Čítam.

20:56Respektíve - chcel by som čítať. Momentálny želaný stav je - prečítal som. No to by musel mať môj deň o nejakú tú časť viac a ja aspoň o niekoľko povinností menej.Ale každý večer pred spaním si rád nájdem pár chvíľ na kazenie svojho zraku a obohatenie duše. Či už jej povrchnejšie založenej časti a prelistujem septembrové Vogue (ktoré listujem už asi x-tý krát a vždy v ňom nájdem doteraz neobjavenú reklamu) alebo októbrové číslo (ktoré mi pre zmenu požičala Zuz a ktorej ho vraciam už nejaký ten piatok...ehm). Na nočnom stolíku nemôže chýbať najnovšie číslo Top Fashion, ktorý je naozaj top medzi slovenskými periodikami a to, čo vo svojom názve sľubuje, aj do posledného bodu spĺňa.

V prípade potreby vyrovnať mentálnu pohodu svojho vlastného ja, siaham v poslednom čase práve po nasledujúcich knihách... Posledná nevera od Jozefa Banáša ma v lete chytila. Doslova. Po pár dňoch sme si ale dali od seba pauzu a odvtedy nevieme nájsť cestu k sebe. Šancu jej však naďalej dávam a aj preto jej patrí čestné miesto na mojom nočnom stolíku.
Podobne je to s knihou Jedenásť minút od Paula Coelha. Svoj život (minimálne jeho posledné tri roky) rozdeľujem na Coelhovské a neCoelhovské obdobia. Momentálne prežívam skôr to druhé a tak jednu kapitolu čítam na viac pokusov. Je mi to ľúto, ale nijak to neviem ovplyvniť.
Avšak momentálne žijem pre Baričákové úvahy! Jeho dielo Kým nás láska nerozdelí: Nachádzania, čítam nie len po riadkoch, ale aj pomedzi ne a prežívam presne tie pocity, ktoré by som si prial ako čitateľ prežívať zakaždým! Vizualizujem si situácie, hodnotím, premýšľam, pozastavujem sa, vraciam sa späť k istým myšlienkam... A čítam ju nie len v pohodlí svojej postele, ale aj v MHD, čo naozaj nemám vo zvyku a aj to je jasný dôkaz toho, že si ma podmanila!

PS1: Čo momentálne čítate Vy? Alebo by ste chceli čítať (len z rôznych dôvodov nemôžete...musíte chodiť von so psom, vynášať smeti, škola, práca... Ja viem!)?

PS2: Pustite si nové video od Charlie Straight. Potlesk. Dal by som si ich koncert z mája tohto roku znova!


You Might Also Like

17 komentárov

 1. Tiez mam obdobie ked Paulove knihy citam na Xraz.prave listujem Cosmopolitanom privezenom z UK a chystam sa preluskat nie len nasu knoznicu ale aj zautocit na martinusacle stranky a najst doposial neobjavenu srdcovku :-DD

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na poličke ma čaká Posledná nevera...ešte pár dní a pustím sa do toho :) Inak neviem aký žáner je už pre teba moc ale Meno Vetra a jeho pokračovanie odporučám naozaj každému!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nedavno som sa konecne dokopala k tomu po mesiaci docitat Evitu-Vsetko alebo nic.Fakt som sa k tomu pre tu kopu povinnosti nedostala od septembra.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vďaka za tip, Kým nás láska nerozdelí určite skúsim, rada sa zamýšľam nad tým, čo prečítam, rada knihou tak trochu žijem :) 11 minút bola výborná kniha, vedela by som o nej diskutovať dlho pri pohári vína :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. kde si si kupoval septembrovy vogue?ten hrubší?ja som hladal na nivách a nič.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ten môj mi doniesla slečna K. priamo z NY ;) A u nás som ho videl napríklad v Panta Rhei, Martinuse alebo v Interpresse na Korze...

   Odstrániť
 6. co si sa tak pozeral po mojom FIAT 500 vcera?? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :-O
   čo, kde, kedy? :-O :) neviem... asi som sa chcel zviezť! :)))

   Odstrániť
 7. Baričák má skvelé knihy a píše nazoaj pútavo.
  Od Coleha sa mi úplne že najviac najviac páčila kniha Víťaz je sám, čítal si?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. samozrejme, to bola prvá kniha, ktorú som od neho čítal! Nasledoval Alchymista, Alef, Piata hora, Čarodejnica z Portobella, Veronika sa rozhodla zomrieť, Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala... a teda snáď sa časom pridá aj Jedenásť minút.

   Odstrániť
 8. Ach, viem, o čom vravíš...
  Chcela by som konečne prečítať Raňajky u Tiffanyho, ktoré som dostala ešte na narodeniny.

  Kejmy ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. 11 minút mi požičala ešte triedna (!) na strednej :D Taktiež Veroniku. V poslednej dobe som zaťažená na krimi-veci, Jo Noesbo, Stieg Larsson, atď. Momentálne mám rozčítané dve knižky, a to a Leopard a Pätdesiat odtieňov sivej. Tá druhá je taká, že chvíľkami sa mi páčí, inokedy si zas poviem, že to je strata času a nemala by som čítať také sr@čky. Neviem no :D

  OdpovedaťOdstrániť
 10. ja chcem konečne dočítat knihu Christian Dior, Kostýmová tvorba a Umenie vnímat umenie. Vsetky tri mám rozčítané, ale nemám čas ich dočítat. Dôvod je jednoduchý: práca, stáž, posledný ročník na výške t.j. diplomovka, skúšky, kurz šitia, jazykovka, a večer ani neviem ako zaspím.
  Snažím sa čítat v MHD ale väčšinou si ku mne sadne známa, ktorá ma nevidela dlho a má tendenciu sa so mnou rozprávat :) takže z čítania nikdy nič nie je aj keď sa snazím sadnút vzdy inde prípadne zmeniť spoj ona to asi podvedome tuší a ide na ten istý :))))
  este občas čítam cez obed to je fajn.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. ja sa snažím čítat zároven knihy aj časopisy, a je to veeelmi náročné :D tiež by som an to chcela ma viac času.. evu aj elle si kupujem každý mesiac..momentálne čítam júlovú, stačí tak? :D

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Veľmi pekný blog :) a skutočne zaujímavo píšeš ! Dobre sa to číta :))

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>