Mesačník - október

20:33Mama mi prednedávnom predstavila teóriu, podľa ktorej je október tzv. "spätný" mesiac. Okrem prestavovania času smerom "späť" by sa všetko malo uberať o niečo pomalšie, tempo dní by sa malo ustáliť a život by sa mal na chvíľu dostať do svojej "vegetatívnej" časti. Stalo sa tak? Bol október naozaj "spätný"?

Posledný mesačník som zverejnil koncom júla, po mojich narodeninách, kedy som sa cítil na vrchole vlastnej sínusoidy. Hlasne a pravidelne som si užíval "posledné prázdniny" a tak nejak som nevedel prestať. Bohužiaľ (niečo ako) osud (verím, že nie karma) je tu stále a tentokrát ukázal prázdninám "Stop!" v polovici augusta.

Zelenú na zabehnutú cestu každodennosti som dostal koncom septembra. Posledný rok univerzitného života sa začal podobne ako ten predošlý (a predošlý... a predošlý). Nefunkčný ISIC, odpovede "Nevieme, nemôžeme, všetko je na Internete..." a rozhádzaný rozvhr. Som vďačný za istoty, ktoré ponúka štúdium na Slovensku.

Hneď prvý októbrový deň sme si to namierili na niekoľko dní do Londýna. Odísť na krátky čas za hranice ma zakaždým naplní pocitom voľnosti, inšpiráciou a energiou. Tentokrát sme Londýn poňali o niečo viac pohodovo. Sledovali sme okolie, architektúru a ľudí. Nechali sme sa uniesť atmosférou mesta a tempom pulzujúceho centra. Naše kreditky sa nechali uniesť v Camdene a po vzhliadnutí výpisu z účtu neostalo suché ani jedno oko.

Október sa v Bratislave niesol v znamení módy. Môj módny október začal listovaním nádielky septembrových a októbrových výtlačkov, kvôli ktorým som si dal (svoj posledný) "nákupný ošiaľ" na letisku. Pokračoval vo Viedni, kam som si s niekoľkými novinármi odskočil na menší "presstrip" organizovaný pri príležitosti uvedenia novej kolekcie Miklosko Fashion Design. O týždeň neskôr som vytiahol zbierku motýlikov a počas dvoch večerov som mal vďaka Bratislavským módnym dňom dôvod povedať si "nemám čo na seba" (čo inak v poslednom čase naozaj neriešim...).

V závere sa ešte raz vrátim k predošlému mesačníku, v ktorom som sa rozjímal nad svojou sladkou prvotinou, ktorú som na začiatku leta upiekol. Na vlastnú kaviareň s domácimi koláčmi to zatiaľ nevyzerá, ale stále sa zlepšujem! A mojou výzvou na november je kniha "Dnes varím ja! Kuchárska kniha pre mužov"...

(... lebo ja už aj varím!)


You Might Also Like

6 komentárov

 1. Tvoja mamina ma milu teoriu, ja mam vsak pocit, ze u mna je to presne naopak, s prichodom oktobra sa vsetko v mojom zivote omnoho viac zrychlilo. Inak co sa tyka tvojho univerzitneho zivota, tak zazivam to iste, hlavne situaciu okolo nefunkcneho ISIC-u! :D Inak opat chvalim vsetky fotky, paci sa mi kazda jedna. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. mne isic nešiel, lebo bol vraj s rovnakom chlieviku ako paypass kreditka ...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. podľa mňa oktober ubehol strašne rýchlo a všetko aj rýchlo ubieha :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. O týždeň neskôr som vytiahol zbierku motýlikov a počas dvoch večeroch (vecerov) :) Taka mini pidi chybicka z nepozornosti alebo unavy :) nadherne fotky a vela! A ty si nadherny muz. S priatelom vam to obom velmi sekne.

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>