Zlatá prehliadka uzavrela ôsmy ročník Bratislavských módnych dní

21:54


Zhon predvianočného obdobia na malú chvíľu zastal v priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, kde sa konala udalosť uzatvárajúca ôsmy ročník Bratislavských módnych dní - Zlatá prehliadka.


Večer venovaný nastávajúcej plesovej sezóne predstavil modely dvadsiatich slovenských módnych návrhárov a jedného zahraničného. Zloženie návrhárov korešpondovalo so stálicami Bratislavských módnych dní a teda nemohli chýbať modely od Lukáša Kimličku, Michaely Ľuptákovej, Veroniky Hložníkovej, Roberta Bartolena, Veroniky Kostkovej, Libora Komosného či zoskupenia NuPPL. Okrem večerných šiat dostali na prehliadke priestor aj doplnky - kabelky značky Katie´s Bag, diamantové šperky D.I.C. a bohaté zastúpenie modelov bolo možné vidieť aj z kožušinovej tvorby.

Večer patril čiernej, niekoľkým odtieňom bielej, béžovej, zlatej a v menšom zastúpení červenej farbe. Modely odhalujúce dekolt s nariasenými spodnými časťami striedali sofistikované strihy, kopírujúce ženské krivky.

Lukáš Kimlička vyzdvihol ženskosť priehľadnými materiálmi v kombinácii s perím, Michaela Ľuptáková sa nechala inšpirovať vesmírom a človekom, ako jeho stredobodom. Zuzana Háková odela modelky do zlatej a Izabela Komjati zaujala prepracovanými modelmi, na ktorých sa odzrkadlili dlhé hodiny ručnej práce. Libor Komosný zostal verný minimalizmu, ktorý bol čitateľný aj z modelov plesových šiat a Veronika Kostková zaujala kombináciou červenej a naskladaného materiálu v oblasti drieku.

Široké spektrum slovenských návrhárov aj tentokrát potvrdilo rôznorodosť slovenskej módy, ktorá vie byť minimalistická, ženská, vkusná a prepracovaná, no na druhej strane aj preplácaná, zbytočne prvoplánová (rozumej seksi, nie sexy) až gýčovitá. Vyššie spomenutí návrhári  pripravili modely, ktoré som si rád pozrel a som zvedavý, ktoré dámy v nich počas nasledujúcej plesovej sezóny uvidím.

Zvyšok pre zachovanie dôveryhodnosti a slušnej úrovne tohto článku nebudem približovať.

Zuzana Háková

Róbert Bartolen

skupina NuPPL

Michaela Ľuptáková

Izabela Komjati

Veronika Kostková

Lukáš Kimlička

Photo: Daniel Kaplavka / STAR Production

You Might Also Like

2 komentárov

  1. Róbert Bartolen - foto 2 Super ! To je asi jediná vec v neonovej farbe, ktorú by som si na seba dala :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Róbert Bartolen a skupina NuPPL ! Wau. No musím povedať, že Kimlička ma teraz sklamal..

    OdpovedaťOdstrániť

//]]>