Mesačník - november

21:29Krátke dni a dlhé noci sa stali v novembri témou č. 1. Oblečení do niekoľkých vrstiev sme sa skrývali v kaviarňach a čakali čo sa stane skôr. Či nás obslúžia alebo sa naše mesto zahalí do tmy. Pochmúrna jesenná atmosféra sa stala každodennou rutinou. Nie každá rutina sa však musí bezpodmienečne spájať so slovom "musím".

A preto túto jeseň som radšej "chcel"...
A sem-tam niečo pre to aj spravil.
Tohtoročné jesenné obdobie som zavŕšil v maxisvetroch, čítaním, cestovaním, varením. Vyhradil som si čas na priateľov a vyškrtal zo svojich dní zbytočnosti.

V novembri sa mi vďaka môjmu blogu podarilo dostať k malým pokladom, ktoré ma potešia zakaždým, keď ich zbadám, či nimi doplním svoj šatník. Vianočnú sezónu som tento rok "otvoril" (ak sa tak dá nazvať bezhlavé behanie po obchodoch) v Parndorfe, z kade som sa vracal s nákupnou taškou nesúcou meno "Michael Kors". Od spomínaného dňa mi ľavé zápästie zdobia hodinky práve spomínanej značky a ja zároveň riešim dilemu: "Čo ma prinúti učiť sa na budúcoročné štátnice?".

Po Parndorfe som zmenil smer a namieril si to do stovežatej, na ktorú som sa tešil ešte viac. Vidina koncertu Toma Odella ma mátala (v tom najlepšom slova zmysle) už takmer polroka a meninový dar v podobe vstupenky na spomínaný večer mi nedal spávať nejaký ten piatok. Napriek prvotnému zúfalstvu z pohľadu na hŕstku (rozumej 400 a viac) mladých ľudí čakajúcich pred Lucernou, sme sa nakoniec dostali až k samotnému stage(u) a ja som si v euforickom opare zaspieval "Another Love" z prvého radu. Okrem spevu som zo svojho super miesta identifikoval dobrý strih Tomových jeansov značky Cheap Monday, o číslo väčšiu košeľu Burberry Prorsum  a najlepšie chelsea boots neznámej značky, ktoré som mu pri záverečnej kľaňačke chcel nenápadne potiahnuť (no nakoniec som to zhodnotil, že naozaj všetko nemusím mať...).

Ku koncu mesiaca sme sa všetci od radosti (zima v tom tento rok nehrala žiadnu úlohu) triasli na Vianočných trhoch. Za jeden večer som stretol takmer celý "friendlist". Tradičnú lokšu a cigánsku v žemli som pre tohtoročné "nové stravovacie návyky" vynechal (preklínal som všetko, čo mi v danej chvíli napadlo...), no objavil mňamku, ktorej určite neodolám ani v decembri - zázvorovo-mätový punč.

Ak si ho budete objednávať, skúste úsmev. Možno ďalší pohár dostanete zadarmo.
Mne sa to podarilo...!


You Might Also Like

12 komentárov

 1. Mam dojem, ze v tech chelsea boots blouma tim lesem v klipu k "I Know" ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno áno, sú to určite oni! O:)
   (a chcem aj jeho kabát z klipu, ehm)

   Odstrániť
  2. Jeste jsme na tobe nevideli ani ten camelcoat a uz chces dalsi? =)

   Odstrániť
 2. zazvorovo-matovy punc?! ten stanok musim najst, a budem sa usmievat najviac ako to ide, heh!! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ta rada - ked niekomu poradis :)
  Ten rad - zastup, fronta

  To len aby rec nestala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. si super (a ja som bol znova v eufórii a neprečítal som si to po sebe), vďaka!

   Odstrániť
  2. Ty si lepsi!!! Zacni uz konecne pisat pre modne casopisy alebo si zaloz vlastny!!! :)

   Odstrániť
 4. páči sa mi tvoj vianočný sveter hnedý..so sobom, či čo to je:))
  MK hodiny- môôôôôže byť!
  a otázka na záver: header máš naschvál taký šedivý?? či chyba v programe?:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 1. hnedý sveter od mamy je best ever ever, nemusím mať ani kabát a je mi v ňom príjemne :)
   2. MK - musí byť!
   3. trochu to tu mením... ešte to nie je úplne finálna verzia... celé to bude zrejme do čierno-bielo-šediva

   Odstrániť
 5. Koncert Toma :( Tak veľmi som chcela ísť. Dozvedela som sa to v rádiu, kde bola súťaž o lístky. Započula som iba súťažnu otázku, koľko ma Tom rokov a telefonne číslo do rádia. Poslala som tam pár sms a bola som presvedčená že tie lístky vyhrám !!! Ale nevyhrala som, pretože sa nemali posielať sms ale zatelefonovať :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. najbližšie ideme na Jamesa Arthura, vidíme sa tam? :)

   Odstrániť
  2. Ummm, to asi nie. Má dobre pesničky - to ano, ale nie je to Tom :( . Tom je pre mňa spevák s veľkým S, pri ktorom chytám puberťácke myšlienky a objavujem vo mňe dlhé roky neobjavenú ,,platonicku,, lásku :D Fakt, aj vo vyššom veku sa to ešte objavuje ! Už som bola smutná, že po prekročení ,,násť -roku,, sa to vytratí nenávratne preč. A keď sme už pri kultúre :) Mám dva lístky na muzikál Peter a Lucia, nemáš náhodou záujem ? :) 13.12 .. mne sa bohužiaľ nedá dodstaviť :(
   Ps : Prepáč že ti tu vrhám inzeráty, ale ako podomový predajca by som s nimi neuspela, moji kamaráti su anti-kultúrne založené bytosti a termín sa pomaly a isto blíži.

   Odstrániť

//]]>