Equa CMYK

22:10Či už som v škole alebo v práci, medzi spolužiakmi a kolegami som známy tým, že zakaždým mám so sebou niečo na pitie. Zatiaľ čo v zimných mesiacoch pobehujem najčastejšie s termohrnčekom plným kávy, počas horúceho leta mi robí spoločnosť čistá voda. Za posledné obdobie, počas ktorého sa na trhu objavilo viacero značiek eko fliaš, k mojej každodennej výbave neodmysliteľne patrí aj EQUA.Spomínaná značka začiatkom tohto leta uviedla na trh novinku, ktorá je už momentálne stálym nájomníkom mojej tašky.

Ide o fľašu z rady Equa CMYK, ktorá stavia na dobre známom princípe eko fliaš. Najzásadnejší rozdiel možno vidieť v použitom materiály. Zatiaľ čo predošlé kolekcie fliaš boli navrhnuté a vyrobené z plastu, nové modely fliaš Equa CMYK sú sklenené a ručne fúkané. Samotné sklo použité pri výrobe je tenšie než obyčajné, no napriek tomu odolné voči extrémne vysokým a aj nízkym teplotám (až sa ochladí, skúsim si uvariť čaj!). Vrchnák fľaše bol pri predošlých modeloch rovnako plastový, no tentokrát ho nahradila nerezová oceľ (nič netečie, taška ostala suchá).Samotný dizajn je rozdelený do dvoch línií - Drop (úvodná fotografia na začiatku článku, môj osobný favorit) a Squeeze. Sklo je doplnené potlačou a silikónovými páskami. Minimalistické prevedenie, ktoré možno badať v tejto kolekcii fliaš, podčiarknuté použitím skla posúva fľaše CMYK do roviny dizajnových doplnkov, ktoré nie len dobre vyzerajú, ale sú aj prakticky využiteľné a šetria životné prostredie.

Sám som zvedavý, ako sa mi bude nažívať s mojou novou eko fľašou a čo všetko si pri jej sklenenom prevedení budem môcť dovoliť. Čo všetko sme spolu zažili si budete môcť pozrieť v najbližšom mesačníku...

Equa CMYK je malý skvost, ktorý ma dostal a najradšej by som ho nepustil z ruky. Ten svoj si môžete vybrať napríklad aj TU.

You Might Also Like

7 komentárov

 1. a nerozbije sa ked je zo skla a padne mi? :O

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ak ti spadne na žinienku alebo do piesku (veď čo iné by si mala mať pod sebou toto leto? :D), tak určite nie...

   Odstrániť
 2. Vyzeraju pekne, ale nie su prilis tazke na nosenie so sebou?
  Nikavero

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. je to tenšie sklo, než z akého sú vyrábané fľaše, v ktorých sa predáva minerálka (alebo predávala?), takže nie je vôbec ťažké na nosenie ;)

   Odstrániť
 3. objemovo sú to 0,5 l alebo 0,6 l ? Lebo tie EQUA platové sú 0,4 alebo 0,6 l:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. fľaše z kolekcie Squeeze majú 550 ml a Drop 570 ml.

   Odstrániť

//]]>