snom tam raz dostat (nie ako modelka, to by bolo vela smiechu, ale licit)! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To tam bolo take male, ci len na fotkach to tak vyzera?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. uu ty sa ale mas uz len cakam kedy budes strasne slavny a ja budem machrovat ze som bola medzi prvymi 50 pravidelnymi citatelmi:D:D:D
  inak na otazku co budem studovat tak zatial som prihlasena na anglictinu,literaturu a matiku a to mi ta ucitelka volala koli tomu aby sme sa dohodli na tom smere ja som myslela ze child care ale teraz som si neni ista ci si neurobim tieto ich UK akreditacie na kadernictvo a vizaz kedze uzto mam zo slovenska:)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>