Mesačník - Február

19:37Napriek tomu, že posledné dni žmúrim oči do prvých slnečných lúčov a hrdo vyťahujem zo šatníka koženú bundu, na prvý (oficiálny) jarný deň si ešte chvíľu počkám. Vraví sa, že jar je vhodný čas pre zmenu. Na rozkvet, sebapoznanie, prekračovanie hraníc, osobný rast. Kedy inokedy než na jar sa môže stať niečo veľké. Niečo dychberúce. Neočakávané... V mojom prípade napríklad aj tesne pred jej začiatkom, vo februári.

Vo všetkej skromnosti, keby som bol väčší exhibicionista a dal svoj posledný mesiac na papier, myslím, že by som tými niekoľkými riadkami vytrel zrak zopár ľuďom. Možno by si Evita aj hlavu obúchala o stenu, že knihu "Stalo sa mi všetko" už vydala a nepočkala na február 2013...

Jar je vhodný čas pre zmenu. Spomínané som si zobral k srdcu. Doslova. Občas som sa budil s pocitom, že  moje ramená toľko zmien neunesú. Možno preto som toľkokrát meškal, možno preto som toľkokrát vôbec neprišiel... Večer som ožíval. Zhadzoval som všetko zo svojich ramien a nemyslel na to, že ráno to tam zase bude. A možno nie... Bolo to tam.

Každý deň sa niečo dialo. Veľakrát mimo mňa, pretože som to tak chcel. Všetci sa mi ozývali. Znova. Každý sa chcel kamarátiť, oduševnene polemizovať, povedať svoje "za" a "proti". Všetci mali čas, chuť, záujem a silné presvedčenie, že "áno, toto sa patrí, tak to spravím a ešte sa aj niečo dozviem". Ľudská naivita v kombinácii s "akožesúcitom" ma rozosmievala najviac. Občas mi ešte stále vyčarí menší úškrn na tvári.

V polovici mesiaca som s výrazom "nezaujímam sa, som veľmi zaneprázdnený a mám naponáhlo" sledoval mladých ľudí. Ako postávajú v centre mesta, s kŕčovito uviazanými šálikmi okolo krku, v rukách zvierajú kvet zabalený v papieri a prešlapujú z jedného miesta na druhé, lebo ona/on znova mešká. Neskôr som sa zameral na  ľudí, nakupujúcich len preto, aby na nič v daný deň nemysleli a nespustili vlnu sebaobviňovania nad pohárom vína. Koniec koncov, je to úplne jedno. Ďalší deň boli znova všetci chladní a bezohladní. Seberovní.

So zmenami vo svojom živote sa každý z nás vyrovnáva inak. Niekto si dá podstrihnúť vlas (ak ich má viac, tak aj tie ostatné, samozrejme), ďalší zbalí kufre, odíde, iný prespí celé dni a prefilozofuje celé noci. Ja som skončil v kníhkupectve pri  polici s nápisom "náboženstvo" a našiel tam knihu, ktorú som už dlho hľadal. Po večeroch si v nej listujem, sporadicky prebieham očami medzi riadkami, no nečítam od slova do slova. Je to iné. Upokojujúce. Každým takýmto "akožečítaním" sa mi otvoria nové dvere. Možno nie tie, ktoré otvoriť chcem, ale aj za inými môže čakať niečo, čo ma znova pohltí.

Na marec mám zatiaľ len jeden plán. Nechať sa pohltiť sebapoznaním. Myslím, že teraz je ten správny čas. Nastaviť zrkadlo nie len iným, no najmä sám sebe.

Začiatok mesiaca = vlasy preč. Bye.


Back to black. Aj vo februári...

A februárový had!

... a športovec roka.Cenu za najšmyklavejšiu podrážku získava... (prosím, už žiaden ľad!)

... bola to láska.

A chlapec v zelenom kabáte sa objavil tiež...
Boli sme v kine...

... a aj v divadle.
Privítali sme jar doma...

... a aj v showroome F&F.

V F&F sme podľahli týmto krasotinám...

... prečítali si posledného Matkina.
A skončili znova v čiernom.

You Might Also Like

11 komentárov

 1. zas som sa pri tvojom článku trošku zamyslela a asi sama sebe určila, čo by cez jar mala zmeniť :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Geniales fotografías!!
  Abrazo y buen finde
  Germán

  http://urbanmanbas.blogspot.com.ar/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ty máš vždy také super hodinky ty hodinkomaniak ak je to spisovné čo asi nie :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hodinky sú taká menšia obsesia O:) (chcem ďalšie! :D)

   Odstrániť
 4. Patrik, super napísaný článok!!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. je fajn keď ma dokáže článok motivovať, aspoň k novým myšlienkam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zlepšuješ sa v tom písaní ;) Tiež som mala istý čas podobnú zmenu na spadnutie, ale zatiaľ som rada, že sa to nestalo..
  A máš supernéé hodinky a za tie nové boty 100 bodov!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zanna, tak nech takáto "zmena" ešte na seba v tvojom prípade počká, prípadne vôbec nepríde ;)

   Odstrániť
 7. Mám rovnaké topánky (F&F), ale v hnedom a súhlasím so šmykľavosťou :) Ale sú najdokonalejšie. No a čo, že sú pánske!! :D

  Silvia

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. niektorí si ich dali podlepiť a ževraj pomohlo ;) ja sa šmýkam ďalej... (tak trochu ma to asi aj baví :P)

   Odstrániť

//]]>