New shoes

21:22


Nedávno som čítal článok o ľuďoch, ktorí žijú pre víkendy. V pondelok ráno vstávajú so stiahnutým žalúdkom, nič sa im nechce, všetko je pre nich "čierne" a jedine vidina blížiaceho sa piatkového večera v nich prebúdza nádej na radosť a pocit slobody.
Dlho som rozmýšľal nad spomínanými riadkami. Moje študentské časy, kedy som sa mohol slobodne rozhodnúť, že "či a čo sa mi bude chcieť" sú nenávratne preč.
Dnes už aj ja musím rozmýšľať nad tým, komu a čomu venujem svoj čas, keďže mám nejaké tie (pracovné a osobné) povinnosti a deň má len 24 hodín (bohužiaľ alebo našťastie??).

Po prečítaní spomínaného článku sme doma preberali, či aj my patríme  do skupiny, ktorá žije pre piatok. Určite, slovné spojenie "štvrtok ráno" znie oveľa optimistickejšie než "pondelok ráno" (ak práve vo štvrtok nejdete k zubárke či na brazílsku depiláciu), ale aj tak... Víkend je príliš krátky a pracovný týždeň dvakrát tak dlhý, mali by sme sa teda tešiť (minimálne) 7 dní v týždni.

Medzi moje "životabudiče" a "zlepšovače nálady" aktuálne patrí:

 • nový album Froot od Marina and the Diamonds,
 • čerstvé kvety na našom jedálenskom stole,
 • sprchový gél s kávovou vôňou,
 • farebné ponožky (tie mi už dlhodobo robia radosť),
 • vízia letnej dovolenky (už len mesiac!),
 • hořické trubičky (najlepšie čokoládové, polomáčané...),
 • trenchcoat voľne vlajúci v jarnom vetre.


Dnešný outfit nie je ničím výnimočný, no je jednou z variácií, ktoré aktuálne nosím najčastejšie. Už dlhodobo sa veziem na "pohodovej" vlne. Nosím to, čo mi je príjemné a v čom sa cítim pohodlne aj po ôsmych hodinách. Bielych tričiek nikdy nie je dosť a toto mikinové som si kúpil už pred niekoľkými rokmi v Zare a stále ho zbožňujem. Moje najobľúbenejšie jeansy, ktoré tu už boli niekoľkokrát a predpokladám, že ľudia v mojom okolí si myslia, že iné ani nemám, no hodia sa k úplne všetkému! Mám pocit, že tento rok pôjdem z trenchcoatu rovno do plaviek, tak rád ho nosím. Nové topánky, ktoré som objavil v predajni Marc O´Polo Bratislava, sú hneď po Converskách mojou najobľúbenejšou obuvou. Sú z jemnej brúsenej kože a vďaka modro-hnedej farebnej kombinácii ich môžem kombinovať s väčšinou môjho šatníka (win!). 
tričko / t-shirt - Zara
jeansy / jeans - H&M
trenchcoat - Promod
hodinky / watch - Casio
clutch - Belenty
obuv / shoes - Marc O´Polo Bratislava
farebné ponožky / sock´s - Sock´s in Box

Foto - Mišo

You Might Also Like

17 komentárov

 1. Topánky sú naozaj luxusné, krásne ladia s taškou aj so zvyškom outfitu.

  Blonďavá Potvora

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To že ladia k taške som si uvedomil až na ceste, nebol to zámer :) Inak nezvyknem takto "silene" spájať obuv s ďalšími doplnkami... Bohate mi stačí, ak ladia farebným odtieňom a štýlom :)

   Ďakujem :)

   Odstrániť
 2. Tento outfit je dokonalý a neskutočne Ti svedčí. Nečudujem sa, že ho rád nosíš. No a topánky sú priam dokonalé!
  Čo sa týka otázky víkendov snažím sa i pracovný týždeň vyplniť nejakým rozptýlením. Buď si z manželom vyjdeme len tak sa prevetrať, alebo po práci idem s kamarátkami na drink. Toto teplé obodie sa snažím vychutnávať naplno každý deň :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za pochvalu a komentár :) Presne ako píšeš "naplno každý deň" :))

   Odstrániť
 3. tiež som čítala ten článok- alebo aspoň podobný:D a zase na druhú stranu ja som rada, že nemusím čakať na víkend. Aj vďaka tomiu, že nerobím po-pia, tak mi to asi príde, že mám viac voľna:D ale to je asi len psychicky dané:DD
  A celkovo by som nikdy nechcela mať takú prácu, kde by som už v pondelok musela trpieť a čakať do piatku. Aj keď, keby dobre platili...:D Hm no neviem neviem.
  A ty si taký švihák dnes Paťo!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Počkaj, až budeš prilietavať a odlietavať, to ešte sa len budeš mať! Myslíme na teba tento týždeň! :))

   Odstrániť
 4. ..jsme na tom líp než v zimě..a je to vidět i na tobě..ten pracovní týden se přežívá se slunečným počasím, dlouhými dny a krátkými nocemi mnohem snadněji..nic to nemění ale na tom, že bychom bezezbytku zavedli třídenní víkend..nebo alespoň přidali ještě volné středy, viď? :-* Však časem něco vymyslíme a budeme páni =B

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tie krátke noci sú občas na príťaž (vizualizuj si môj ranný výraz v tvári...), ale inak máš pravdu, ako obvykle :)

   Odstrániť
 5. love them and also your coat! :)
  have a great week!
  Oliver

  http://oliverwaldmeier.blogspot.ch/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Great ! Lovely pics!

  - Men Trend

  OdpovedaťOdstrániť
 7. I really like everything about this look
  xoxo
  www.welovefur.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. páni, tá taška a tie topánky sú perfektne zladené! a keď som si ešte prečítala, že to nebol zámer a všimol si si to až neskôr.. nestačím sa diviť :) škoda, že u nás nie je viac zástupcov mužského pohlavia, ktorí by mali pre módu taký cit ako ty :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nebol, nebol, ďakujem :) A začína ich byť čoraz viac, alebo to len ja mám ten pocit?? :))

   Odstrániť

//]]>