Trench.

20:14Život je jedna veľká mozaika. Hrá všetkými farbami a tvarmi, niektoré jej časti osvetľujú slnečné lúče, iné sú nenápadne v pozadí. Ani jeden deň sa nebudím s tým istým pocitom, necítim to isté čo včera a viem, že od zajtrajška budem môcť očakávať znova niečo nové. A to ma baví! Baví ma to rovnako ako dni, ktoré sú tak trochu výnimočné.


Nie sú to len dni, kedy sa niečo deje, kedy je políčko v diári zapísané do posledného miesta a kedy máme dôvod nesedieť doma. Sú to aj dni, na ktoré sa len tak spontánne tešíme a ktoré nás napĺňajú chuťou žiť a ísť ďalej. Ruka v ruke, bok po boku.

A tieto dni mám aj preto tak rád, lebo práve počas nich je dôvod a nálada posunúť lenivosť na vedľajšiu koľaj a pohľadom zájsť aj do tajnejších a menej prebádaných častí šatníka. Pretože práve počas nich si rád dávam košele, pred zrkadlom si zapínam motýlika a conversky mením za oxfordky vydávajúce to najzvučnejšie "poklopávanie" podrážok.

Tentokrát som však sako nechal doma a miesto neho vzal trenčkot. Nebola to náhoda. Pár dní pred spomínaným večierkom som čítal jednu on-line diskusiu, v rámci ktorej sa istá dáma vyjadrila, že trenčkot ako taký mužom nesedí a je to čisto dámska záležitosť, ktorú sme my muži prevzali z dámskych šatníkov. Spomínanú pani pozdravujem, odkazujem jej, že nech sa pozrie ona do svojho šatníka, v ktorom určite nájde nie len nohavice, ale aj ďalšie kúsky odevu, ktoré môžu niesť / nesú isté pánske prvky a nikto sa nad ňou nerozhorčuje. A takú "absurditu" akou bola veta "trenčkot mužom nesedí a je to čisto dámsky kúsok odevu", môže vypustiť zo svojich nenalíčených pier len zarytá feministka. Toľko k téme...

Odhliadnuc od môjho rozhorčenia navrhujem svetový mier a trenčkot do väčšiny pánskych šatníkov!


Presne takéto v pánskom prevedení, v 41tke a už si ich aj objednávam!


Mirka (theblondzebras.blogspot.com)
I wear:
Shirt - Zara
Trenchcoat - Primark
Jeans - ???

Belt - Jack & Jones

Bow Tie - H&M
Shoes - F&F
Clutch - Parfois

You Might Also Like

15 komentárov

 1. "The trench coat was developed as an alternative to the heavy serge greatcoats worn by British and French soldiers in the First World War."

  nemám rada keď niekto niečo vypustí z pusy a ani si neoverí čo to hovorí dobre. narážam na feministickú nenalíčenú tetu na diskuznom fóre.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Trench_coat

  OdpovedaťOdstrániť
 2. no ty si aký fešáčik s tým motýlikom:) Ja si myslím, že trenčkoty sú na chlapoch, ktorí to vedia nosiť, neskutočne sekkkksiiii!!!

  A ružové, žlté topánočky sú kráásne! To je topankovo? Alebo ten banner nie je k tomu?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Topánkovo to nie je, ale pošlem ti správu s odkazom na ne ;)

   Odstrániť
 3. Velmi pekny style, suhlasim s tebou aj Ambrozaliou plus maly dodatok: Tie lity chceeeem! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. je čas písať Ježiškovi! aj ja už spisujem zoznam...

   Odstrániť
 4. tie tvoje poeticke zaciatky su strasne trapne, chces to stale takmpisat, ked aj tak potom zas skoncis pri dakom polobuzerantskom oblecku?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ak sa ti nepáči text, nečítaj... Ak sa ti nepáčia fotky, nepozeraj... A vlastne ak sa ti nepáči zameranie blogu, tak v pravom hornom rohu obrazovky ho zavri. Iné Ti asi neviem odporučiť.

   Odstrániť
 5. super outfit ako vždy kde sa dajú objednať tie topánky prosím

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Milej slecne by mal niekto ozrejmit povod trenchcoatu...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. jasnee trenčkoty sú na chlapoch super, som za, všetkými prstami čo mám ;)a super fotkyy mega vyzerajú tie topánky! :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>