Absolut Warhol

22:03


Pop-art v sebe spája grafiku, farby a veľkomestskú kultúru. Kto by nepoznal najznámejšieho predstaviteľa - Andyho Warhola, ktorého korene siahajú na Slovensko?
Aktuálne v Prahe prebieha výstava jeho diel, ktorú sme minulý víkend konečne navštívili. Zbierku 180 diel nájdete v galérii na Staroměstskom námestí (predĺžená až do konca roku 2015). Keďže máme radi pekné veci, do nášho Pražského bytu pribudol "Absolut Warhol".

Ide o limitovanú edíciu fľaše od firmy Absolut, ktorú pre nich v minulosti navrhol Andy Warhol a ktorej dizajn definoval slovami: "I love the bottle, I want to do something...".
K tejto fľaši by sa nám hodil aj obraz priamo od Andyho Warhola a preto sme sa rozhodli zapojiť do práve prebiehajúceho projektu "The Andy Warhol Art Exchange".

O čo ide?


Šanca získať pravý originál od Warhola naozaj existuje – vďaka projektu The Andy Warhol Art Exchange, ktorý Absolut odštartovala 1. októbra 2014 a má ambíciu staťsa najväčšou online umeleckou výmenou na svete.  Potrvá až do konca roka a na stránke Absolut.com v rámci  projektu  môžete  vytvárať  a odovzdávať svoje digitálne umelecké diela.  Do Art Exchange môžete zapojiť  buď dielo  z vlastného  archívu,  alebo  použiť  kreatívne  nástroje  priamo  na  stránke a vytvoriť si pomocou nich nové jedinečné umelecké dielo.

Čerešničkou  na  torte  je  už  iba  hlavná  výhra  –  pôvodná  polaroidová fotografia od Andyho Warhola, ktorá je zaradená do umeleckej výmeny a získa ju ten  najšťastnejší  účastník  Art Exchange.

Dúfam, že to budeme my!


You Might Also Like

12 komentárov

 1. ooch to znie skvelo, celý Warhol je skvelý! :D len škoda, že sa v najbližšom čase do Prahy nechystám..ale výstavu by som teda stihnúť mohla, keď do konca 2015 :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite si ju naplánuj pri návšteve Prahy, je skvelá ;)

   Odstrániť
 2. Ďakujem za tip na výstavu, budúci rok si to nenechám ujsť :)
  Inspiration Point by Paula Fleur

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Joj to znie skvelo! Idem ceknut

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Čekuj, postuj umenie, vymieňaj. Nás to tiež čaká :)))

   Odstrániť
 4. A protože vodku nepijeme a flašu jsme si pořídili hlavně kvůli designu, tak pokud někdo v zimě bude mít cestu kolem, může se zastavit na štamprli na zahřátí =D (nabídka platí do vyprázdnění zásob =P)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale...! Vítame len návštevníkov, ktorí prinesú cupcake alebo niečo iné fajné! :D

   Odstrániť
  2. 28. 12 idem do Prahy na nový rok myslite na mňa! :D

   Odstrániť
  3. :DD my síce tiež už vodku nepijeme, ale na zahriatie...:D

   Odstrániť
  4. Tomii - jak to myslíš? Máme ji vychladit? =D (you know, máme malou ledničku a miniaturní mrazák, kde většinou přebývá led ve formičkách a diy nanuky, tak ať ji tam kdyžtak den předem strčíme =D )

   Odstrániť
 5. mám rád pop-art a Andyho Warhola. ale vodku nepiju :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. O vodke sa tu ani nemluví, všetci chceme fľašu :D :))))

   Odstrániť

//]]>