Týždenník XXIII.

18:13Nie som si istý, koľko týždňov prešlo od posledného Týždenníka. Som presvedčený, že ak sa to ani nebudem pokúšať počítať, ľahšie predýchate (a ja s Vami) sklz, ktorý nastal. Život sa však nežije len na blogu, ale skôr a najmä mimo neho a tak mi to prepáčte.

Pokúsim sa teda dobehnúť zameškané aspoň dnešným Týždenníkom, užite si ho!

Keď sme pri užívaní si, neviem, či presne toto slovné spojenie by sa dalo použiť pre opis posledných týždňov. Ak sa na ne pozriem prvoplánovo, s istotou môžem vyhlásiť: "Nie, neužil som si ich!". No pri hlbšom skúmaní jednotlivých dní, prezeraní fotografií a letmých spomienkach na chvíle, pri ktorých sa mi dvíhajú kútiky úst, môžem predsa vyhlásiť, že "niečo na nich bolo".

December je vždy veľmi špecifický. Vždy v mojom slovníku znamená všetko od 2009 ďalej. Vtedy som sa presťahoval do Bratislavy a začalo moje "vždy". Späť však k decembru... Aj mne ako väčšine končí zimný semester práve v tento čarovný mesiac, takže času je málo, spánku ešte menej a zatiaľ čo všetci nadávajú na krátke dni, mne sa tie moje zdajú byť nekonečne dlhé. Neviem, či to je ponocovaním, ktoré som praktizoval posledných 15 dní alebo nezáujmom o hocičo, čo sa len z diaľky podobá na skriptá (a k ničomu inému som sa v posledných dňoch nedostal...).
Zápočty sú však za nami, všetky práce krásne napísané, vytlačené, zviazané a odovzdané s pocitom "like a Boss".

Avšak... December, ako ináč, nebol len o škole. Aj keď som priebežne 23 hodín denne žialil nad svojim osudom a tváril sa, že ja chcem robiť vodiča električky a žiadnu univerzitu už nechcem ani vidieť, z času na čas som sa "urval" (jedno z našich obľúbených slov...) na niečo, čo je viac podľa môjho gusta a čo je viac "Made by Boy". Nechýbali večierky.Vianočné aj nevianočné, s obľúbenými aj neobľúbenými ľuďmi (s nimi je vždy o niečo väčšia sranda, takže odporúčam vždy si nájsť niekoho, s kým nie ste až tak na jednej vlne), nočné vychádzky a neskoré vozenie sa v našej MHD.

Prežívali sme menšie aj väčšie radosti, prekvapenia, objavy, hľadali nové možnosti a skúšali náhradné plány, ak tie pôvodné nevyšli. Hľadali to pravé, žili láskou, úprimnou, živočíšnou, občas nepohodlnou a v konečnom dôsledku veľmi jednoduchou. Takou, akú máme radi.

V jeden večer sme sa (neprekvapivo) objavili v atómovom kryte, nejaký ten meter pod zemou a užili si veľmi nekonvenčne zorganizovanú módnu prehliadku (o ktorej bude reč v inom príspevku). Zhodnotili, že situáciu s využitím atómového krytu nechceme zažiť naostro a že z predstavených vecí potrebujeme hneď niekoľko modelov. A jednu modelku, ktorá nám bude upratovať skrine a starať sa o nás. Len tak.

Dnes cestou z poslednej tohtoročnej skúšky (ďalšie až v januári, tralalala) som si dal svoju obľúbenú trasu cez centrum mesta a zastavil sa na všetkých miestach, ktoré mám rád a na ktoré som v poslednom čase nemal čas. Nevynechal som ani kníhkupectvo, do ktorého chodievam častejšie než niektorí jeho zamestnanci. Pri odchode som zastal pri poslednej poličke s knihami. Posledná z nich niesla názov "Dobré dni sa začínajú v noci". Ja by som si dovolil tento názov teraz použiť a pretvoriť ho podľa seba. Som presvedčený o tom, že "Dobré dni začínajú teraz!".

Tak si ich užite, o týždeň Vianočný Týždenník, nech aj kapustnica chutí lepšie!
You Might Also Like

7 komentárov

 1. boze ake super tricko :)

  GINATRICOT GIVEAWAY:
  http://www.karissaworld.blogspot.sk/2012/12/ginatricot-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Parádne sako máš! :) A moje dobré dni začnú až vo štvrtok o jedenástej :P ale nepotrvajú teda dlho :/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ze vodic elektricky! Ja vzdy ked mam 'krizu' vsetkym vykrikujem, ze pojdem "stavat kominky" do Terranovy :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to som si už odskúšal (aj keď nie v Terranove) a diky, radšej nie :))))

   Odstrániť
 4. obe tričká sú TOP najviac ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som si po poslednej predvianocnej skuske tak vydychla.. Hrozne s tou skolou :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to teda! :)))

   (a mám zlý pocit, že po nej to tiež nebude len ružové..)

   Odstrániť

//]]>