Fashion Pop-Up (Made in Košice)

13:45Utorok večer sa Sklad č.7 premenil znova na miesto plné inšpirácie, hýriace farbami a ľuďmi, ktorých spája jedna spoločná vášeň - móda. Fashion Pop-Up (Made in Košice) priniesol do dobre známych priestorov hŕstku mladých módnych návrhárov a tvorcov, ktorí (zväčša) pôsobia na východe Slovenska a tak si ich po dlhej dobe mohla užiť aj Bratislava. Nevynímajúc mňa! :)

Napriek menšiemu meškaniu (menšiemu rozumej 3/4 hodiny), vďaka ktorému som z prehliadok videl len záverečné defilé, som si spomínaný večer príjemne užil a videl množstvo doteraz nevídaných vecí a značiek. Priznávam, nie všetko bolo "môj šialok kávy" a niektoré z predstavených vecí by ste márne hľadali u mňa v šatníku či pod mojou posteľou.

Avšak! To že spomínané kúsky (či strihy) u mňa absentujú, neznamená, že som ich zavrhol. Práve naopak, určite by som im dal šancu a rád by som si spravil "not myself" deň, kedy by som si s radosťou obliekol džínsy so zníženým sedom od značky Sewologylab, ktorá v sebe spája streetwear s hudbou a prvé, čo mi pri pohľade na ich veci napadlo bolo "freedom".

Keď sme pri pohodlnosti, nejde nespomenúť autorskú kolekciu PAPERFLAKE od Ľubici Humeníkovej a Lenky Tatárovej, ktorá v sebe spája nositeľnosť a miernu extravaganciu. Všetky kúsky nesú spoločný charakteristický znak, ktorou sú vločky a harmoniky. Určite si ich väčšina z Vás pamätá z detstva, kedy sme ich strihali z papiera. Spomínané vzory sú pomocou sieťotlače prenesené na príjemný úplet, z ktorého vznikli tielka, mikiny, legíny... Celý nápad a "rýdzoslovenskosť" (vyrobené v spolupráci so Slovenka-silver Banská Bystrica) ma dostali! Až na jeden menší problém - tentokrát výlučne pre dámy...

Môj zrak v daný večer niekoľkokrát padol aj na tvorbu Eleonory Gaškovej, ktorá ma prostredníctvom svojich klobúkov preniesla do predvojnového obdobia 30. rokov. Z množstva predstavených modelov som si najviac obľúbil tie tvarovo jednoduchšie, s výrazným detailom ako boli napríklad rôzne brošne alebo vtáčie perie.

Množstvo krásnych drobností som našiel aj na "výstavnej stene" Tani Čisárikovej, ktorá sa venuje výrobe autorských keramických šperkov, ktoré kombinuje so zlatom. Proste malé poklady...

SEWOLOGYLAB


PAPERFLAKE - Ľubica Humeníkova & Lenka TatárováELEONORA GAŠKOVÁ - klobučníctvo 


TANA ČISÁRIKOVÁ

LU:KA

Aj tento večer potvrdil to, aká môže byť slovenská móda rôznorodá, pestrá a schopná trafiť sa do cítenia kohokoľvek zo zúčastnených. Vďaka rôznorodosti štýlov, farieb a prevedení si určite každý našiel minimálne jeden kúsok či značku, ktorá bola podľa jeho chuti a od ktorej by rád privítal niečo u seba doma, alebo by z nej rád daroval jeden kúsok niekomu inému. Verím, že takéto a podobné akcie sa stanú súčasťou kultúrneho života nášho mesta a už teraz sa teším na ďalšiu z nich!

You Might Also Like

4 komentárov

 1. veľmi pekné fotky Patrik! a s poslednym odsekom 200% suhlasim :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Patrik, super napísané, super nafotené!
  škoda, že som nešla tiež... shame on me! vyzeralo to tam fakt dobre :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. všetky tie klobúky och! :) a najkrajšiaa - sukna na poslednej fotke..nádhera :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>