V čom osláviť príchod Nového roka?

11:51


Už o tri dni sa prehupne posledná číslica dátumu zo štvorky na číslo päť. Tí z Vás, ktorí túto zmenu každoročne oslavujú vo veľkom štýle, už určite majú pripravený program, vyžehlené košele a vychladené šampanské.

Ja osobne uprednostňujem menšie (a menej bujaré) oslavy (predsa len, o pár mesiacov sa dožijem štvrťstoročia). Pár priateľov, vela jedla, (mravné) spoločenské hry a prskavky (must have)... To je moja predstava ideálneho Silvestra a tomu odpovedá aj výber oblečenia.

Čo však v prípade, že by som sa vybral do spoločnosti?

Vianočný čas (vrátane Nového roku) obľubujem aj z dôvodu, že "viac je viac" a nikomu to nepríde prehnané. Lakovky, vzorované ponožky, motýliky, vyčesané ofiny... To všetko a ešte viac sa môže nosiť súčasne a je to úplne v poriadku (mne to príde úplne v poriadku aj počas iných časti roka, len zvyšok spoločnosti je tak nejak "puritánsky"). Čierna je večná, no kľudne by som ju vymenil na "slávnostnom outfite" za odtieň burgundy či smaragdovo-zelenú.

Slim oblek je nevyhnutnosťou pánskeho šatníka a svoje uplatnenie určite nájde aj po prvom januári. Tmavofialový model (ktorý sa v koláži tvári ako čierny) je z F&F. Ten by som doplnil jednoduchou bielou košeľou značky Jack&Jones, ktorú nájdete v e-shope ZOOT
. Topánky si v tomto období želajú trochu lesku a preto v dnešnej koláži staviam na lakovky. Model na šnurovanie zoženiete v predajniach F&F a lakované loafers sú od značky TOPMAN, rovnako ako čierny vlnený klobúk.
Z doplnkov by som určite stavil na motýlika! Jednoduchý čierny model z dielne Tomáša Chlapečku ma zaujal použitím kože. Motýlik je dostupný v ZINZIN e-concept store. Na vzorovaných ponožkách si ulietavam už nejakú tú sezónu a čierno-biele bodkované (Happy Socks) z e-shopu ZOOT by sa do mojej zbierky určite hodili (na Silvestra aj mimo neho...). Vždy keď som na nejakej party, kde je taška na obtiaž (poznáte to, ruky nad hlavou...), mám problém s odkladaním dokladov a peňazí. Vhodným riešením by mohol byť obal na iPhone, ktorý zároveň plní funkciu dokladovky a vyzerá nie len prakticky ale aj elegantne! Nájdete ho v e-shope Innocent Store.

A na záver... Ak by som si mohol vybrať destináciu pre (nie len novoročnú, ale akúkoľvek) oslavu, bolo by to Studio 54. Nevyzerajú tie fotografie fascinujúco?

Aké sú Vaše plány na oslavu Nového roka? Doma, na námestí, v clube alebo niečo úplne iné?


You Might Also Like

6 komentárov

 1. a kde vlastne budete chlapci??:)
  môj dress code musia byť flitre, lebo už konečne chcem na Silvestra nejak vyzerať:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Budeme doma, hrať Plejstejšn a robiť iné nemravnosti :D

   Odstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To pouzdro je výborný, to musim mít a ten motýlek<33
  Jakub Janata fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jsem z toho trochu zmateny, uprednostnujes mene bujare oslavy, par pratel & pexeso...ale nakonec by sis k tomu vybral Studio 54?? Tyto fotky jsou jeste dooost decentni na to, jakym zpusobem to tam ve sve dobe "zilo", tak nevim, aby's nebyl v soku :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jo, uprednostňujem taký ten "klídek", ale raz za čas treba aj partyovať! :D A fotky sú vyberané tak, aby nikto nenahlásil blog za nevhodný obsah... :D

   Odstrániť

//]]>