This one... 03/13

19:18Trojka. Moje šťastné číslo. Číslo vhodné do páru.

Trojky také, trojky hentaké. A ešte aj také iné.
Tretí mesiac, tretie koláže. Zvyšné trojky si nechávam pre seba.


V duchu počítam dni. Týždne. Tak aby to nikto nepočul. Čakám na deň, kedy ma to unudí. Počítanie striedam myšlienkami na to, čo by ma bavilo, čo by som chcel.

Chcem písať. Nie vždy. No ak, tak veľa. O všetkom.
O mladíckej nerozvážnosti, študentských snoch, stenách bez omietky a lacnom víne v hrnčeku. O listovaní v starých fotoalbumoch, o nadržanej knihovníčke, zahmlených sklách okuliarov a tupom úsmeve. O tichom "ďakujem" a poslednom pohľade. O nervóznom prešľapovaní pred výťahom. O behu po schodoch.

O červenom rúže a zvodnom pohľade. Vysokých opätkoch, drevenej podlah. O vôni pižma a hlbokom hlase. O obletovaní, zatracovaní, blúznení, vytriezvení. O dlhých večeroch a nečakaných koncoch.
O teplom dychu, suchu v ústach, zamlčaných slovách, veľkej nádeji a zbabelých činoch. O nikdy neuskutočnených predstavách, vízii zajtrajška a dnešnom prebudení. O prázdnej posteli, fľaši minerálky a čudnom ráne. O bosých nohách na studenej podlahe. O pocite samoty. Hlasnom premýšľaní a duševnom striptíze.


Chcem stretávať ľudí.
Známych, neznámych, povrchných, hlboko veriacich, bežných, nevšedných. Počúvať ich príbehy, nedýchať, onemieť od úžasu...
Prikyvovať im, namietať, dvíhať obočie, robiť úškrny. Objať ich pri stretnutí. Spýtať sa ako sa im darí. Prežiť niečo nové, obohacujúce, spontánne, vtipné, miestami nepohodlné a nepochopiteľné.

Toto chcem. Momentálne.

... a ešte čím viac zelenej. Opantala ma.

A počúvajte:
You Might Also Like

7 komentárov

 1. krátke vety, vety v ktorých je veľa informácii,každá oddelená vlastnými čiarkami, také vety dodávajú článkom, príbehom dušu a to tvoje príspevky rozhodne majú...
  zelená je krásna farba, len škoda, že na sebe ju moc rada nemám...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. včera som si skúšala zelené nohavice ale mne sa to dako nehodí ... ale inak je to pekná farba ,
  btw. je super ze vieš čo chces :) ja sa uz par mesiacov zamýšlam a nie som si istá či viem čo chcem ...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Z toho blogu sa do veľkej miery vytratila móda. Ale to je dobre, lebo zaujímavým ťa podľa mňa nerobí móda, zaujímavým ťa robia tvoje myšlienky. Keep doing what you're doing!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne koláže. Zelenú som do svojich 14-tich narodenín nosila takmer každý druhý deň. Šialenstvo. Zbožňujem čítať tvoje slová. Keď sa rozpíšeš, tak to naozaj stojí za to. Len tak ďalej ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Prestan mi krast myslenky, ktere ja nedokazu pretvorit v slova, pismena...
  Asi tak.
  =)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. 3 je aj moje obľúbené číslo. A píš.

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>