Kde deň končí a začína...

22:30


Spálňa.

Časť bytu, kde deň (v lepšom prípade) končí a takisto začína. Srdce domova, v ktorom sa prebúdzame do nového dňa. Miesto, kde večer čo večer spomíname, rekapitulujeme, rozjímame a dúfajúc v lepší zajtrajšok naberáme nové sily.

V mojich predstavách sa prebúdzam v slnkom zaliatej spálni, kde rozvoniava čierna káva, pocit čerstvo vypraných obliečok nikdy nevymizne a v posteli nie som sám...

Slnko bohužiaľ vychádza na druhej strane nášho bytu a výrobca aviváže zatiaľ nemá čarovný recept na večný pocit čerstvo vypraného prádla (a možno má, len by si ním sám hodil poleno pod nohy...). Ale všetko ostatné máme! Až na malý detail, chýbajúcu posteľ.

Posledné dni prehľadávame obchody s nábytkom a Pinterest sa stal tretím nájomníkom nášho bytu. Dlhšie túžime po paletovej posteli, ale z praktických dôvodov asi ostaneme pri niečom klasickom (Ak však máte v Prahe osem zvyšných paliet v perfektnom stave, sem s nimi! V spolupráci s našou kuchyňou sa Vám sladko odmeníme...). Pokukujeme po posteliach v minimalistickom štýle a bielom prevedení, ktoré nie sú príliš vysoké a budú si rozumieť s našou drevenou podlahou.

K dobrému spánku patrí aj kvalitný vankúš a paplón (napríklad ja s tým svojím mám celkom pevné puto a čakám, až si jedno ráno uvedomím, že sedím v metre a paplón zaberá miesto spolusediaceho). Tak ako ma baví striedať svoj vlastný look ráno čo ráno, baví ma aj prezliekanie perín (podľa Barbory Šťastnej sú dokonca čerstvo prezlečené periny jednou z vecí, ktorá robí človeka šťastnejším... Súhlasím!). Aktuálne mám vo vyhliadke čisto biele obliečky, obliečky v niekoľkých odtieňoch šedej a s psychodelickou potlačou (mega)losov.

Samostatnou kapitolou v spálni je nočný stolík. Kto by chcel niečo obpozerané, keď si ho možno vyrobiť vlastnoručne a s minimálnymi nákladmi! 
Ale o tom možno niekedy najbližšie (až ja vyrobím tie naše...).

Otvorený šatník je súčasťou aj našej spálne... Máte ho tiež?

You Might Also Like

5 komentárov

 1. No..paplon..zarlim na nej..jakoze kapitola sama pro sebe..ja uz jen cekam, kdy s nim zacnes chodit do koupelny :-?

  PS: kdyz ne paletovou postel, tak treba paletovy stolek do obyvaku..hm? Nebo botnik! ^_^

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Všetky tie postele/spálne vyzerajú skvele :3 už sa teším kedy si budem zariadovat svoj vlastný byt :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krásné ložnice! všechno je to hodně můj styl! taky se zrovna stěhuji a plánuji si ložnici zařídit přesně dle tohoto stylu. jemné barvy, jednoduchost, detaily..

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Aký máš prosím ťa pinterest? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. otvoreny satnik ... mam..... a zboznujem ho :)) .... najprv som nemala skrinu.... a potom som si povedala,ze vlastne ono to nevyzera az tak zle :))) ...prave naopak :P
  ale vsimla som si,ze to vela ludi nechape :D ze ako mozes byt bez skrine ? :D:D:D

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>