Mesačník - Apríl

22:37


Prvú tretina tohto roka uzavrel apríl, v ktorom sa ukázala celá škála emócií a zážitkov. Od rána do večera som prežíval chvíle, o ktorých budem ešte dlho a s radosťou hovoriť. Spoznal som niekoľko zaujímavých ľudí, videl doteraz nevidené a počul doteraz nepočuté. Apríl bol obohacujúci.

Začiatok mesiaca spustil súťaž "Boys in Study", v ktorej som sa objavil aj ja. Prehliadka štýlu bratislavských vysokoškolákov bola miestami veľmi jednoliata, miestami zaujímavá a tam niekde na jednej jej strane svietila moja fotografia. O tri týždne neskôr som si mohol nacvičovať víťazné gesto k tretiemu miestu v spomínanom projekte. Nedá mi nepoďakovať ľuďom, ktorí si našli pár chvíľ, či už len raz alebo aj každý deň a hlasovali za mňa. Veľká vďaka a objatie patrí všetkým priateľom, ktorí ma nepretržite podporovali, zdieľali a presviedčali všetkých navôkol, že áno, Patrik je hodný toho hlasu... Ďakujem!

Štvrtý mesiac sa niesol (aj) v znamení hudby. S priateľmi z Prahy sme si zatancovali na Beyoncé a ukázali jej, že nie len ženy riadia tento svet (i keď...). Na chvíľu som dokonca uveril tomu, že byť "šialene zamilovaný" (Crazy in Love, chápeme...), nie je zlé ani v roku 2013. Ale to by mi musela k tomu neustále spievať Beyoncé, prezliekať sa po každej druhej pesničke, púšťať na veľkoplošnej obrazovke videá, pri ktorých sa mi zatají dych a chodiť meter odo mňa (ešte stále dúfam, že som sa dotkol jej ramena a nie jej ochranky, ehm...).
Pár dní na to sme zažili divočinu s malou elfkou Ellie Goulding. Myslím, že napriek krátkemu párminútovému rozčarovaniu hneď na začiatku som si spomínaný večer veľmi užil, čo počuli najmä ľudia postávajúci vôkol mňa (zvážim akýkoľvek ďalší spev na verejnosti, sľubujem...). Ponaučenie mám aj z tohto večera. A to: "Nikdy nepite tri pivá pred začiatkom koncertu, ak máte v pláne stáť pred pódiom s tisíckou ľudí za chrbtom!". Pozitívna správa je, že som vydržal...

Aby to nebolo len o zábave a o tom, koho ramena som sa chytil, začalo skúškové. Pochopil som HTMLku, nakódoval svoj prvý web a cítil sa ako najväčší pán! O niečo menší pán som bol, keď som zistil, že web nefunguje tak, ako by mal. Ale všetko prešlo (lebo viete, "vždy všetko prejde!"), hodnotenie mám zapísané v indexe a momentálne už naplno šliapem po skriptách z iného predmetu a kladiem si otázku "prečo?" (ako každé skúškové...).

A ešte...

Apríl so sebou priniesol kratšie noci a dlhšie dni. Tie som využil naplno. Okrem koncertov, zábavy, kódovania HTML (ehm ehm!!) som objavil čaro behania (znova). To ma momentálne napĺňa a popri odstrihávaní rukávov z tričiek je to moja druhá najobľúbenejšia forma relaxu a terapie. Večer čo večer si zaväzujem šnúrky na svojich teniskách (...ktoré by som vlastne najradšej ani nevyzul), do uší si púšťam špeciálny playlist zo songov, pri ktorých mám chuť všetko rozbiť (ehm ehm) a idem na to.

A na čo som prišiel v apríli (okrem ponaučenia s troma pivami pred koncertom...)? Myslím, že v jednej z posledných chvíľ som pochopil, že začať zajtra je neskoro. Veci sa od zajtra nezmenia, svet nebude iný a oheň sa z ničoho nič len tak nerozhorí. Buď ho rozfúkate Vy sami a teraz, alebo sa môžete aj naďalej pozerať na to, ako pomaly zhasína...

V apríli sme sa ľúbili...

... čítali Inspire...

