Absolventská prehliadka študentov VŠVU

21:33


Každoročne sa teším na prehliadku absolventov Ateliéru odevného dizajnu VŠVU. Mladý talent, vízie do budúcna, precítenie... To všetko (zväčša) nepoškvrnené dnešnou dobou, masovosťou a potrebou vyhovieť všetkým. Presne takto vnímam prehliadky bakalárov a magistrov spomínaného ateliéru.Tohtoročná prehliadka sa konala v koncertnej sále Bratislavského hradu, čo spôsobilo menšie "wow" už pri prvotných vizuáloch. Druhé "wow" som spravil po príchode do samotnej sály a tretie som si chcel dať po začiatku prehliadky. Nedal som si ho, pretože ma zamestnávala absencia kvalitných fotografií v mojej zrkadlovke... A tak dnes teda len niekoľko momentov, ktoré mi utkveli v pamäti a zároveň ako tak aj na pamäťovej karte.


Aďa Pojezdálová a jej kolekcia Progress ma dostala strihmi jednotlivých modelov, pri ktorých vychádzala z kruhu a štvorca.


Kolekcia od Petry Solivarskej s názvom Moment of the Movement zaujala inšpiráciou Japonskom a následným spracovaním, ktoré sa v jednotlivých modeloch pretavilo do podoby, ktorá svojimi prvkami pripomínala origami.


Zuzana Zmateková vo svojej kolekcii využila aktuálny trend digitálnej potlače. Kiežby sa Zuzana rozhodla aj pre návrh niekoľkých pánskych modelov... Na jeden by som už určite šetril.


Ivana Kaňovská, ako hosťujúci designer, so svojou kolekciou pokrývok a masiek - Aqua spôsobila menší šum v hľadisku. Treba podotknúť, že išlo o šum pozitívny, vyjadrujúci uznanie a obdiv. Mňa nevynímajúc. Môj osobný vrchol celého večera...


Viktoria Vittori vo svojej práci "Nehodiace sa prečiarknite" reagovala na rolu ženy v domácnosti. Dokonale prepracovanými minimalistickými modelmi bola vhodnou bodkou po prezentovaných kolekciách.

Za pozvanie na prehliadku ďakujem študentom VŠVU. Už teraz sa teším na ďalšiu absolvenstkú prehliadku.

You Might Also Like

6 komentárov

 1. konečne vidím nejaké pekné fotky z prehliadky, tešila som sa na ne odkedy som zbadala, že sedíš tam kde sedíš a máš možnosť to fotiť z dobrého uhla pohľadu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ano ano, super miesto (ďakujem organizátorom!!) som mal :)
   fotky trochu menej super, čo mi je ľúto...

   Odstrániť
 2. Dúfam, že sa tam budúci rok opäť v takej zostave stretneme!

  xoxo
  @iseetrue

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Práce studentů vždy tak obdivuji, tyhle přehlídky jsou prostě nejlepší, je mezi nimi tolik talentů!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Wow, to jsou kusy! :-O Krása!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. masovosťou a potrebou vyhovieť všetkým - ah, to je super ze to vedeli, sa tak odosobnit :) pacia sa mi tie modre vlasy, aj Vittori topanky samozrejme!

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>