Týždenník XVI.

18:23September mi pripomína pondelok. Nikto sa naňho neteší, no až sa začne, všetci nabehnú povinne na tempo, ktoré si tento "výnimočný" mesiac vyžaduje. Mňa nevynímajúc...


A tak sa (takmer) každé ráno prebúdzam s myšlienkou, že už si musím konečne zmeniť zvonenie na budíku, lebo na to aktuálne už ani nereagujem. A tak miesto 6.35 vstávam o 7.20 a na ranné rozjímanie nad šálkou kávy môžem znova zabudnúť, rovnako na siahodlhé premýšľanie o tom, aké asi bude dnes počasie a čím ho skúsim tentokrát oklamať (čo sa mi samozrejme tiež nedarí). Je proste zaujímavé, že v meste, kde sa niečo neustále deje (ak máte pocit, že sa nedeje, treba sa na to pozrieť z druhej strany...) a ktoré by teda nikdy nemalo spať, ja zakaždým zaspím. Zakaždým.

A o tom, že sa teda naozaj čo to deje svedčia určite aj moje posledné príspevky na blogu. Jeseň je každoročne veľmi pestrá a nie len čo sa týka farieb listov na stromoch. Denne na mňa vyskakujú plagáty a pozvánky na vernisáže, prehliadky, workshopy, premietania... a ja zakaždým sedím pred monitorom s otvorenými ústami a hovorím si v duchu: "Prečo má môj deň len 24 hodín???". Proste potrebujem viac času (keď už každé ráno zaspím...). A najmä teraz, keď začala škola.
Škola. Ďalšia kapitola. Aj keď už úspešne druhý týždeň sedím v prvom rade lavíc (z posledného by som totižto nič nevidel a ani nepočul... a ani wifi by som tam nechytil!), zatiaľ ma to nijak nepoznačilo. Môj súčasný vzťah k škole by sa dal prirovnať k stavu, keď Samantha "tam dole" nič necítila. Ani ja nič necítim. Čakám, kedy ma to celé nadchne, alebo aspoň rozčúli. Zatiaľ teda zaujímam flegmatický postoj a tvárim sa, že moja chvíľa ešte len príde. Bude musieť.

A teda zatiaľ kým je moja myseľ voľná a v duši cítim divokosť, idem sa venovať tomu, čo ma baví. Pretože aj na otázku: "Prečo bloguješ?", som naposledy našiel len jediný, no o to pravdivejší dôvod. Pretože ma to baví! Tak robte veci, čo Vás bavia. Všetko ostatné príde neskôr...

Fotografia z poslednej kampane Lanvin. Palec hore!
Viac je viac! Všetko z novej kolekcie Miklosko Jewels by Spleen.


Prvý jesenný (upršaný) deň som rozveselil farebnými ponožkami. 

F&F Home a keramická sova, ktorú chcú všetci. Vážne...

Všetko by bolo v poriadku, kebyže v tej taške nie je ďalšia taška... Tá sa snáď rozpadne až za 100-99-98-...


Viac je viac.

You Might Also Like

5 komentárov

 1. To prirovnanie so Samanthou-amazing! :), mňa by to ani nenapadlo, aj ja to mám so školou tak podobne,btw páči sa mi tá kombinácia s hravými ponožkami. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja som zo školy vystresovaná a to neskutočne.. už od 4. sa šialene učíme a ja nestíham vôbec nič a ešte menej sa mi toho chce.. najradšej by som celé dni spala a nevychádzala z izby.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. pekný súhrn :) tiež mám jesen rada jedine preto, že všade samé fashion akcie :D vďakabohu za to, inak by som tiež moc ani nevyliezala z postele..

  OdpovedaťOdstrániť
 4. september mám ráda jen protože mám narozeniny, jinak to je měsíc na nic, ale tenhle jsem si užila! :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>