Ciao!

22:03


Taliansko.
Kúsok zeme, ktorý vďaka špecifickému tvaru, nájde na mape každý. Časť Európy, kde pizzu môžete jesť trikrát denne, kúpať sa v olivovom oleji a oslavovať ženské krivky (žiadna kosť a koža).


Miláno.
Mesto, v ktorom sa najčastejšie skloňuje slovo "móda". Spleť ulíc, ktoré sa denno-denne stávajú útočiskom tisícok turistov, milovníkov umenia, pouličných muzikantov, vône pravej talianskej kávy a hlasného "Buongiorno Signorina!".

Ženy tu pútajú pozornosť zvýrazneným driekom a kyprými krivkami, muži pútajú pozornosť farebnými ponožkami a kvalitnými koženými doplnkami. Všetci (zrejme povinne) jazdia na Fiat 500 alebo skútri Vespa.

Návšteva tejto krajiny je vizuálnym zážitkom na niekoľko nediel!

Uplynulý predĺžený víkend som strávil v Miláne. Keďže som spomínané mesto a víkend v ňom ospevoval už niekoľko mesiacov, odmena za štátnice (ďakujem!! :-*) v podobe troch dní v talianskej metropole módy bola viac než dokonalá!
Dni v Miláne sme začínali rannou kávou a lahodným (domácim, priamo z pece!!) pečivom v podniku Pavè. Pri návšteve máte dve možnosti:

 • dať si svoje "picollo" na stojáka, opretý o stenu, prípadne sediac na chodníku
 • prisadnúť si k niektorému z miestnych stálych zákazníkov a užiť si pravé talianske raňajky.

Zanedbajúc kultúru (zlí chlapci), sme sa tentokrát oddali nákupnému ošiaľu a "vymietli" centrum mesta z oboch smerov. Pri svojej najbližšej návšteve Milána by ste nemali vynechať obchod s tradičnými koženými výrobkami "The Cuir" (adresa - Via Spallanzani 18), kde nájdete dychberúce weekendery alebo ručne vyrábané sandále (prečo som si jedne nekúpil???). Ak nefandíte značkám s prívlaskom "high fashion", ale vyhľadávate skôr urban či vintage štýl, povinnou zastávkou by pre vás mala byť ulica "Corso di Porta Ticinese", kde okrem niekoľkých obchodíkov s vintage módou a doplnkami nájdete napríklad aj obľúbený American Apparel (samozrejme nedá sa to porovnať s prevádzkami v Londýne) alebo multibrandový urban store (na ktorého názov si bohužiaľ nespomeniem a Google tiež nevie všetko), kde nájdete bezvadné bicykle ale aj tašky od značky www.freitag.ch (keby som nepotreboval komodu do spálne, jednu by som si určite doniesol!).Tri dni strávené v Miláne ma nabili energiou (nie fyzickou, dodnes si natieram natiahnutý sval) a inšpiráciou. Zistil som, že akútne potrebujem nájsť "tú pravú bielu košeľu" (všetci Taliani to vedia, mohol by som to zvládnuť aj ja...) a z času na čas vyvetrám niektoré zo svojich loafers (alebo mokasín...).

A šetrím na 500vku a Vespu (keď už mám vodičák...)!

You Might Also Like

5 komentárov

 1. pekne napísané, trošku som si zaspomínala :) ďakujem...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jaj paráda, tiež som si zaspomínala, v Miláne som bola pred dvoma rokmi v lete, tiež taká rýchlovka (tour de Taliansko, aspoň teda pár vyvolených miest) tak sme tam ostali 2 dni, ale pamätám, parádička tam

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Uaaaaa, už je to 5 dní, co jsme zpátky, chtělo by to zase někam..jdu otevřít atlas a se zavřenýma očima píchnout prst do mapy .. večer se mě zeptej, jak to dopadlo ^_^

  OdpovedaťOdstrániť
 4. nájsť "tú pravú bielu košeľu" je mission impossible, už sa o to márne pokúšam hrozne dlho! snáď budeš v hľadaní úspešnejší :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>