#holiday2015

20:59


Slnko, voda, rozpálený piesok.
Olivové háje, cesty naprieč ostrovom, kvitnúce kaktusy.
Azúrová zátoka, kamenné útesy, palmové prístrešky.
Moussaka, kozí syr, biele víno.

Možno by stačilo týchto niekoľko slov na popis uplynulých dní. Letná dovolenka je pre mňa príjemnou zmenou, kedy slnkom rozpálené mesto mením za piesok, more a dobré jedlo. Tú tohtoročnú sme sa rozhodli stráviť na Kréte, ktorá ma dostala kontrastom piesočnatých pláži a horských oblastí či palmovými hájmi v protiklade k skalnatým útesom.

Aj keď počas plážového ničnerobenia dokážem nabrať približne rovnaké množstvo (duchovnej) energie, ako počas jednej predĺženej lekcie hot jógy (o tom potom...), nedá sa povedať, že by som bol vyslovene plážový typ. Poznávanie krajiny, jej atmosféry a charakteristík je skvelým zdrojom inšpirácie.
S Mišom sme našťastie naladení na rovnakú vlnu a časť dovolenky sme preto strávili s prenajatým autom. Počas niekoľkých dní sme spoznali severozápadnú časť ostrova, okúpali sa v azúrovej zátoke, prešli v palmovom háji, sledovali západ Slnka na troch rozličných plážach, ochutnali miestne špeciality, nakúpili pravé grécke korenie a zmenili farbu svojej pokožky približne o štyri odtiene (samozrejme k tmavšej).


K pláži "Préveli" viedla strastiplná cesta, vďaka ktorej bola pláž pre väčšinu (prakticky) nedostupná. O to viac sme si ju užili my!


Zatiaľ čo iní chytali na pláži bronz, ja som fotil fotografie pre ďalší kozmetický post...


S pribúdajúcimi rokmi si čoraz viac uvedomujem, že na svete je toľko skvelých miest a ja som ich ešte nemal možnosť vidieť. V hlave neustále skladám a dopĺňam môj cestovateľský zoznam, ktorý už teraz má úctyhodnú dĺžku a nemienim ho skracovať... Rozmýšľam ako ho naplniť. Povinnosti nepustia a pracovný týždeň trvá bez ohľadu na ročné obdobie neustále päť dní. Myslím, že vyriešenie tohto problému mi zaberie ešte nejaký ten piatok.


Jedna tretina dovolenky sa niesla v znamení červenej vlajky a rozbúreného mora. Ideál pre všetkých, ktorí si nemôžu dovoliť fotografiu celej postavy pri kľudnej hladine...Staré centrum mesta Chánia ma úplne dostalo svojou architektúrou, farbami a atmosférou.Kedy ste vstávali naposledy o 4:30 ráno? Ja v posledný deň dovolenky, keď sme šli na pláž sledovať východ Slnka. 

Kam máte namierené toto leto vy?
Akú dovolenku preferujete? Pláž, hory, pamiatky alebo niečo úplne iné?

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Řecko je skvělé, zbožňuju to tam! :) www.waytomm.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. aaaa chlapci! kráasne tam bolo, fakt super supeR!
  musíme dať potom podovolenkové seánsy

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Lucky you... looks like you had a great time at gorgeous Crete (Κρήτη)!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nádherné fotky!!! Hned bych jela k moři.... Mnoho pozdravů :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. "S pribúdajúcimi rokmi si čoraz viac uvedomujem, že na svete je toľko skvelých miest a ja som ich ešte nemal možnosť vidieť." tak s tymto sa absolutne stotoznujem. akurat nedavno som si uvedomila, ze ak chcem navstivit vsetky tie miesta, ktore chcem navstivit - zeby som skratka mala zacat ak to chcem v zivote vsetko stihnut.

  Beauty by Bellatrix

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Na Krete som bola pred 9 rokmi a plaz "Préveli" sme navstivili tiez. Pamatam si, ze bolo velmi teplo a skoro som umrela, kym sme vysli naspat hore tym kopcom :) N Krete sa oplati prenajat auto a da sa v pohode prejazdit takmer cely ostrov. My sme boli v Hersonissos, odtial sme jazdili na celodenne vylety :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Vyzerá to tam krásne. My sa tento rok na veľkú dovolenku nechystáme, pravdepodobne pochodíme Slovensko. Ale už teraz viem, že mi dovolenka pri mori bude chýbať.

  Blonďavá Potvora

  OdpovedaťOdstrániť
 8. super fotky, snad jste si odpocinuli a uzili dovolenou:)

  www.bridgeofmemories.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Chalani, nadherne fotky! My sme si Kretu zamilovali, boli sme tam uz 3x a premyslame na buduci rok, ze pojdeme solo, bez cestovky, prenajmut domcek cez airbnb...

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>