Get a chance.

22:06
Naše životy sú popretkávané. Tak či onak, na bráne svojej dospelosti (ktorá ma občas nehorázne bolí) priznávam, že samému je zle. Každý z nás potrebuje byť obklopený tými, ktorí sú ochotní dotknúť sa našej duše, precítiť s nami to, čím práve žijeme a pri občasnom zahmlení ukázať ten správny smer.

Neustále stretávam množstvo ľudí. Tváre  ktoré mi nič nehovoria, ale aj tie, ktoré sa behom sekundy stanú súčasťou môjho sveta a nerozplynú sa príchodom ďalšej chvíle. Baví ma, ak sa k tvári postupne pripojí osobnosť, príbeh, postoj a filozofia. Odhaľovanie vrstvy za vrstvou, poodkrývanie tajomstiev a prechod k tomu pravému vnútru. K tomu ktoré si každý z nás tak úzkostlivo stráži a ktoré je poznačené všetkým, čo sa v nás deje.

Minule ma zaujala myšlienka slečny K., ktorá hovorila:  „už nikdy nebudeš taký istý. Všetko čo sa stalo (a nech už ide o čokoľvek) sa hlboko v tebe usadí a navždy tam zostane... Príbehy, zážitky, ľudia. Všetko...“.  
A najmä ľudia. Som sklamaný z toho, že postoje sa menia z minúty na minútu. Že ľudia ktorí ma donedávna posúvali vpred a v prípade potreby boli mojimi „záchrannými pásmi“ tu zrazu nie sú. Či už z vlastných pohnútok alebo iného dôvodu, odchádzajú. Možno inam, kde ich stretne niečo lepšie, niečo viac „šité na mieru“... Som však presvedčený o tom, že ak oni zanechávajú stopy na mojom „ja“, do istej miery sa aj mne darí formovať ich osobnosť a obohatiť ich svet. Nech na konci ani jedna strana nie je „taká istá“.

A tak, som rád za každého človeka. Za každého, ktorý sa rozhodne pristaviť pri zásuvke s mojim menom a priložiť do nej svoj odkaz. Za to, že prispeje k jej naplneniu a obohateniu a aj za to, že občas z nej niečo vytiahne a uvoľní tak miesto pre niečo ďalšie, možno lepšie, inšpirujúcejšie, čo ma znova posunie ďalej.

A práve momentálne som za menšou selekciou obsahu mojej zásuvky. Veľa ľudí odišlo. Niektorí s odkazom „vidíme sa ešte“, iní so sklopeným zrakom a bez slova. Nech už je to ale akokoľvek, je tam teraz oveľa viac miesta pre niekoľko stálych, ktorí neustále rozširujú moje obzory, primiešavajú môjmu životu tú správnu príchuť a všetko ide s nimi „ako po masle“. A ja im za to ďakujem.
I wear:
Shirt - Jeans Club
Blazer, Sweater - H&M
Jeans - ??? 
Shoes - Baťa
Bracelets - random

A bonusovú fotografiu, ktorá sa sem "nezmestila" sa nachádza na Facebook-u. Tak tam dajte jeden like, oplatí sa! ;)

You Might Also Like

19 komentárov

 1. Patrik you have a fantastic Jeans and shoes!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vždy sa nájde dôvod, prečo spoznavaš nových ľudí. Bud ich potrebuješ na to, aby ti zmenili život, alebo oni potrebujú teba, aby si zmenil ty ten ich...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. vynikajúco napísané!
  a sako je tiež super ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tiez si myslim, ze niektorych ludi stretnes iba "na chvilu", aby ti v dany moment nieco "dali" a potom z tvojho zivota odchadzaju, a ani jeden z vas nelutuje, ze ste sa stretli a ani vam nie je smutno za tym, ze uz sa viac (mozno) nestretnete.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Super outfit! Líbí se mi ty pruhované ponožky, kdyby bylo i tryko takhle barevně pruhované bylo by to bezva! www.facebook.com/fashionbynelly

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ponožky a svetrík, skvele si to doladil:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. skvele napísané :)
  všetko má v živote svoj zmysel... niektorých ľudí poznáš večnosť a aj tak Ti nedajú to, čo tí, ktorých stretneš len na chvíľku :)

  žeriem Tvoj štýl, vieš o tom? ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. teraz už viem! O:) vďaka :)

   btw... niekedy sa už pôjde dúfam von, keď si už presťahovaná ;)

   Odstrániť
  2. už by sa teda konečne mohlo! :)

   Odstrániť
 8. Krásny článok, fakt krásny. Mňa ešte fascinuje, ako zrazu niekto, koho si (dajme tomu) ešte pred mesiacom nepoznal, je pre teba dnes taký dôležitý a nevieš si to bez neho predstaviť :). Milujem spoznávanie, odkrývanie duše a tajomstiev, čo skrýva...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no fascinujúci je aj opačný prípad... ale o tom je život :)

   Odstrániť
 9. krásny článok, skvelý text a krásne fotky! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. skvelý článok,naozaj krásne napísané ;)
  a ako inak zas ti to sekne :D

  OdpovedaťOdstrániť
 11. vďaka všetkým za komentáre! moje ego je pohladené na tri dni dopredu :)))))))

  OdpovedaťOdstrániť
 12. parádní, skvělé hodinky a moc se mi líbí ten detail ponožek :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Patrik, milujem tvoje články, tvoje myšlienky, tvoje slová. Už ťa len stretnúť a budem milovať aj teba :D :) Vystihol si všetko presne tak ako to aj v skutočnosti je.

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>