Bratislava Fashion Weekend. Vidíme sa!

18:06


O niekoľko hodín sa začne (menší - väčší) sviatok všetkých fashionistov žijúcich v Bratislave a na Slovensku všeobecne. Dnešná press konferencia oficiálne otvorila druhý ročník Bratislava Fashion Weekend, na ktorý sa úprimne teším. Čo nového nás čaká oproti minulému roku a ktoré prehliadky si nenechám ujsť?
Hlavnou novinkou oproti minulému roku je miesto (alebo ak chcete priestor), kde si jednotlivé kolekcie užijeme. Námestie Eurovea síce ostalo, no už niekoľko dní na ňom rastie "fashion stan", na aký môžeme byť zvyknutí (tak maximálne z fotografií, neviem, či ho už niekto z Vás videl aj live...) z Fashion Week-ov, ktoré majú vo svetových mestách módy svoju tradíciu. Verím, že aj táto maličkosť dopomôže tomu, aby sa Bratislava Fashion Weekend takisto stal tradíciou a mal pevné miesto v diári každého nadšenca módy.

Ďalším potešujúcim faktom je, že organizátori sa v druhom ročníku akcie rozhodli poskytnúť väčší priestor slovenskej tvorbe a do úzadia sa dostali kolekcie miestnych butikov a inej konfekcie. Táto správa ma potešila hneď po zverejnení oficiálneho programu prehliadok. Tí z Vás, ktorí sa sem vracajú pravidelne už vyše roka si môžu pamätať, že poslednému ročníku som (sám za seba) vytkol najmä fakt, že prvému BFW dominovala najmä konfekcia z jesenných kolekcií reťazcov a bolo to naozaj všetko, len nie fashion. Tento rok program sľubuje širokú plejádu domácich návrhárov, medzi ktorými nebudú chýbať študenti VŠVU, rovnako aj známe mená na poli slovenského návrhárstva. A to ma úprimne teší!

Z piatkových prehliadok si určite nenechám ujsť ako som už spomínal študentov Ateliéru Odevného dizajnu doc. Julie Sabovej, ktorých som mal možnosť spoznať už pred ich Absolventskou módnou prehliadkou a z niektorých srší naozaj veľký potenciál. Rovnako sa teším na kolekciu "Vertical It" od Libora Komosného, ktorú po čase znova uvidím a nechám sa uniesť jeho futuristickým pohľadom na modernú architektúru, ktorý pretavuje do spomínanej kolekcie. Podľa fotografií zverejnených na internete ma zaujala aj kolekcia Petri Balvínovej, ktorá tvorí pod značkou TIQE BY PETRA BALVINOVA. A keďže som o nej doteraz nepočul (hanba mi!), prekvapenie bude o to väčšie. Piatkový maratón prehliadok uzatvorím prezentáciou Simple Carollinum Concept Store, ktorý odprezentuje posledné kolekcie značiek ako Lanvin, Balenciaga, YSL, Céline, Dior Homme, Alexander McQueen, ... Verím tomu, že sa bude na čo pozerať!

Sobota má patriť návrhárom "made in Slovakia" a myslím, že na tento deň sa okrem mňa teší ešte množstvo ďalších! Michaela Ľuptáková sľubuje vo svojej kolekcii "Rock Nymph" rock and roll skĺbený s mestským štýlom a to my môžeme! Do svojej duše nás cez svoju kolekciu "Les Choses de la Vie" vpustí Marcel Holubec W. Tá sa bude niesť v typickom čierno-bielom farebnom prevedení a bude doplnená doplnkami vyrobenými špeciálne k nej. Jana Gavalcová na móle BFW predstaví kolekciu "Mixes in Motion", kde namiešala to najlepšie zo svojej minulosti a súčasnosti. Ako sama hovorí: "Mixes in Motion je kolekcia oslavujúca jednu etapu mojej tvorby a súčasne predznamenáva nový začiatok". Sobota vyvrcholí veľkolepou prehliadkou Fera Mikloška a jeho značky Miklosko Fashion Design, na ktorej autor predstaví jesennú časť svojej 15. výročnej kolekcie. Samozrejmosťou budú doplnky rovnakej značky a bižutéria Miklosko Jewels by Spleen, o ktorej som Vám čo to napísal už minule. Novinkou (na ktorú sa teším tak veľmi, že viac než veľmi!) bude pánska línia odevov a doplnkov nesúca názov "Miklosko Jeans Design". Neviem sa dočkať, až uvidím pánske tašky navrhnuté Ferom Mikloškom!

Ako vidíte, môj program na najbližšie dni je naozaj preplnený. Aj keď nestihnem všetky prehliadky BFW, vyššie spomenuté si určite poctivo užijem a ako správny bloger, čo to Vám o nich napíšem. Teraz bežím do čistiarne a následne späť k svojmu "osobnému fittingu outfitov". Nech to stojí za to! Vidíme sa.

A ešte niekoľko fotografií z press konferencie BFW:


A jedna bonusová:

A ešte jedna. Jedna z mojich fotografií sa objavila v "sprievodcovi" alebo katalógu k BFW. Moje ďakujem patrí značke Miklosko Fashion Design!


You Might Also Like

5 komentárov

 1. Poriadne si to uži! :) V dobrom ti závidím a kiežby som tam mohla byť aj ja. Ty si sa tam dostal cez blog alebo tam ideš ako "obyčajný divák"? :)
  Ešte jedna otázočka - chystáš sa aj na Viedenský FW?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. šiel som tam za blog, mal som vybavenú akreditáciu do hľadiska a pred jednou prehliadkou aj do zákulisia :)

   Odstrániť
 2. vyzerá to naozaj super!teším sa na článok o tom ako to prebiehalo a aj na to čo si mal na sebe!
  je rozdiel napr. medzi "obyčajným" divákom a pozvaným, napr. miesta na sedenie a pod?...
  a fotka so Simonou je skvelá, obaja ste krásni!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vďaka! :)

   v miestach na sedenie určite bol rozdiel... pozvaní hostia väčšinou mali rezerváciu do prvého radu, ľudia z médií mali takisto vyhradené miesto na sedenie... no mám pocit, že pri nákupe lístkov bolo možné si zvoliť sektor a miesto, kde chcel človek sedieť

   Odstrániť
 3. škoda, že mi nakoniec ani tá jedna prehliadka nevýde.. tak si to tam uži a poriadne nám všetko zdokumentuj (:

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>