Do jesenného šatníka... (wishlist)

18:28Obliekanie je počas jesene zradná "činnosť". Ráno (nech je vonku akokoľvek) je zima a okolo poludnia už prehľadávame svoju tašku a dúfame, že sa v nej nájdu slnečné okuliare. Človek musí byť pripravený v tomto období takpovediac "na všetko", čo dáva občas pekne zabrať... Na druhú stranu je to ale obdobie, kedy sa dá kombinovať, vrstviť, "prehadzovať cez ramená" či vyhrňovať.

Túto jeseň tak trochu šetrím (keďže v zime sa budú "diať veci"), čo však neznamená ignorovanie wishlistov a imaginárne skladanie outfitov z vysnívaných kúskov. Oblečenia mám doma celkom dosť (... a v konečnom dôsledku tak či onak nosím len jeho polovicu) a keďže som v posledných mesiacoch investoval do trvácnejších odevov, ktoré využijem celoročne, tentokrát som sa obzeral najmä po doplnkoch. Nechýbajú však ani mnou obľúbené kabáty, bundy a svetre (z ktorých mám nedostatok...).

Z farieb u mňa aj naďalej vyhráva čierna a šedá, ale keďže ich nosím denne do práce, počas víkendov ich rád dopĺňam odtieňmi hnedej, béžovej a modrej.

Prvej koláži dominujú oversize svetre, ktoré ku jeseni jednoducho patria. Človek sa v nich cíti pohodlne (radšej používam slovné spojenie "ako v deke") a nemusí riešiť ďalšiu vrstvu. Šedý oversize sveter je z novej kolekcie Calvin Klein Collection a výraznejší "geometrický" model je od značky Ovadia & Sons.
Slnečné okuliare majú podľa niektorých hlavnú sezónu v lete, ale ja si myslím, že je to celoročná záležitosť a radšej, než žmúriť do Slnka, mať jedne vždy u seba. Aktuálne mi chýbajú klasické, čierne, možno práve tie z koláže...
Klobúk nemusí byť základným pilierom outfitu len počas "bad hair day". Ja som si jeden objednal nedávno a neviem sa dočkať dňa, kedy si ho pôjdem vyzdvihnúť na poštu (a verím, že mi sadne a nebudem ho hneď v ten deň predávať).
Pamätám si na obdobie, keď som chcel rukavice nosiť už koncom septembra. Tento rok to presúvam na október a verím, že sa mi podarí zohnať tieto "šoférske", navrhnuté a vyrobené v Česku (za výbornú cenu!!).
Je pravda, že najviac obľubujem "pánske psaníčka", no z času na čas potrebujem niečo väčšie (napríklad keď si nesiem svačinu do práce...). Vtedy je ideálny shopper. Moje srdce priahne po plstenej taške už nejaký piatok a tá na obrázku od Maison Martin Margiela je dokonalá! Rovnako by ma ale potešila aj taška od Karla Lagerfelda (do mojej "Karl zbierky"...).
Kožené loafers s výraznou bielou podrážkou nie sú práve typickým jesenným kúskom, ale kým nemrzne...

To že chcem trenchcoat nie je tajomstvo. Zatiaľ som ten pravý nenašiel a hľadám ďalej... Béžový plášť z bonprix je jednou z jeho možných alternatív... Rovnako tenká parka so sťahovaním v páse je zaujímavým kúskom, ktorý by môj jesenný šatník počas víkendov ozvláštnil.
Na začiatku leta som si zaobstaral peňaženku väčších rozmerov (rozumej "do vrecka sa nezmestí") a neviem si ju vynachváliť! Mám v nej všetko čo potrebujem (aj čo nepotrebujem) a v prípade potreby nahradí dokonca tašku (a moje vrecká sú stále prázdne...). Svojho nového favorita som našiel v najnovšej kolekcii Karla Lagerfelda.
Náramky Il Centimetro pochádzajú z Talianska a dnes sú už kultovou záležitosťou. Tento rok sa začali predávať aj na Slovensku a ... jeden proste musím mať!
Jesenným "must have" už (tuším) tretiu sezónu sú v mojom prípade Chelsea Boots. Čierne alebo hnedé, hlavne nech sú kožené. Jedne mám vyhliadnuté v aktuálnej kolekcii F&F a čakám na ich príchod do našich obchodov...
Od doby, čo nechodím do školy (oh áno...), k notebooku som sa poriadne ani nedostal. Väčšinou som "online" vďaka môjmu telefónu a ešte častejšie cez tablet. Štýlový, ale zároveň klasický a kvalitne spracovaný obal som si vyhliadol u značky Belenty, ktorá navrhuje v Ženeve a svoje výrobky vyrába v Českej republike.

Prechod medzi jeseňou a zimou je rýchly a občas ho človek ani nestihne zaznamenať... Deadline na naplnenie môjho wishlistu teda nemám. Som zvedavý, čo sa mi z neho podarí zaobstarať, kým napadne prvý sneh...

Bez čoho sa nezaobídete (reálne alebo imaginárne) túto jeseň Vy?

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Joj ten plášť vyzerá mňam!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. kde nájdem ten plášť? už je vypredaný? :-O

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zrejme (aktuálne) je už vypredaný :-/

   Odstrániť
 3. Wow great selections!

  http://beautyfollower.blogspot.gr

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Okuliare na prvej foto vyzerajú byť super ! Tiež si myslím, že je to celoročná záležitosť. Momentálne som však bez okuliarov, pretože jedny som pokazila na dovolenke a druhé - obľúbene som nosila hodené v kabelke a pukol mi rám a odpadlo mi sklíčko :( a áno ! takú vec ako púzdro na okuliare poznám, nosím to pravidelne v kabelke - prázdne :) A .. rukavice sa mi ako doplnok páčia, no pri kúpe mam dosť problém. Mám malé ruky a všetky rukavice su mi veľké na prstoch :D A už keď je fakt zima, nemám inú možnosť ako kupiť v detskom H&M :) tam je fajn výber :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dilema s okuliarmi a púzdrom na ne mi je známa... U mňa tak nejak podobne skončili moje najobľúbenejšie (asi pred dvoma rokmi), tak som teraz obozretnejší (a nedávam premrštené sumy za okuliare, ehm...)

   Odstrániť

//]]>