Jeseň a zima podľa F&F Home

10:17


Obľubujem interiérový dizajn ako taký. Som úplný laik, no baví ma listovanie v knihách či časopisoch venovaných tejto téme, nachádzanie "malých hrdzavých pokladov" na povale z minulého storočia, preklikávanie sa blogmi o bytovom dizajne a zakaždým v obchodnom centre letmo nazriem aj do oddelenia s bytovými doplnkami.
Tento týždeň som odskočil na pár príjemných chvíľ k dievčatám do bratislavského showroomu značky F&F, na prezentáciu kolekciu bytových doplnkov F&F home, ktoré nechýbajú ani u nás doma (rozumej v byte rodičov) a rovnako ani u mňa v Bratislave.

F&F home si na novú sezónu pripravil lákavý a luxusne pôsobiaci mix doplnkov v minimalistickom štýle, no so zaujímavými tvarmi, textúrami a v niektorých prípadoch aj odleskami. Podstatná časť doplnkov sa nesie v typických jesenných farbách, kde nesmú chýbať rôzne odtiene hnedej, béžovej, maslovej, slonovinovej s už spomínaným odleskom bronzu a medi.
Druhá časť kolekcie (tzv. "basic") hýri farbami a je určená najmä do detských či študentských izieb, kam spomínané doplnky prinesú znova kúsok leta a radosti z farieb.

Mojimi osobnými favoritmi z každej doterajšej kolekcie F&F home sú masívne fotorámy, ktoré v niekoľkých prevedeniach aj sám vlastním. Zatiaľ sú poctivo zoradené na mojich policiach, no verím, že raz príde tá chvíľa, kedy ich budem mať dostatok (povedzme tak... 18) a správim si z nich tú najúžasnejšiu fotostenu (napríklad takúto).
Nová kolekcia ma dostala svojou ucelenosťou a jednotným štýlom, takže hociktorý kúsok z nej sa dá ľahko skombinovať s ďalším. Môj favorit je jednoznačne porcelánová sova (presne táto tu!), ktorú by som využil ako stojan na doplnky (náramky okolo sovieho krku by boli efektné a ja by som ich mal všetky na očiach). Rovnako sa mi páči aj vankúš, ktorého poťah je z príjemnej kožušiny a podľa mňa je veľmi výrazným (vďaka spomínanej textúre kožušiny) no zároveň decentným (farba) doplnkom. Samozrejme nevynechám fotorámy, ktoré ma znova dostali a znova si niektoré z nich zaobstarám. Viete, čo je však na tom najlepšie? Za väčšinu doplnkov nezaplatíte viac než 10€...

Máte aj Vy niečo z kolekcie F&F home?


Ďakujem dievčatám z F&F za pozvanie a milé posedenie pri káve a tom najlepšom koláči (áno, zhrešili sme... ale všetci!). Vidíme sa v oddelení F&F home :)

You Might Also Like

4 komentárov

 1. mám ten chlupatý poštářek :D je skvělý

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sova je top! A mam od nich zatial len svietnik na cajovu sviecku, ale taky pekny tyrkysovy :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nemám... ale veľmi chcem ten chlpatý vankúš, pôsobí neuveriteľne mäkučko :) nevieš náhodou koľko stojí? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. náhodou viem ;)

   8,49€ by mal stáť podľa toho, čo pozerám...

   Odstrániť

//]]>