F&F (Spring & Summer 2013)

15:26


Kúsok leta v posledný novembrový týždeň sa podarilo priniesť značke F&F do svojho bratislavského showroomu. Prezentácia novej jarnej a letnej kolekcie anglickej značky sa niesla v duchu slnečných lúčov, farieb, odhalených ramien a posrkávania chutných drinkov. Pretože presne takto si predstavujú nadchádzajúcu sezónu v F&F.

Ako to už býva zvykom, aj tento rok stavila značka na niekoľko samostatných línií v rámci kolekcie. Každá z nich má svoje charakteristické prvky, farebnosť, strihy a štýl, v ktorom sa nesú jednotlivé modely. Vďaka tomu je veľká pravdepodobnosť, že si aj Vy nájdete "to svoje" medzi oblečením s visačkou F&F.

Už pri prvom pohľade na kolekciu mi napadlo: "Tak toto je ono!". Myslím si, že značka si zobrala k srdcu všetko, čo jej bolo počas minulej sezóny navrhnuté a odporúčané. Jednotlivé stojany v showroome hýrili farbami, zaujímavou štruktúrou materiálov, nechýbali výraznejšie prvky a detaily, no stále v rovine, ktorá sa od konfekcie očakáva a ktorá ju udržuje v nositeľnej podobe.

Letné mesiace sú o zážitkoch, o pulzujúcom meste, odhalených ramenách a vychladených drinkoch. Názov prvej línie z dámskej kolekcie je teda viac než vhodný - Sorbet. Jej charakteristickými prvkami sú farby, mladistvý vzhľad a kombinovateľnosť. Klasické slim nohavice vo všetkých farbách dopľňajú svetre s veľkými očkami a padavým strihom, batikované košele (všimnite si nenápadné vloženie DIY štýlu do kolekcie) a doplnky s neónovými detailami.Belle Mare je druhá línia, ktorá dokonale vystihuje štýl prímorského prostredia. Primárnu úlohu tentokrát hrajú ľahké a vzdušné materiály v bielej farbe. Výrazným protikladom je červená a všetky odtiene modrej, s ktorou sa dizajnéri vyhrali na sukniach. Kombináciou denimu s jednotlivými modelmi tejto časti kolekcie dostane "Belle Mare" úplne iný nádych. Osobne sa mi najviac páčil práve "denimový křivák", ktorý prehodený cez letné šaty vyzerá úžasne!


Treťou časťou kolekcie sú "60´s", ktoré v sebe skĺbili nesmrteľnú kombináciu čiernej, bielej a červenej. Minimalistické strihy zaručujú vysokú kombinovateľnosť a čierno-biele pásikavé sako zaujme (minimálne) pohľad každého prítomného.

Mimochodom, tiež Vám sako z novej kolekcie pripomína model, ktorý má na sebe Rihanna v klipe What´s my name? :)


Osobným favoritom celej prezentácie je posledná dámska línia - Capri. Púdrové odtiene farieb, výrazné detaily v podobe zdobených límcov a digitálnej potlače na šatách (wow!), luxusne pôsobiaca čipka a zaujímavo štrukturované materiály zabezpečili, že som sa najdlhšie zdržal práve pri stojane s týmito modelmi. Predpokladám im veľký úspech, pretože takto si predstavujem leto...


Pánska časť kolekcie bola pre mňa z časti prekvapivá. Neónové farby som v F&F naozaj nečakal a pravdupovediac ani neviem, čo si s nimi počať. Presýtil som sa ich už počas posledného leta. Sám som zvedavý, ako na ne zareaguje konzervatívnejší slovenský zákazník. No plavky výraznejšej farby nemusia byť práve zlé...
Oveľa viac sa mi páči časť kolekcie, ktorá pozostáva z košieľ v príjemných farebných a materiálových kombináciách, zo sák na dvojradové zapínanie a poltopánok vo výraznej modrej (óóó áno, F&F vie robiť pánske topánky! a veľmi!).
Tretím prvkom pánskej kolekcie je "military" štýl, ktorému ja osobne vôbec neholdujem a v mojom šatníku nenájdete nič s týmto vzorom. Avšak rozmýšľam... Možno by sa v ňom ujalo jedno tričko. Volil by som však kombináciu fialovo-šedej potlače. Klasická zelená naozaj nie je "môj šialok".
Bolo naozaj príjemne zažiť kúsok leta aj v tomto ročnom období, za čo veľmi pekne ďakujem dievčatám zo showroomu (Silvia, Zuzka, Natália). Už teraz sa teším na budúcoročnú jar!

You Might Also Like

10 komentárov

 1. Cool pictures.
  Visit my blog
  xx
  http://mariamolinalosada.blogspot.com.es/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. košile, šaty a kabelka z Capri kolekce jsou moc hezké, povrch kabelky nápadně připomíná Epi leather

  OdpovedaťOdstrániť
 3. sú rok čo rok lepší mi príde:) To čiernobiele sako by som brala všetkými desiatimi

  OdpovedaťOdstrániť
 4. presne ako Foly píše, sú stále lepší. tie prvé šaty a košeľa s mint golierom u mňa zatiaľ vedú. a máš pravdu ,,DIY" tam je, ale to by som si nekúpila, lebo to si vyrobím, keď tak! :D inak škoda, že si bol v Prahe a ja akurát vtedy na Slovensku, nabudúce keď prídeš, tak sa snáď stretneme :).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. na každej fotke je niečo čo si viem predstaviť v mojom šatníku...veľmi vydarená kolekcia ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Vidieť, visieť, VISAČKA, Patriku :) Ale inak to vyzerá dobre :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. to muselo byt krásne rozžiarenie škaredého počasia :)
  vsetky modely vyzeraju užasne!

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>