Tak trochu iná obuv z plastu (Melissa)

21:25Keď sa povie "Melissa", prvá asociácia ktorá mi napadne je kolekcia topánok Vivienne Westwood pre spomínanú značku. Je to už nejaký ten piatok, čo aj naše ulice zaplnili topánky z gumy, ktoré mali od obuvi do povodňových oblastí na míle ďaleko. Už tento počin bol jasným znakom toho, že fantázii sa medze nekladú a z materiálu, ktorý môže na prvý pohľad pôsobiť kontroverzne, sa dá vyrobiť obuv, ktorá nepotrebuje blato a ani litre vody, aby bola využiteľná.

Vyššie uvedenú teóriu som si osobne potvrdil pred niekoľkými dňami, kedy sa v jeden horúci letný deň konala prezentácia značky Melissa. Topánky voňavé, farebné, všetkých tvarov, na opätku (aj bez) ohúrili prítomných svojou hravosťou. To, čo sa za sklenenými tabuľami výkladných skríň tvárilo ako kúsok farebného šialenstva, sa na nohách prítomných dám menilo na malé poklady. Mojimi osobnými favoritmi (a pokladom aj bez vyskúšania...) boli modely Pedro Lourenco Melissa (ktoré vyzerajú naživo oveľa lepšie než na fotografiách) a Melissa Jason Wu Lady Dragon.

Jednotlivé časti kolekcie by v lete mali vykukovať z botníkov všetkých slečien a dám, ktoré berú módu ako hru, majú nadhľad a vedia, že guma sa nespája len s gumákmi...

Dámy, aká obuv nechýba vo Vašom letnom botníku?

... a bola aj papierová Melissa a Made by Boy.

You Might Also Like

7 komentárov

 1. ako si čítam tento článok a vidím tie fotky, začínam cítiť vôňu tej gumy :3
  aj keď, možno je to tým, že sa mi jedny sušia na parapete :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vybrala bych si, ne že ne ! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Wooooow!! :) nádherné jsou :)
  Na té fotce vypadáš super!! :)
  užij si prodloužený víkend ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Z estetického hľadiska mňamka, len som zvedavá nakoľko sú funkčné v bežnej praxi. Minulé leto som si kúpila čierne gumové balerínky s mašľou a mala som ich až raz. A aj ten jeden raz ma stihli neskutočne nahrýzť, a keďže slniečko na nich príjemne pálilo, myslela som, že mi nohy odpadnú aké boli horúce. Cesta domov bola v štýle "mám zakrvavené nohy a plačem od bolesti, ale inak som v pohode". Samozrejme, neboli značkové, ale zas guma je vždy len guma.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. s tým nesúhlasím :D je iné mať honu navlečenú v kondóme a iné v plastovej pet fľaši :D

   Odstrániť
 5. Mala som jedny melky balerínky a musím povedať, že boli fakt super! Najviac som ocenila, že nohy v nich dýchali a boty stále voňali. Nosila som ich ako obuv do práce, takže parádička! A teraz túžim po gumáčikoch:)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja si tiez neviem celkom dobre predstavit nosit gumene balerinky, ale tak snad to maju nejako podchytene..

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>