This one... 04/13

21:08Apríl. Všetko sa otočilo naruby. Znova. Zimným kabátom a úpletu som kúpil imaginárnu letenku. Jednosmernú. Nikdy viac, ďakujem.

Potrebujem teplo. Nadávať na to, ako sa všetci potia. Kúpiť si ďalšie okuliare, lebo ráno som tie svoje znova zabudol doma. Povedať "áno" druhej zmrzline. Sedieť na ulici a sledovať okoloidúcich. Tancovať a spievať v rohu námestia. Nechať sa vytiahnuť na nočnú prechádzku. Presne toto potrebujem.Dlhé rozhovory. Boli. Vystriedalo ich ticho. Dlhé. Nekonečné. A vôbec nie veľavravné (prepáč Majk).Ticho, ktoré neprerušil tikot hodín. Hudba. Smiech podguráženej účtovníčky od vedľa. Zreteľné "Chcem ťa"... a ani odhalená bradavka. Meow.

Po tichu prišli otázky. Siahodlhé, čakajúce vysvetlenie. Existuje dobrá odpoveď na niektoré otázky? Je dobrá odpoveď zároveň správna?

Zistili sme, čo nechceme. Sadli sme si vedľa seba a bod po bode rozobrali zoznam "Toto fakt nie". Pri bazovej limonáde sme si zo seba uťahovali. Teraz čakáme. Na deň kedy začneme písať nový zoznam.
Zoznam "Toto teda áno!". Bude oslobodzujúci. Vymaníme sa z vlastných klietok a z čela si navzájom zotrieme nápis "Nevie, čo chce". Ako by som niekedy povedal, bude to "veľkolepé".

Prebdené noci nad zatuchnutými skriptami. Odhodlanie. Odmena za každou druhou kapitolou. Odmena za každou treťou stranou, to znie lepšie. Nohy vyložené na stole a pocit "Som dopadol...".
Strnisko. Trojdňové. Týždňové. Natiahnuté tričko. Tenisky. Pohodlnosť a nezáujem. Asexualita.

Strih. Zmena plánu, ako obvykle. Vytiahli sme všetko nové. Dobré. Svieže. Nech stretneme niekoho nového. Stretli sme. Mnoho pekných a zbytočne inteligentných ľudí. Škoda.PS: Ak máte čas (čo určite máte...), pomôžte mi dostať sa na jedno z prvých troch miest v súťaži "Boys in Study". Hlasujte kliknutím na "Hlasuj" k mojej fotografii (zelené nohavice, dlho ma hľadať netreba), každých 24 hodín... Ďakujem! :)


You Might Also Like

9 komentárov

 1. Skvelý príspevok! Zamilovala som si Tvoje texty a tiež mentolovú farbu :)

  http://www.margifashion.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Great post!!
  Kiss
  Germán

  http://urbanmanbas.blogspot.com.ar/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. skvelý článok, opäť. raz to možno vydáš v malej knižnej zbierke :) a možno v mintovom obale...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článek! Už aby bylo jen hezky.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Super článek! Už aby bylo jen hezky.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. :)
  Ta farba je kráásna, taká jarná..

  OdpovedaťOdstrániť
 7. wau...na svete ešte existujú cítiaci ľudia

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>