Bratislava Fashion Weekend. Sobota.

12:04Druhý deň Bratislava Fashion Weekend-u sľuboval naozaj veľa. Program prehliadok bol naplnený rýdzo slovenskými návrhármi a prítomní sa mohli tešiť na množstvo zvučných mien slovenskej módnej scény. Žiadne komerčne orientované prehliadky, len slovenská autorská tvorba. A presne tak si predstavujem deň na Fashion Week(ende).


Plejádu sobotných prehliadok otvorila Michaela Ľuptáková so svojou kolekciou "Rock Nymph", ktorá priniesla na mólo nespútanú energiu, mestský štýl a rock and roll. Základné farby čiernu a bielu dopĺňala metalická strieborná. Zaujímavo strihané saká, šaty s krátkou ale aj maxi dĺžkou dopĺňali opasky a výrazné náhrdelníky a vedľa mňa sediace dámy súhlasne vyhlásili, že by si teda určite vedeli vybrať. Škoda absencie pánskych modelov, ja by som si tiež rád vybral, pretože toto bol aj môj šialok kávy a možno aj niečoho iného!Po rock and rolle nás čakalo niekoľko romantickejších chvíľ previazaných stuhou v tvare mašličky. Práve tá je charakteristickým znamením kolekcie Coco od Petry Poórovej. Niektoré jej modely som už mal možnosť v minulosti vidieť a tak mi jej tvorba nebola úplne neznáma. Na sobotňajšej prehliadke však predstavila okrem známych modelov aj novinky, ktoré sú pokračovaním spomínanej kolekcie. Jednou z nich je aj pánska línia, o ktorej som doteraz nepočul a naozaj ma prekvapilo, keď na mólo vyšiel prvý model. Mňa osobne dostala klasická biela košeľa s čiernou stuhou okolo krku a zaujímavo riešeným ukončením rukávov (viď detailnú foto). A malým skvostom možno určite označiť dámske večerné šaty, ktoré sú od ramien až po spodok posiate ručne prišitými gorálkami, wow!


Svoju temnú stránku na tohtoročnom BFW ukázal Marcel Holubec W., ktorý v kolekcii "Les Choses de la Vie" zhmotnil bolesť a stratu. Celá prehliadka mala veľmi silný emotívny podtón, k čomu určite neprispeli len samotné modely ale aj efekty, hudba (áno, hral aj Noisecut) a atmosféra v stane. Priznám sa, že tak dokonalé detaily, ako v tejto kolekcii som už dávno nemal možnosť naživo vidieť a miestami som len sedel a nedokázal ani fotiť. Doplnky od Mikyty krásne umocnili styling jednotlivých modelov a niekde v polovici prehliadky som si povedal, že kým nebudem mať náramok od Mikity, alebo rukavice, ktoré sa na prehliadke viackrát objavili v bielom ale aj čiernom farebnom prevedení a na ktoré ešte stále intenzívne myslím, dovtedy nebudem úplne spokojný (a až budú rukavice, pôjdem vyššie a začnem túžiť po bunde na úvodnej fotografii tohto príspevku). Marcelovi v duchu ešte stále tlieskam.Poslednú prehliadku poobedného bloku nám naservírovala Jana Gavalcová. Tá nám na móle ukázala nie len večerné šaty, ale aj kolekciu odevov modernej mestskej ženy či plavky. Tentokrát sa vystriedalo široké spektrum farieb, medzi ktorými nechýbali neónové odtiene či rôzne metalické odlesky. Mňa osobne najviac zaujalo jednoduché tielko s jasným posolstvom: "I´m here with Gavalcová Fashion Designer." Poprosíme začať vyrábať aj v pánskom prevedení, nech je sranda!


Po spomínanom (mini)maratóne prehliadok ktorý však dal naozaj zabrať (ak neveríte, skúste to o rok), nás čakal hlavný program dňa - večerná (výročná) prehliadka novej kolekcie značky Miklosko Fashion Design. O tej najbližšie...

... a nezabúdajte, viac fotografií z prehliadok na oficiálnej facebook stránke Made by BOY.

You Might Also Like

2 komentárov

 1. ách mne je tak ľúto, že som nemohla prežiť celý tento víkend naplno, ale dúfam, nabudúce.
  mňa stále dokážu očariť tie perličkové šaty a vždy uvažujem nad tým ako by sa mi nechcelo to vyšívať, že určite to je prilepené :)
  a to sako Gavalcová je super!
  takýchto víkendov by mohlo byť viac!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No damy by si teda vedeli vybrat :P A tie rukaviceee...

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>