Inside

20:49Obdivujem ľudí, ktorí nenosia tašky. Hneď v úvode podotýkam, že obdivovať sa dá aj v negatívnom zmysle slova. Svoju tašku vnímam ako druhé ja (treba podotknúť, že ich mám niekoľko... tašiek, aj "druhých ja"). Vďaka nej mám po ruke kedykoľvek všetko, čo aktuálne predstavuje "môj svet". Nech ju nosím v ruke, na ramene, mám ju položenú na vedľajšej stoličke či zavretú vo svojej skrinke, dodáva mi istú dávku bezpečia a pocitu, že mám po ruke všetko, čo v daný deň môžem potrebovať.

V tomto príspevku som už tretíkrát vysypal aktuálny obsah svojej tašky. Je zaujímavé sledovať, ako sa postupom času menil. V prvom prípade to bol mierny chaos, ktorý vládol mojej taške (a možno nie len jej...). O rok neskôr, keď som znova odhalil, čo napĺňa moju tašku, to na plnej čiare vyhrala čierna farba a minimalizmus.

Dnes, na začiatku roku 2013, nosím so sebou veci, ktoré boli z veľkej časti darované od mojej rodiny a priateľov (ďakujem Vám!!). Až do prípravy vyššie uvedenej fotografie som si to vôbec neuvedomoval. Je možné, že si takto kompenzujem nedostatok času, ktorý s nimi trávim? Podstatné je, že väčšina z týchto vecí mi robí radosť už nejaký ten piatok. Dokonale vyjadrujú moje aktuálne cítenie a povahu.
Myslím si, že deň bez nich, by nebol dňom v pravom slova zmysle.

A teda:

 • Taška - Aldo - ktorú striedam niekoľkokrát do týždňa s inými obľúbencami z mojej "mini" zbierky tašiek.
 • Diár - ELLE - tento rok neovplývam originalitou pri výbere diáru. 
 • Pero - Parker.
 • Termohrnček - Starbucks - najlepšie minuté peniaze v Starbuckse. Pri jeho kupovaní ma zaskočila otázka slečny za pokladňou: "Ako viete na Slovensku žiť, keď tam nemáte Starbucks?". Mal som jej chuť povedať, že tu toho nemáme viac, ale načo jej kaziť ilúzie o srdci Európy, že...
 • Peňaženka - ručne vyrobená od slovenského malovýrobcu (yeah!). Najlepší vianočný darček!
 • Dokladovka - Miklosko Fashion Design - láska na prvý pohľad. Po štátnici naplnená, jo! :)
 • Telefóny - iPhone4, Samsung Galaxy Ace - čakám na chvíľu, kedy jeden mobilný operátor splní všetky moje požiadavky a mne bude stačiť jeden telefón.
 • Kozmetika - cestovné balenie krému na ruky (Kamil - best krém na ruky ever!), balzam na pery (momentálne Garnier), čistiace obrúsky na okuliare (DM).
 • Dioptrické a slnečné okuliare - lebo občas vidím hmlisto a občas nemusím všetko vidieť (alebo teda... nechcem aby videli mňa).

You Might Also Like

35 komentárov

 1. krásne súmerne si si to všetko naskladal:) Ja nechápem ľudí čo majú dva mobily, ja mám problém byť v pozore aspoň s tým jedným:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Až na skladanie pera a balzamu (trochu sa mi kotúľali...) to až tak dlho netrvalo :)) a dva mobily ako som písal. Jeden na telefonovanie a v druhom mám internet :)

   Odstrániť
 2. ten termohrnček ti tesní? lebo aj ja ho mám, ale mne preteká -.- tam cez tú dierku ako sa pije :D neviem čím to je. ale do prahy sa nebudem vracať aby som ho vrátila, tak ho nosím v sáčku ako socka :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musím poklopať, zatiaľ tesní na výbornú :)

   Odstrániť
 3. Nice blog, and you got two telephones ! Wow ;) Business Boy !

  wanna follow each other on GFC and Instagram ?

