Predĺžený víkend

21:50


Po uplynulých dňoch som presvedčený o tom, že trojdňový víkend by mi výdatne zlepšil život!
Alebo minimálne zlepšil šance na koordináciu pracovného života s tým súkromným...
Poznáte to sami. V pondelok sa tvárite, že tento deň ani neexistuje a čakáte na jeho koniec. V utorok sa konečne začínate aklimatizovať a nabiehate na obvyklé pracovné tempo. V stredu ste na vrchole svojich síl a vaše "druhé ja" tancuje víťazný tanec, lebo polovica pracovného týždňa je za vami. Vo štvrtok pracovný entuziazmus upadá a vy silou myslenia privolávate piatok. V piatok sa vstáva "tak nejak lepšie", hodiny sa do 17.00 vlečú (ak práve nedobiehate svoju celotýždňovú pracovnú pasivitu) a podvečer vás už zalieva príjemne teplo a vidina dvoch voľných dní farbí okolitý svet do niekoľkých odtieňov ružovej.

Sobota je môj obľúbený deň (a nepochybujem o tom, že aj váš). Víkendová eufória neprestáva, ba znásobuje sa. Dobrá nálada je sprevádzaná úsmevom od ucha k uchu, tanečným krokom (alebo minimálne tak trochu rytmickejším) a výrazom "Tento deň nikdy neskončí!". Je to deň, kedy stretávame priateľov, zháňame narodeninové dary (...na ktoré sme počas týždňa zabudli) a nehovoríme "stop" ani po treťom pohári vína. Proste ideál!
Nedele sú zväčša melancholické. Napriek voľnému dňu stále cítiť blížiaci sa pondelok, každodenné povinnosti sa znova dostávajú na povrch a polovicu dňa strávi človek pri varení nedeľného obeda.

Dva voľné dni v týždni sú proste málo! Tvrdil som to stále a po tomto týždni som o tom presvedčený ešte viac. Počas prvomájového predĺženého víkendu som toho stihol toľko, ako už dávno nie. Upratal sa byt (znova vyzerá eňo-ňuňo), objednal som mame narodeninový darček (to bude prekvapenie!), nakúpili sme nové kuchynské náčinie (aby nedeľa v kuchyni bola zábavnejšia) a tenisky na behanie (ktoré som dnes aj patrične otestoval). Zapařili sme s přátelmi v klube a zašli do kina na rande.
Na prvý pohľad vyčerpávajúci program, no mne však dodal energiu!

V posledný deň v týždni sme si zašli na tradičnú "nedeľnú prechádzku" (miesto kostola) spojenú so zmrzlinou. Teplé jarné počasie bolo skvelou príležitosťou na kombináciu môjho nového námorníckeho svetru z e-shopu so značkovým oblečením VyzerajDobre.sk s trenchcoatom, ktorý ste mohli vidieť už v minulom príspevku TU. 
Myslím, že to bude jedna z mojich obľúbených jarných kombinácií...

Ako ste strávili predĺžený víkend vy?


jeansy - Divided Blue
trenchcoat - Promod
ponožky - SocksInBox
tenisky - Converse
náramok - Il Centimetro

foto - Mišo


You Might Also Like

12 komentárov

 1. Jak píšeš, mám to s tím pracovním týdnem někdy velmi podobné. Ale protože dělám práci, která mě baví, většinou neřeším jestli je úterý nebo pátek.
  I sobota je mým oblíbeným dnem. Nemusím nikam spěchat, zajdeme si s přítelem na brunch, podle počasí pak vybíráme další aktivity.
  Sluší ti to!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kdo by se zavíral v neděli do kostela, když je venku tak krásně a ještě mě pozveš na skvělou zmrzlinu :-*

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Presne takýto sveter hľadám. Škoda, že ho nemajú v mojej veľkosti :-/
  L.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ja si už ani ne iem predstaviť, aké to je mať to takto pekne nalajnované, že práca od pondelka do paitka, víkend voľno:D Ale vlastne teraz mi to asi vyhovuje viac, lebo občas mám viac voľna po sebe, niekedy idem dva dni, ptoom voľno..a tak. Takže ale asi je to o zvyku..už sa teším na tie časy, keď budem iba sedieť niekde pri počíátači v kancli dve hodky a šéfovať všetko:D

  a aufit vydarený! kabátik na jedničku

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Sveter je nádherny, skvelá kombinácia :) A za trojdňový víkend som všetkými desiatimi :)

  Blonďavá Potvora

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak takový náramek mi přijde opravdu vtipný :D A bílé converse jsou nesmrtelný !

  LENNY MALI .com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Myslím, že sobota je tiež môj najobľúbenejší deň. Nedeľa zas najneobľúbenejší.
  Víkendy rád trávim s tými najbližšími alebo len tak lehním a užívam si voľno, či už pri nejakej duchaplnej, alebo menej duchaplnej činnosti. :)

  Ľuboš
  BlackBloodedBoy

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Hezký trenchcoat! :)
  http://waytomm.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Ten Il centimetro ma úplne hypnotizuje, už sa teším na ten môj :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Great coat. I would probably wear the exact same thing. Also that ruler bracelet is very cool
  http://www.mimosasandme.com

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>