Poznávacie znamenie.

21:12


Časy, kedy sa nosenie okuliarov považovalo za dôvod  na výsmech a optiky ponúkali modely, ktoré zo seba vyžarovali „tu niečo nesedí“, sú nenávratne preč. Súčasná široká ponuka rámov, sfarbení, štýlov a tvarov zabezpečuje, že každý si nájde model, ktorý mu nie len sadne, ale v lepšom prípade sa stane jeho poznávacím znamením.

Nie som zástancom nosenia šošoviek. Moje oči sú citlivé, ako na vonkajšie vplyvy, tak akékoľvek zaobchádzanie s nimi, preto šošovky v mojom prípade neprichádzajú do úvahy. Našťastie, v nosení dioptrických okuliarov vidím bohaté možnosti (nie len čo sa týka ich funkčnosti) a preto nikdy nechýbajú v mojej taške.

Obľubujem modely dioptrických okuliarov s výrazným rámom, ktoré vynikajú pri jednoduchších kombináciách oblečenia a celému outfitu dodávajú elegantný až mierne retro nádych. Je známe, že rám okuliarov výrazne pôsobí na výraz tváre ich nositeľa a do istej miery transformuje jeho vzhľad.

Objednávali ste si už niekedy okuliare online? Pred objednaním môjho nového modelu z e-optiky Opti24.sk som mal menšie obavy, no tie sa počas samotného procesu objednávania úplne vytratili. Vďaka prehľadnému a používateľsky prívetivému webovému rozhraniu som svoju objednávku zvládol behom niekoľkých minút. Vo chvíli, keď som sa „stratil“ v mojom lekárskom predpise dioptrií, som využil možnosť  „pomoci“, ktorá je pre Vás dostupná počas všetkých krokov objednávania nových dioptrických (alebo aj slnečných) okuliarov.
Najväčším problémom bol (ako to už v mojom prípade býva) výber rámu. Vďaka bohatej ponuke plastových a titánových rámov som mal postarané o „prácu“ (veľmi príjemnu) na celý večer. Nakoniec som sa rozhodol pre model, ktorý ešte určite budem potrebovať aj vo verzii slnečných okuliarov.

Čomu dávate prednosť Vy? Dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky?
Fotografie - M.

Okuliare - Opti24.sk
Rolák - F&F
Sako - H&M Trend
Jeansy - H&M
Taška, topánky - Zara

You Might Also Like

10 komentárov

 1. S tou citlivostí očí bojuju taky, cizí ruka se kolem nich nesmí ani minout, a když si mám z nich vyndat třeba mušku nebo řasu, tak to hodně prodýchávám =/, takže čočky jsou pasé a brýle jasná volba! A přišel jsem na to, že Opti24.sk má i českou verzi Opti24.cz ^_^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Yes yes, mne došli do Prahy okuliare ani nie do týždňa od objednania #youknow

   Odstrániť
  2. Ja by som radšej chodil po slepiačky ako si dať šošovky :D a mušky nevyberám lebo oka sa vôbec dotknúť nemôžem :D radšej počkám kým vyjde sama

   Odstrániť
 2. Your eye glasses are very classy!

  http://beautyfollower.blogspot.gr

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Naozaj štýlové obrúčky. Vybral si si naozaj dobre. Ja si spomínam ako dnes na tie krokodílie slzy keď mi moja lekárka oznámila, že musím nosiť okuliare. V tom čase to nebolo vôbec IN :)
  Dnes už sa za ne nehanbím a nenosím ich ukryté v kabelke, ale stále sa lepšie cítim bez nich. Ako píšeš, ani moje oči nemajú príliš v obľube kontaktné šošovky, ale občas to inak nejde :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. No ja volím skôr tie šošovky. Už so si na ne jednak zvykla ale cítim sa v nich aj istejšie. Ale taktiež obľubujem okuliare ktoré k niektorým outfitom pasujú jednoducho viac ako keby som nemala nič.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne, ako píšeš... v niektorých prípadoch je to dokonalý doplnok

   Odstrániť
 5. tiež som za čočky skôr okuliare

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>