Týždenník XX.

19:11


Od dnešného rána sa prihováram vyššej moci, nech je každý môj týždeň taký, aký bol ten posledný. Neustále sa niečo dialo, boli sme všade a bolo nám najlepšie! Čo viac môžeme chcieť? Tak sa teda pozrime na to, čo by sme si ešte raz (a možno aj viackrát) zopakovali...

Z víru školských povinností, do ktorých som sa namočil na začiatku týždňa a ešte stále pretrvávajú (len si ich presúvam na horšie časy), ma hneď v utorok vytiahla slečna K., otvorenie m.ona fashion gallery a nejaký ten pohár šampanského na môj stiahnutý žalúdok (pre istotu hovorím v jednotnom čísle, nikdy neviem, kto si to prečíta...ehm). Aj keď to zo začiatku vďaka skúške najvyšších (no zároveň najkrajších) topánok v šatníku vyzeralo "rôzne", nakoniec to vyšlo! Po dlhej dobe sme sa znova videli a tak sme okrem prezerania aktuálnych kolekcií domácich návrhárov stihli prebrať "všetko podstatné", rozobrať nesympatické modelky a ich ešte nesympatickejšie "akože pózovanie". Samozrejme znova nebola núdza o niekoľko zaujímavých momentov, z ktorých sa určite budeme ešte nejaký ten piatok smiať. Predpovedám, že nám to vydrží buď dovtedy, kým nás to prejde (jedno z našich súkromných životných hesiel je "to prejde"), alebo do našej tohtomesačnej návštevy Prahy. To však už predbieham...

Po spomínanom večierku som to mal namierené (konečne) preč z Bratislavy. Najskôr na stredné Slovensko, kde sa stretol západ (a.k.a ja) s východom (a.k.a ženská populácia nášho rodu), aby si po niekoľkých týždňoch odlúčenia užili spoločný obed a poobedňajšie rozhovory pri šálke kávy. Týmto pozdravujem "milú slečnu" z kaviarne na námestí Zvolena.
Verím, že každý z nás máva ťažké dni, no prenášať svoju zlosť (či menštruačný cyklus) na všetkých zákazníkov je naozaj smutné. Myslím, že by si mala vážiť svoju prácu, pretože iní by za ňu boli vďační aj miesto nej. A ak má nanič deň, nech sa nad tým povznesie (alebo sa vypíše na PNku...).

Koniec týždňa tentokrát patril pánskej jazde ako sa patrí! V piatok nadránom (rozumej v dobe, kedy nie som schopný ani jednoduchej vety, nie to súvetia) sme sa pozbierali, nasadali do Bzuča (familiárny názov pre auto môjho spolubývajúceho) a za rytmického zvuku motora si to namierili priamo na výpadovku z Bratislavy - smer Žilina a neskôr Krakov.

Mesto a predĺžený víkend v ňom sme sa rozhodli užiť si, ako sa patrí. Cez deň pobiehajúc po centre, pamiatkách, sledujúc miestnych a turistov. Večer vyčesaní ako sa patrí v niektorom z miestnych klubov, s pohárom vína (ktoré sme nakoniec museli zavrhnúť a vymeniť za niečo iné, rovnako dobré), hlasnou vravou a preberaním udalostí, ktoré sme zažili počas dňa. S menšími odchýlkami tomu aj tak bolo.

Vďaka perfektne situovanému ubytovaniu (tiež máte pocit, že snáď všade mimo nášho hlavného mesta a Slovenska sa dá zohnať ubytovanie v centre za prijateľnú cenu?) a personálu s tým najľubozvučnejším jazykom sme sa dostali všade, kam sme to mali pôvodne naplánované. Pešia zóna bola na niekoľko minút chôdze a tak sme v jej okolí strávili zrejme najviac času.
Nepredpokladal som (hanba mi), no Poliaci majú veľmi príjemný, nenútený štýl odievania. Nedbanlivé kombinácie denimu s kožou boli v prípade pánov vyšperkované dokonalou obuvou (najčastejšie vysoké boots), koženými rukavicami, šálmi so zaujímavými vzormi či okuliarmi s výrazným rámom. Veľkej obľube sa tešili aj tašky, rôzne púzdra, štýlové batohy (žiadne "poďme do hôr") a eko bavlnené tašky cez plece. Kebyže mám blog orientovaný na streetstyle ľudí, mám postarané o nové príspevky na pár týždňov dopredu. A to nepreháňam...

A možno o ne mám aj tak postarané. Veď uvidíte!Ak by ste chceli vedieť niečo konkrétne, kde sme bývali a pod, kľudne mi napíšte mail. Urobím Vám on-line cestovného sprievodcu! :)

You Might Also Like

5 komentárov

 1. skvela partia, ako pozeram na zostavu, musela to byt velmi inspirujuca a funny vikendova jazda

  OdpovedaťOdstrániť
 2. mam rada tvoje tyzdenniky, formulujes tak zvlastne tie vety, a je to velmi dobre citanie :) krakow milujem, ja som tam bola pred tyzdnom, a tvoj outfit v zelenom kabate, velky LIKE :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja neverím, že žilina a na hlinkovom v tom zelenom kabáte...:D btw ako vždy skvelý týždenník :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. hm, zrazu mám chuť a poľsko :3 mohol si pofotiť tých pekne oblečených občanov, na tých som celkom zvedavá :O :3

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ten sveter na prvej fotke je supernyy

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>