Mesačník - Júl

21:04Júl je mojim decembrom. Okrem narodenín blogu oslavujem x ďalších sviatkov. Vlastne všetky ktoré naši ziskuchtiví predkovia vymysleli, aby nimi mohli vyplniť prázdne miesto v každom políčku kalendára a vyprázdnili každú priehradku našich peňaženiek. Odhliadnuc od faktu, že už tretí rok oslavujem svoje 21. narodeniny (ďakujem všetkým, ktorí to pochopili a pri svojich gratuláciách zohľadňujú túto skutočnosť), každoročnú narodeninovú oslavu som tento rok poňal veľmi nekonvenčne a spontánne.

Ako celý predošlý mesiac. 

Na začiatku júla som si povedal:  „Nie, nebudem ten typický 21. ročný človek (reálny vek si vypočítajte, zájdite si po informácie na obecný úrad v mieste môjho bydliska alebo to proste nechajte tak), ktorý celé leto škriabe na brigáde (vlastne mám celoročnú sústavnú prácu...) eurá, aby si v septembri kúpil niečo pekné do školy...“.

Realizácia plánu išla o niečo ťažšie, no po prvých dňoch som prišiel na to, ako dosiahnuť vytýčenú víziu dokonalého leta aj s istými záväzkami na lopatkách. Stačí vedieť povedať v správnej chvíli „áno“ a sem-tam aj „nie“.

Jedno veľké „ÁNO“ všetkým novým ľuďom, ktorých osud (či hociktorý iný sociálny činiteľ) privedie do Vášho zorného pola. Vďaka ním som v júli otočil dvakrát Prahu. Vo vysnívanom meste robil „oooooo“ na zbierku šiat Marilyn Monroe, ktoré môžete ešte aj Vy vidieť do septembra na Pražskom hrade a jedol najlepšie „vepřo, knedlo, zelo“. Sám seba som presvedčil o tom, že nie som starý na „skluzavku na místnom koupáku“ a že vydržím počas celej jazdy držať svoju zadnú časť vo vzduchu (nešmyklavo/zlé plavky, you know...).

Júlovým nociam vládla neviazaná zábava v podnikoch, o ktorých by moji rodičia nikdy nemali počuť. Poznáte ten moment (ide časť na zamyslenie...), keď sa prederiete cez frontu ľudí pred podnikom, hosteska unudene odškrtne Vaše meno na guestliste, ochrankár Vás obchytá ako partner v prvý mesiac spolužitia a Vy konečne vojdete do miestnosti zaliatej červeným svetlom... Vchádzate na tú stovku metrov štvorcových, kde to žije, energia pulzuje všade okolo Vás, telo na telo, všetci sa usmievajú, muži napínajú svaly, ženy sťahujú bruchá a koketne si napravujú neexistujúci náhrdelník na svojom dekolte...

A zrazu ju uvidíte.
Ako sa nenútené vlní na svojom ostrovčeku o rozmeroch meter krát meter. Na spodnom prádle si prehadzuje štyri kilá (lacne pôsobiacej) bižutérie a v duchu preklína moment, keď si obula topánky s 15 centimetrovými podpätkami a sľúbila, že v nich za „fajn spropitné“ pretancuje celú noc. Od spomínanej noci už prešlo niekoľko ďalších nocí a ďalších (nenútených, najmä nenútených...) večierkov, ale jedna vec zamestnáva moju myseľ aj naďalej. Čo robí tá pekná (a veľmi mladá...) tanečnica cez deň? Možno predáva pohľadnice na Václaváku...

Hýrenie a zbesilé tancovanie som striedal s hľadaním „alfa roviny“ na východe našej malebnej krajiny. Starých rodičov som znova presvedčil o tom, že nič nie je tak, ako na prvý pohľad vyzerá a že naozaj jem aj iné než jogurty (i keď...). Ničnerobenie (vyššie označené ako alfa rovina) som striedal s názornými prednáškami o tom, že keď som už taká „samostatná jednotka“, ako o sebe všade tvrdím, mohol by som sa naučiť čo to aj uvariť / upiecť. Zatiaľ som postúpil do levelu „Môj prvý koláč“, pretože som ho vyhodnotil ako vhodný doplnok ku káve, ktorú zalievam naozaj excelentne!

Ďakujem baby za názornú ukážku a cenné rady typu „ako držať mixér, nech netreba následne upratovať kuchyňu pol dňa“...

Na august mám zatiaľ jeden plán. Odzbrojiť nejakú citlivú dušu spomínaným koláčom.  A ešte  povedať párkrát spontánne „áno“ a dokopať toto leto do toho najlepšieho konca... Smer je zatiaľ správny.

PS1: ...dobrá rada na záver. Pred každou "summerparty" si skontrolujte spodné prádlo. Nikdy neviete, kedy budete musieť (spontánne, ako ináč...) odhodiť vrchnú časť oblečenia a naruby oblečené boxerky nie sú až tak neprehliadnuteľné, ako sa na prvý pohľad môže zdať...
PS2: Nie, nestalo sa to mne.


You Might Also Like

11 komentárov

 1. čo tam po naopak oblečených boxerkách, aj tak sa nakoniec vyzlečú

  OdpovedaťOdstrániť
 2. keď už je reč o tom koláči, hlásim sa ! :D môj pažravý žalúdok by bol maximálne povďačný. poskytnem aj adresu ;D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. musím najprv zohnať mixér! A potom pozývam na "cake party" :D

   Odstrániť
 3. včera som natrafila na tvoj blog a milo ma prekvapil. Musím ťa pochváliť, si veľmi originálny, nečakaný, iný... ďakujem za spestrenie môjho dňa. Z

  OdpovedaťOdstrániť
 4. :) ach... su tu 2:43 rano a ja sa tesim ako mala, ze som nasla od Teba dva nove posty.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nie, nestalo sa to mne... :D!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Super fotky a máš skvělej styl :) A vtipně napsané :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. nie nestalo sa to mne ma dostalo najviac :D
  a napriek tomu, že teraz pomaly nemám čas ani na svoj blog, tak toto som prečítala ž do konca- úžasné!
  píš už niekam, dokelu! fakt sa dobre čítaš!:)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>