Týždenník XV.

11:28Posledné augustové dni skončili, trávnaté plochy pri vode sa vyprázdnili, internátne izby naplnili a očakávam, že v najbližšej dobe si v autobuse zrejme nesadnem. Prázdniny sú už pre väčšinu "out" a leto taktiež.
Pravdupovediac sa nad tým ani nepozastavujem a kebyže nevidím kolegov srdcervúci výlev na tému "Toto malo byť leto? Toto???", tak si to zrejme ani reálne neuvedomím...


Zamestnáva ma momentálne množstvo vecí. Kolotoč povinností sa u mňa spustil minulý týždeň, kedy som začal s balením svojich vecí a sťahovaním. Po troch rokoch opúšťam vysokoškolsko-internátny život, ktorí všetci berú tak trochu alternatívnejšie a posnažím sa nastúpiť do úplne normálneho kolobehu dospelosti (aj keď v tej som už zrejme nejaký ten piatok uväznený). Viem, čo mi nebude chýbať z posledných troch rokov a verím, že niektoré veci už v tomto živote nezažijem, pretože prístup niektorých ľudí a životné podmienky na niektorých internátoch sú aj v dnešnej dobe veľmi "neštandardné" a pod úroveň, no internáty mali aj množstvo pozitív. Množstvo nezabudnuteľných chvíľ, kedy sme napríklad so slečnou K. len tak sedeli na balkóne, s vyprahnutým pohľadom na Karlovu Ves, nadávali na všetko dostupné aj nedostupné, aby sme v závere usúdili, že aj tak sa nič nevyriešilo a načo by aj... Zažil som tam toho dosť, na jeden život tak akurát a je čas posunúť sa niekam ďalej.
A tak po dvoch nociach  triedenia a záverečného balenia som mal prázdnu izbu, v ktorej sa toho toľko udialo. Svoj (materiálny) život som natesnal do desiatky tašiek, kartónov a kufra s mojou vlastnou váhou. Stálo ma to množstvo energie, spomienok a aj občasnej melanchólie, no v závere som cítil pocit, ktorí človek  cíti zakaždým keď sa začína niečo nové. Niečo o čom už toľkokrát rozmýšľal a teraz je to tu. Takže som plný očakávaní a radosti z toho, ako sa nám bude bývať na novom mieste, spolu a čo nám to prinesie.

PS: ak by som sa dlhšie nehlásil, asi sme sa dobili... :))
Trošku Viedeň.

Balenie v plnom prúde... 
... a dobalené!

Free Shipping, yes!


A takto unavení sme boli na konci týždňa...

You Might Also Like

9 komentárov

 1. skvele fotky! :)

  http://www.ivetsperspective.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. sťahovanie je pre mňa vždy emotívne :) má to čosi do seba

  OdpovedaťOdstrániť
 3. mne to vzdy pride tak, ze aj ked nechcene, ci chcene, september je vzdy mesiacom velkych zmien...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Karlova Ves? Tam bydlí kamarádka :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. super fotky,prajem aby si sa priadne zabýval :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. joj, sťahovanie je vždy plné emócií... mňa to čaká už o pár dní a zatiaľ sa na to neteším...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Vsetko ma svoje pre a proti, aj intraky :) Ale jasne ze tak trosku zavidim to nove byvanie :P

  OdpovedaťOdstrániť
 8. dnes už hrdo môžem zahlásiť, že všetko je presťahované, ja som zabývaný a spokojný! :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>