Vo svojej novej kolekcii na sezónu jar 2014 sa Fero Mikloško vracia k čiernej.

20:35Malé čierne. Z môjho pohľadu kultová záležitosť a kľúčový prvok dámskeho šatníka. Môžete ich doplniť masívnym náhrdelníkom, vyšperkovať lodičkami alebo prehodiť cez ne kožený krivák. Znesú každú príležitosť a nech rozmýšľam akokoľvek, nenapadá mi ani jeden dôvod, ktorý by tomuto kúsku dával červenú.

Zrejme podobnú ideu dostal aj Fero Mikloško, ktorý v novej (módnej) sezóne šíri svojou kolekciou jasný odkaz.

"Back to black."


Kolekcia dámskych modelov z časti odrážala svoj názov "Little Black Collection". Čierna jej dominovala, o tom niet pochýb, no malou by som ju nenazval. Dovedna 22 modelov zhmotnilo predstavu návrhára o jarnom šatníku a "malých čiernych" v roku 2014.

Ženské, rafinované, voľne vlajúce, obopínajúce, mini, midi a aj maxi. Tieto všetky prívlastky (a ešte množstvo ďalších, ktoré mi však aktuálne z dôvodu pokročilej hodiny nenapadajú) jasne charakterizujú smer, ktorým sa Fero Mikloško vybral tentokrát. Strihovo bohatá kolekcia predstavila šaty rôznych dĺžok, sukne a nechýbali ani nohavice. Modely obopínajúce telo a zvýrazňujúce ženské krivky striedali jarné saká a kabátiky voľnejšieho strihu. V zástupe modelov vynikol overal s dĺžkou tesne nad kotníkmi či dámsky smoking, ktorý dáva priestor hre s fantáziou (keď viete, na čo myslím...). Úplné finále prehliadky patrilo kombinácii priliehavého topu a maxisukne, ktorá učarovala viacerým prítomným dámam (ja som to videl...). Počas celého predstavenia kolekcie sa priestormi Berlinky v SNG niesla príjemna atmosféra, s nádychom francúzskeho šarmu a elegancie.

Okrem jednotlivých modelov mali prítomní možnosť vidieť najnovšiu kolekciu doplnkov značky Miklosko Fashion Design. V rukách modeliek sa vystriedalo niekoľko psaníčok (môj favorit tu), menších ale aj rozmerovo väčších kabeliek.

Ja osobne sa hlásim do táboru fanúšikov čiernej farby a nie je tajomstvom, že z kolekcií Fera Mikloška ma vždy zaujmú čierne (prípadne biele) modely. Správa o čiernej kolekcii bola pre mňa malou oslavou už vopred. Som fanúšikom ženskosti, maxidĺžok a kombinácie 7/8 nohavíc s opätkami. To všetko som v tejto kolekcii videl.

A teraz si želám, vidieť to v uliciach nášho mesta...

Čomu dávate hlas Vy?
Mini, midi, maxi?
Sukne? Šaty? Nohavice?


You Might Also Like

5 komentárov

 1. Veľmi pekné kúsky ! Najviac ma oslovili šaty ( tretie od konca) :) a čierna farba ? Patrím k jej milovníkom . Nejedenkrát ma nazvali vdovou práve kvoli veľkému počtu čierných kúskov :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kazdy kousek ma neco do sebe, nejvic ale moje oci upoutaly fotografie 3, 5 a posledni dve. Ma to neskutecny smrnc a eleganci zaroven. Napadite i napadne. Povedlo se ^_^. Cerna je proste zaklad a Fero ji podle me dokazal bezezbytku zurocit.

  PS: Pobavilo me, ze zatimco prava strana sleduje a pozoruje modelky, tak leva cvaka spousti na vsem, co tu spoust ma =D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. asi je to divné, ale ja si vždy na takýchto fotkách všímam viacej ľudí naokolo ako hlavnú modelku. Tak sa viac zabavím a nájdem plno detailov:)

  kombo na druhej fotke je skvelé!! také "nemikloškovské", ale super!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tretie od spodu su najkrajšie! ach Fero je pán!

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>