Týždenník XVIII.

23:17Už osemnásty Týždenník. A kebyže som o niečo zodpovednejší a mal v škole aspoň o tri predmety menej, oslavoval by už aj vyššie číslo. Ale veď osemnástka nie je až tak zlá!

A ani dvadsaťdvojka nie je až tak zlá. Napriek blížiacim sa 25. narodeninám a následnej tridsiatke (kedy snáď ešte všade budem môcť hovoriť, že mám 19, ako to robím posledné tri roky...) má svoje čaro!

Sám sa neprestávam čudovať na spontánnosti, ktorá sa vo mne občas až nebezpečne derie na povrch. Chvíle v ktorých hovorím "Áno." len tak, lebo som zvedavý na výsledok sa kopia a v konečnom dôsledku sa kopia následne aj povinnosti, ktoré si kvôli svojim rôznym "Áno, jasné" a podobne, odkladám na poslednú chvíľu.

Nezchádza mi úsmev z tváre, keď spomínam na posledné víkendy, ktoré v duchu doznievajúceho leta (práve som si spomenul na svoj oversize šál, z ktorého mi vidieť len oči a vlasy...) prežívame na maximum. Spontánne sa pred polnocou obliekam a utekám na prvý nočný spoj do mesta, aby som si následne postál ďalšiu polhodinu pred podnikom, pretože vo vnútri je to plné a celé západné Slovensko dostalo chuť ísť na tú istú party čo my. V poriadku. Je to v poriadku až do chvíle, kedy si nevyzliekam svoju koženú bundu a nezisťujem, že človek vedľa mňa má na sebe to isté, čo ešte pred hodinkou na mňa prosebne žmurkalo v skrini a ja som sa zľutoval. Tri hlboké nádychy, je to v poriadku, prišli sme sa baviť, nebudeme riešiť nejaké to tričko.
V rámci terapie "Zvládam to, že nie len ja mám na sebe to najvynikajúcejšie tričko" sa otáčam na druhú stranu, aby som zistil, že na druhej strane stojí ďalší "parťák". V duchu počítam do desať, myslím na reálne problémy, ktoré nakoniec zahadzujem za hlavu, keďže sme konečne v podniku a zábava môže začať. Mohla by, kebyže na piatich metroch štvorcových sa neobjaví "TO" tričko na ďalších troch osobách. Počítam to na prstoch, jedna ruka mi nestačí. Áno, je nás šesť. Sám seba aj svoje okolie presviedčam o tom, že to vôbec nie je zlé a v duchu vyhlasujem hlášku Anny Dello Russo: " Somebody wearing your same outfit? Wonderful, you did the right choice!", za svoju osobnú mantru večera. Po troch drinkoch jej aj začínam veriť. Po týždni sa tomu smejem a spomínaný večer by som si zopakoval hocikedy. A možno už v novembri!

Na ktorý sa mimochodom strašne teším. Neviem sa dočkať svojej niekoľkodňovej absencie v Bratislave. Aj keď je to mesto, ktoré mám naozaj rád, z času na čas potrebujem vidieť aj niečo iné. A tentokrát to bude aj niečo doteraz nevídané! Bude o čom písať...
You Might Also Like

6 komentárov

 1. Anna má vždy pravdu :D, a tu je ešte môj obľubený: "Fashion is always uncomfortable, if you feel comfortable you never get the look." :)
  dailyFABRIC*

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Po 1. určite si ty najlepšie vyzeral v tom veľmi obľúbenom tričku. :) A po 2. asi si treba nosiť v taške ešte jedno, príp. dve náhradné trička na prezlečenie :D Tak toto ani ja nemám rada, keď niekde prídem a polka mesta ma presne toto isté oblečené čo ja!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Anna ma sice 100% pravdu, ale kazdy chceme byt original (teda ja urcite :D) a preto sa vyhybam obchodom, kde nakupuje polka Slovenska.. Ale aj tak, kazdy sme jedinecny aj keby 10 ludi malo to iste tricko, na kazdom vyzera inak :) btw, uzasne boots v listi ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. My chceme inkriminovane tricko! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. aka je to knizka a od koha? dakujem za odpoved :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>