  Kisses
  Hannah
  Elegantesque Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 4. nejvíc mě baví můj future husband. vůči chlapům s taškou je poměrně kritický, ale jakmile má víc věcí jak doklady, klíče a mobil (což je často), mam plnou kabelku jeho věcí.. ale jinak je samozřejmě dokonalý :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ak toto je jeho jediná chyba, tak to môže byť future husband! ;)

   Odstrániť
 5. vždy ma strašne fascinovalo ako sa ten krém volá Kamil :D
  lanvin chválim :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja obdivujem šampón "Timotej" :)))

   Odstrániť
  2. a ten Timotej šampón je fakt super inak :)

   Odstrániť
 6. Tiež som teto rok siahla po Elle, z vnútra mi vyhovujú nevyplnené políčka..asi si ho prizdobím....

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja sa ho chystám tiež mierne poupraviť, najmä jeho obal ;)

   Odstrániť
 7. ja som tento rok bez diaru ... vsetko bude v e-forme :)
  taška super, aj cely obsah sa mi velmi velmi paci :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Obdivujem ľudí bez diáru :) Ja by som bol asi ešte viac mimo, než občas som :))

   Odstrániť
 8. ten termohrček je skvelý :)) ale bolo by naozaj super keby sme mali Starbucks

  OdpovedaťOdstrániť
 9. ja som v rámci diáru tiež tohto roku nevymýšľala a tiež som siahla po Elle - veľkosť a uzatváracia gumička rozhodli :) a Kamila si asi kúpim už konečne tiež - používam zatiaľ essence z rady malina+čokoláda a Kamila len väčšinou nenápadne v tescu :X

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. "Kamila len väčšinou nenápadne v tescu" ... This made my day!! :)))))))

   Odstrániť
 10. Skoro jsem se na úkor tohoto tvého postu dokopal k napsání postu o tom, proč prostě nenosím tašku a potom to porovnat s kontrastem obsahu, když už si vezmu alespoň batoh... No místo toho jsem napsal metaforickej post o tom, že nemám čas a doplnil to egoistickým autoportrétem, takže třeba někdy jindy.

  Ale i tak musím teda pochválit tu organizovanost. V porovnání s mým chaosem si někdy říkám, že fakt už potřebuju diář... nebo alespoň uklidit. V batohu, v pokoji, ve všem.

  Povedenej post.

  http://vsudedobreprocbytdoma.blogspot.co.uk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. v izbe by sa zišla väčšia organizovanosť aj nám... možno po skúškach preto niečo spravíme... a vďaka za tento vyčerpávajúci komentár! Čakám na príspevok o organizovanosti / neorganizovanosti tvojho batohu ;))

   Odstrániť
  2. Fajn, tak až bude hotovej, tak ti dám vědět do komentů.
   Mimochodem, jak to je s tím hrnkem, většina (všechny!) termohrnků i termosek mi vždcky tekla - asi nekvalitní těsnění. Nebo jsem to blbě pochopil a ten hrnek nenosíš v tašce, ale v ruce?

   Odstrániť
  3. tento netečie, naozaj... som ho minule tak nejak nešťastne zabudol v taške (naopak), takže som už v duchu pochoval svoje telefóny aj zošit do školy, no nevytiekla z neho ani kvapka... a to mi už padol aj na zem :))

   Odstrániť
 11. ja neznášam Kamilovu vôňu. ja milujem môj Atrix. a termohrnček si musím konečne zaobstarať..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Atrix vonia pekne (čo si pamätám), no na jeho konzistenciu si vôbec nespomínam... obzriem ho, až mi dôjde Kamil ;)

   Odstrániť
 12. Ta taška je úžasná!!! A termohrníček též. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Ta taška je skvělá! Já si tento termohrnek přeji už pár měsícu. Všude na něho slyším samou chválu :-)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>