... učili sa na skúšky...

... chillovali v škole (obľúbená činnosť, už štvrtý rok!)...

... nakupovali vo Viedni ...

... napríklad túto najlepšiu mikinu...
... užívali si slnečné dni...

... kúpili si jahody...

... súťažili v "Boys in Study"...

... fotili sa s dlhým vlasom...

... a aj s hadom.

Kódovali sme svoj prvý web...

... tešili sa z lístku na Beyoncé...

... len tak sa tešili....

... a tešili sme sa aj z nových výtlačkov obľúbených magazínov.

Behali sme okolo Kuchajdy...

... užívali si posledné spoločné dni...

... boli na Beyoncé...

... (aj tu sme ešte na nej)...

... ukázali sme členky...

... a vyvenčili nové topánky s kotvami.

Pozreli sme si novú kolekciu plaviek (olalalá)... 
... divoko sa zabavili na koncerte Ellie Goulding...


... a tu sme sa zaľúbili do malej elfky.


Zabávali sme sa s trhačom domácim...

... a aj so Slečnou K.


Zas sme behali...

... a zistili, že čo je doma, to sa ráta! Výhra z "Boys in Study" sa mi ráta! Ďakujem ;)

You Might Also Like

18 komentárov

 1. tie popisy k fotkách sú bombastické! :D.
  a jasné, že aj fotky!

  Kejmy ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tenhle článek nemá chybu :) Moc hezký souhrn měsíce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nikdy nepite tri pivá pred začiatkom koncertu, ak máte v pláne stáť pred pódiom s tisíckou ľudí za chrbtom!
  == tak toto mas respect u mna :DDDD haha, ale vyhoda, ze pred tebou nikto nebol, wenn du weisst was ich meine :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Uzivali si posledne spolocne dni? Odchadzas prec? :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nie nie, ešte rok plánujem (a vlastne musím...) zotrvať v tomto meste.. slečna mi odišla

   Odstrániť
  2. A kam Ti odisla? :( A Ty sa kam chystas? Viem, ze si spominal Prahu :) Ja byt Tebou, odisla by som uplne prec z tejto mentality :) niekam za slnkom a morom :)

   Odstrániť
  3. Prosim odpis :( kazdy den sem chodim pozerat, ci sa uz tak stalo. Dakujem

   Odstrániť
  4. ou, ospravedlňujem sa... no, Slečna K. odišla od ruchu nášho mesta na vidiek, kde sa momentálne pripravuje na štátnice (aspoň teda tak to tvrdý zakaždým! :)) a vymýšľa plán na obdobie po štátnici, ktorým vypáli zrak všetkým...

   Odstrániť
  5. :) Dakujem krasne za odpisabie :) Ja zijem uz nejaky ten piatok v Holandsku a je to tu s prepacenim za vyraz ppci :) pod za mnou!!! :)

   Odstrániť
  6. no tak, holandsko si môžem zatiaľ pripísať na zoznam krajín "kam by som šiel" o ten rok... :))) minimálne na výlet ale určite!

   Odstrániť
 5. ze velmi prijemne sa to cita a pozera :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. posledné dve vety úžasné

  OdpovedaťOdstrániť
 7. mna zaujalo pismo, ktore mas na fotke. to je tvoj rukopis, ci niekoho ineho? velmi velmi zaujimave pismo...

  ps. nie som uchylak, ale studujem grafologiu okrem ineho :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. je to moje písmo, chceš mi spraviť grafologicky rozbor? (volá sa to tak?) :))

   Odstrániť
 8. milujem tvoje mesačníky! ten text a tie popisy fotiek :D :D wooow.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. To poucenie na konci.. SO true...
  A ty si mal aky mesiac, wou!
  Je Primark vo Viedni taky super ako tie londynske?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. konečne môžem spoľahlivo odpísať na túto otázku... bol som v oboch behom jedného mesiaca a nie, viedenský sa tomu v londýne nevyrovná... dá sa nakúpiť aj vo Viedni, ale viac sa mi pozdával ten na Oxford street. Hovorím teda najmä o sortimente, ktorý bol oveľa širší..

   Odstrániť

//]]>