Najvyšší čas napísať list...

19:52Milý Džizis (ak to nemáš rád, budem Ťa volať po tvojom mene, tiež mi vadí, ak mi hovoria "Paťo"),

prepáč, že som sa posledných jedenásť rokov neozýval, malo to však svoj dôvod. Najprv som to považoval za zbytočné a neskôr som sa nechal pohltiť predvianočným stresom sveta dospelých. Tento rok som povolil z tempa, postavil okolo seba dostatočne vysokú stenu a nedovolil, aby sa hocičo rušivé (v štýle predvianočná melanchólia zo zháňania megasupernajviac darčekov) za ňu dostalo. A tak, síce na poslednú chvíľu (som obeť prokrastinácie, veď vieš...), ale tento rok Ti píšem.

Hneď na úvod, aby sme v tom mali jasno, poslúchal som. Svoj vnútorný hlas. Snažil som sa byť lepším človekom a šíriť čo najviac dobra (čo hovorím samozrejme zo subjektívneho pohľadu, ale aj to je niečo). Naučil som sa rátať do desať (nie na prstoch, ale v duchu) a vyjadrovať sa obozretnejšie a slušnejšie. Neohováral som (až tak často) a (ešte stále) držal sa hesla "Čo vyžaruješ, to priťahuješ". Meškať ešte stále meškám, vždy a všade, ale niečo si musím nechať na nápravu aj pre ďalší rok...

Myslím, že za vyššie spomenuté (a mnoho ďalšieho, ktorým Ťa nechcem takto na poslednú chvíľu zaťažovať), si zaslúžim nájsť nejaké to potešenie pod našim novým stromom (mama je z neho paf, tak som zvedavý). Vlastne vieš, že z materiálneho mi nič nechýba a čo mi chýba, to si časom zadovážim za vlastné. Hlavne mi prosím nenos žiadne oblečenie a ani kozmetiku. Vieš, že to nerád dostávam... 
Ak ma chceš tento rok potešiť, prines mi prosím nový obal na iPhone. Pretože napriek faktu, že najkrajší telefón je telefón bez obalu, mne ako jedinému sa zatiaľ nerozbil na 76 častí a bojím sa, že som na rade. Myslím, že ten od značky Lanvin, by mohol byť viac než dobrý. Mama spomínala, že čoskoro nebudem musieť piť doma zalievanú kávu (If you know, what I mean...) a preto by ma potešili nové šálky na kávu. Porcelánové, so zlatým zdobením (alebo niečim podobne gýčovým). Ak predošlé dve veci nevieš vybaviť, nevadí. Takisto ma poteší bicykel do mesta. Vieš, bývam v celkom fajn lokalite, mohol by som chodiť na bicykli do práce aj do školy a nič by ma to nestálo, neznečisťoval by som ovzdušie a možno by som mal lepší pocit sám zo seba. Páčia sa mi "skladačky", kľudne aj z bazáru, od susedy alebo tá starkiná, tak tá je mega! Len potom chcem aj nejaké farby na premaľovanie a nové sedadlo... (A možno brzdy.)
Ak ma sleduješ pozorne (o čom nepochybujem), vieš, že posledné roky chcem na každé Vianoce (+ meniny + narodeniny) knihy. Veľa kníh. Mama sa sťažuje, že ich už nemá doma kam dávať a pri každej novej knihe sa budem musieť s niektorou predošlou rozlúčiť. Nie je to fér a dosť ma to štve. Preto by som si prosil knižnicu (oukej, stačí policový regál). V izbe mám dosť miesta a konečne by som mal všetko na jednom mieste a videl výsledok svojej zberateľskej činnosti za posledných pár rokov. Bolo by to super!
A ak mi donesieš tú knižnicu, potešia ma aj nové prírastky do zbierky. "Listy Oľge" od Jula Satinského alebo "The Sartorialist - Closer", tým by sa listovalo!!! Skús to vybaviť, prosím.

No a ak nič z toho nevyjde, nevadí. Potom však vybav niečo z tohto:
- chcem, aby sa moji spoluobčania uvedomili a začali chodiť voliť (najmä tí svojprávni)! Napriek faktu, že z tejto krajiny (zrejme) pomaly odchádzam, nebaví ma sledovať ako o jej osude rozhodujú podplatení a zakomplexovaní občania, ktorí ako jediní zakaždým dôjdu do volebnej miestnosti (pretože "majú" dôvod).

- chcem, aby ľudia vo veku mojich starých rodičov neboli nútení nosiť tričko nemenovaného potravinového reťazca a na ňom menovku s funkciou "Pokladník / brigádnik".
- chcem, aby sa už nikdy viac zbytočne nepchali slovenské celebrity na mólo. Speváčka sa nerovná modelka, moderátorka sa nerovná modelka a rosnička sa tiež nerovná modelka.

Skús sa pozrieť na tieto moje želania. A ja budem aj naďalej dobrý. Naozaj!!!

Uži si nasledujúce dni...


                                                                                         Patrik

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Fakt si ma pobavil ! :) dobre sa to čítalo ! A to, čo tebe mamina hovorí na knihy, mne to furt vypráva na kabelky. Vždy jej však odpoviem, že nevie aká ťažká doba môže prisť a preto nemožem len tak vyhadzovať kabelky :)) raz sa nám predsa môžu zísť ! A zoznam máme v celku podobný ..ja by som si ešte k tomu všetkému pripísala zlaté hodinky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je to úžasně napsané.. Být Džízísem, tak ti minimálně dvě tři přání splním, abys byl i nadále dobrý.. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelo vtipne napisane. :) Tak ti teda prajem, aby si si pod stromcekom nasiel vsetko co si prajes a aj tie mimostromcekove zalezitosti by sa ti veru mohli podarit! Stastne a vesele. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. rosnička sa nerovná modelka - word.

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>