Bratislava Fashion Weekend. Piatok.

19:57Piatky k víkendu neodmysliteľne patria. Nie som výnimkou a aj ja ich obľubujem. Možno aj preto som sa s veľkou dávkou entuziazmu a pozitívnej nálady vybral na prvý - piatkový deň tohtoročného Bratislava Fashion Weekendu.
Celý maratón prehliadok spustil blok študentov Ateliéru Odevného dizajnu VŠVU doc. Julie Sabovej, ktorý bol zhrnutím toho najlepšieho, čo som už mal možnosť vidieť aj na Absolventskej prehliadke v júni a o ktorej som Vám už raz písal. Vďaka tomu som mal možnosť vidieť znova úžasné čierne modely Mayi Božovič (ktorej modely bohužiaľ tentokrát nemám kvalitne nafotené...), pánsku urban kolekciu Mirky Ferklovej (pri ktorej sa rozhýbal aj môj fotoaparát, uff) a kolekcie ďalších študentov, ktoré ma však zaujali aj na druhýkrát o niečo menej než spomínané dve. Je však cítiť nový svieži vánok na poli slovenskej módy a tak dúfam, že minimálne o niektorých začínajúcich návrhároch budem ešte môcť počuť (a aj napísať...).
Po prehliadke študentov VŠVU nasledoval blok modelov ďalších študentov a to Libora Komosného a Veroniky Kostkovej s názvom "Vertical It". Na prehliadkovom móle sa postupne vystriedali modely od Libora a Veroniky, ktoré sa niesli v duchu jednoduchých a čistých farebných kombinácií, z ktorých dominovali rôzne odtiene bielej, cez béžovú, šedú a čiernu. Strihy a línie boli štýlovo čisté, odkazovali na modernú architektúru a pri pohľade na mólo sa mi v hlave premietal severský minimalizmus. Pri spomínanej prehliadke musím vyzdvihnúť styling a celkový dojem, ktorý som mal po prehliadke naozaj veľmi dobrý a spomínané chvíle som si naozaj užil.
Jednou zo zástupkýň susedného Česka bola na tohtoročnom Bratislava Fashion Weekend-e značka TIQE by Petra Balvínová, ktorú som do spomínanej prehliadky nemal možnosť poznať a tak som s očakávaním sedel na svojom mieste. Už po prvých modeloch som bol presvedčený o tom, že návrhárka vsádza najmä na ženskosť, ako pri použitom materiály, tak pri výbere strihov jednotlivých častí kolekcie. Behom niekoľkých minút predviedli modelky kompletný ženský šatník, v ktorom nechýbali sukne s vysokým pásom, šaty, blúzky či krátke kožušinové vesty na tohtoročnú jeseň. Farebné kombinácie boli naozaj príjemné a nositeľné. Základné farby ako bielu a béžovú dopĺňala purpurovo-ružová, krikľavo-žltá, modrá a aj čierna. Najviac ma dostali detaily z čipky na hrudníkovej časti šiat či priehľadné čipkované sukne.


Večer patril komerčnejšie orientovanej prehliadke Simple Carollinum Concept Store, ktorá sľubovala širokú plejádu modelov zvučných mien. Po slabšej poobedňajšej návštevnosti fashion stanu bolo naozaj dobré vidieť, že hľadisko sa pomaly začalo napĺňať. Späť však k prehliadke... Simple prinieslo do Bratislavy ako denné tak aj večerné modely. Nechýbali samozrejme kabáty či bundy z kolekcií určených na nastávajúcu sezónu jeseň/zima. Nebudem Vám klamať, čakal som viac... Až na doplnky ma prehliadka nezaujala a styling modelov ma ničím neoslovil. Najbližšie budem teda čakať menej a radšej sa nechám milo prekvapiť.Viac kvalitných fotografií nájdete vo fotoalbumoch na oficiálnej stránke blogu Made by Boy na Facebook-u. 

Boli ste na niektorej prehliadke v piatok aj Vy? Užili ste si to? Verím, že ak aj naživo nie, minimálne prostredníctvom tohto príspevku áno ;) Čoskoro pokračujeme sobotnými prehliadkami...

You Might Also Like

5 komentárov

  1. Ano bola som na prehliadkach :D:D:D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. čím viac fotiek vidím, tým som prekvapenejšia ako dobre všetko z TIQE vyzerá :D krásna kolekcia a super modely, všetko nositelné a farebné..krása :)

    OdpovedaťOdstrániť

//]]>