Bezpečné opaľovanie s kozmetikou Clinique

11:48


Rovnomerné zlatavé opálenie, no zároveň zdravá a hydratovaná pokožka celého tela. Na prvý pohľad dve protiklady a nezlučiteľné priania, no vďaka používaniu správnej kozmetiky a starostlivosti o pokožku počas pobytu na slnku, aj táto kombinácia sa stáva realitou.

Zatiaľ čo v minulosti som bol schopný preležať na Slnku väčšinu dňa, dnes tomu tak (našťastie) nie je a svoju pokožku šetrím čo najviac. Na letnej dovolenke mi nikdy nemôže chýbať slnečník, dostatok (nesladených) tekutín a spoľahlivá kozmetika na opaľovanie. U posledného spomenutého som sa tento rok rozhodol pre produkty slnečnej ochrany od značky Clinique.

Počas týždňa stráveného na Kréte som v konečnom dôsledku používal štyri produkty na opaľovanie. 


Základ tvoril opaľovací krém Clinique na tvár a telo s SPF30. Kvôli hutnejšiemu zloženiu bolo jeho nanášanie pre mňa osobne veľmi príjemné (zbožňujem krémy, ktoré nemajú „tekutú“ konzistenciu) a užíval som si ho. Krém s vyšším ochranným faktorom som používal počas prvých 2/3 dovolenky na celé telo a v poslednej 1/3 dovolenky už len na miesta, kde je pokožka náchylnejšia k popáleniu. 


Na citlivé miesta na tvári mi skvele poslúžila ochranná tyčinka Clinique s SPF35. Vďaka praktickému baleniu je manipulácia a nanášanie kompaktné a hygienické. Tyčinku som používal najmä v oblasti lícnych kostí, v okolí očí a uší (na ktoré sa veľakrát pri opaľovaní zabúda...) a na pery. Tyčinka nezanecháva na pleti mastné či inak viditeľné stopy a tak je jej použitie v oblasti tváre skvelým riešením.


V posledných dňoch dovolenky som sa rozhodol používať opaľovací krém Clinieque s SPF15. Ten je rovnako ako vyššie spomenutý vhodný na použitie na celom tele a aj na tvári. Jeho konzistencia je o niečo menej hustá než u SPF30. Obe opaľovacie krémy vďaka technológii SolarSmart zabezpečujú ochranu pleti pred pôsobením UVA a UVB ľúčov, ktoré spôsobujú spálenie a stárnutie pokožky. Krémy neobsahujú oleje, takže nezanechávajú mastný film na pokožke, dobre sa rozotierajú a nie je potrebné znova sa natierať po každom stretnutí pokožky s vodou.

Starostlivosť o pleť počas opaľovania nekončí odchodom z pláže. Použitie vhodného prípravku po opaľovaní je rovnako dôležité ako výber opaľovacích prípravkov. Balzam po opaľovaní od Clinique má vysoko hydratačné účinky a vďaka výťažkom z Aloe Vera ukľudňuje pokožku. Po použití balzamu po opaľovaní sa pocit hydratácie okamžite dostavil. Jeho nanášanie bolo veľmi jednoduché, dobre sa rozotieral, ihneď sa vpil do pokožky a nezanechával žiadne stopy na oblečení. Napriek tomu, že ide o neparfémovaný produkt, mal príjemnú sviežu vôňu, na ktorú som sa vždy tešil už počas samotného opaľovania.

Všetky vyššie spomenuté produkty neobsahujú oleje ani parfémy. Produkty sú určené na všetky typy pleti, vrátane citlivej.


Po návrate z dovolenky môžem s istotou povedať, že prípravky na opaľovanie od Clinique mi poslúžili viac než skvelo! Pokožku mám hydratovanú a nelúpe sa. 

A moje opálenie? Všetci ho chvália!

You Might Also Like

0 komentárov

//]]>