Terasa.

21:46


Malé priestranstvo s niekoľkými metrami štvorcovými, dvoma stoličkami a malým kaviarenským stolíkom. Pár kvetináčov s bylinkami a kaktusmi (ktoré som ako dieťa vo veľkom pestoval a obchodoval s nimi... je čas sa k tomuto biznisu vrátiť!), sviečky, ktorých tlmené svetlo dokonale doladí večerné vysedávanie vo dvojici a v rohu zavesená vtáčia búdka.

Výhľad na rušnú ulicu mesta alebo do dvora rodinného domu...

Vyrastal som v malom panelákovom byte. Bez balkóna a bez terasy.
Nie je sa čo čudovať, že pri hľadaní nášho nového bytu sme vo vyhľadávači automaticky zaškrtávali možnosť "s balkónom / s terasou".

A našli sme.

Ako som hovoril, vyrastal som bez terasy. Až do svojich 19. rokov som netušil, aký je to pocit, obliecť si ráno župan, vyniesť si na balkón svoje raňajky s kávou a veriť tomu, že vy vidíte všetkých, no vás nevidí nikto.

Sledovať zobúdzajúce sa mesto, narastajúci zhon, polievať vypestované bylinky, presúvať ich do tieňa, posedávať s nohami vyloženými na zábradlí a predstavovať si, že "dnes nič nemusím" (čo môže byť tak tri krát do mesiaca aj pravda...).

Od budúceho mesiaca bývame v novom. Aj s terasou (alebo skôr balkónom). Miniterasou. Chceme na nej pestovať bylinky, možno levanduľu a popíjať domácu limonádu. Možno nám tam budú horieť sviečky a možno natiahneme po stene svietiacu reťaz. Na jeseň možno svetlá vymeníme za vtáčiu búdku a bylinky presťahujeme na kuchynské okno. Neviem. Ale teším sa!

sviečka - Zara Home, všetko ostatné - NordicDay

sviečka v skle, deka, lampáš - F&F Home, stolička - Ikea, kôš a vtáčia búdka - Bella Rose


You Might Also Like

10 komentárov

 1. Těším se, těšííííím..tááááááákhle moc!!! (zapomněl jsi ale na vůni čerstvě upečeného koláče, který tam bude odpočívat a pomalu chladnout..)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pozorovat vzbouzející se město... skvělé. Dělat celou noc práci, která mě baví a v době, kdy mají všici namířeno do práce jíst "snídani" (večeři) a vědět, že můžu jít spát... eště lepší. :)
  Zdravím z UK.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. čooo budete mať terasuuu? tak to teraz závidím! síce ja som žila 17 rokov v dome s dvoma záhradami, ale i tak mi to chýba! a kde ste nakoniec našli byt??

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ano, terasa je super věc! Opalovačky, grilovačky, relaxování...to všechno tam dělávám teď v hezkém počasí :).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. och super si to vybral!!
  ja bývam síce v rodinnom dome, ale práve sa sťahujem a myslím, že tá záhrada a možnosť v lete ráno prejsť po trávniku bosá mi bude veľmi chýbať. ale tak verím, že to bude mať aj pár svetlých momentov. no a hlavne to, že pri mojom mega rýchlom hľadaní bývania som našla ultramoderný bytík, ktorý mi nie je až tak pochuti :/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. bez terasy, balkóna alebo záhrady si bývanie ani neviem prestaviť :) a letné rána sa tam trávia skvele.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. krásnu tému si vymyslel, aj fotky mmmmm.....vonia z nich limonáda!!! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásne fotky, aj ja chcem terasu!

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>