Nuda? Tú nepoznám...

10:48


Kedy ste sa naposledy nudili? Nudením však nemyslím otrávené prezeranie fotografií na Instagrame a prepínanie televíznych staníc do nemoty. Za nudu s veľkým "N" považujem ničnerobenie, kedy nie len že nič nemusíte, ale ani si narýchlo žiaden program nevymýšľate.
Sú to tie chvíle, kedy dosiahnete úplnú pohodu, myseľ máte otvorenú a očami nefixujete žiaden predmet ani termín. Proste len ste a neriešite... Kedy ste to naposledy zažili?
Mám pocit, že môj život nabral na obrátkach. Prakticky každú chvíľu mám niečim vyplnenú a ak sa pristihnenm pri ničnerobení, ihneď mi napadne zoznam vecí, ktoré by som mohol spraviť a na ktoré som doteraz nemal čas.

Zistil som, že dokonalým miestom na "nudu" (rozumej relax na najvyššej úrovni) je v mojom prípade let lietadlom. Absencia telefónnej siete a monotónny zvuk motorov lietadla so mnou robia divy! Vôbec mi nevadí, že len tak nečinne sedím. Nemám potrebu hovoriť, čítať, pozerať film a dokonca ani myslieť.

Vrámci "psychohygieny" by som si najradšej nariadil krátky dvojhodinový let každý týždeň.

Fotografie k tomuto príspevku vznikli počas našej dovolenky na Kréte, kde som poväčšine chodil v bielom basic tričku a plavkách... Moja averzia voči košeliam s krátkym rukávom stále pretrváva a okrem tejto jednej z kolekcie Marni at H&M, si inú už zrejme nekúpim. Keď som ju poprvýkrát videl na vlastné oči, vedel som, že je to presne ten kúsok, ktorý mi bude visieť v skrini a ja ho nevynosím, no musel som ju mať. A tak ju mám... Tesne pred dovolenkou som si stihol ešte zaobstarať ruksak Herschel v (mintovo) zelenej farbe. Skvele som ho využil počas výletov po ostrove a dnes ho znova balím na cestu na Slovensko...

foto - Majki

košeľa / shirt - Marni at H&M
nohavice / shorts - second hand
tenisky / sneakers - Converse
okuliare / sunglasses - Ray-Ban Clubmaster 
hodinky / watch - Casio (similar here)
ruksak / backpack - Herschel (similar here)

PS: na Facebook fan page blogu prebieha Giveaway o hodinky Daniel Wellington podľa vlastného výberu. Nezabudnite sa zapojiť :)

You Might Also Like

23 komentárov

 1. Dvouhodinový let týdně, achjoj, to chci taky!! Můžu? Kam to bude? Stačí jen tam a hned zpátky..miluju létání #youknow

  PS: od doby, co spolu bydlíme, tak nudu fakt neznám..žádnou :3 .. takže..kdy se jdeme kam nudit? =D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musíme si nejakú nudu naplánovať! Najlepšie hneď po tomto víkende :))

   Odstrániť
 2. Paťo toto dovolenkové oblečko nos častejšie! Košela ti veľmi pristane!! a ruksak má super fajnú farbu
  Ináč nuda s veľkým N, to som dlho nemala. Hlavne je síce leto a nuda by k tomu mala patriť, ale i keď chvíľu nič nerobím a nudím msa, tak mám výčitky svedomia, že som mohla stihnúť kopec iných vecí medzičasom:/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak na ďalšiu party s vami idem v tomto outfitčoku! :D

   Odstrániť
 3. - ta kosile je bezkonkurencni !
  a me se (bohuzel, bohudik) netyka ani nuda s malym N.
  non stop mam co na praci .)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. košeľa je super :) inak tiež tie s krátkym rukávom neobľubujem :D
  ja mám v poslednom čase práveže príliš veľa času, kedy nič nerobím a už ma to asi privádza do šialenstva. musím si niečo zaujímavé vymyslieť :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Môžem ti preposlať niektoré body môjho "to do" listu, na ktoré ja nemám čas? :))

   A ďakujem! Asi košeľu začnem nosiť častejšie :)

   Odstrániť
 5. Košeľa je super, určite by si ju mal nosiť častejšie lebo sa ti moc hodí :) A takú nudu ako opisuješ zažívam v poslednej dobe takmer každý deň a začínam byť na ňu majster. Už nemám ani výčitky svedomia, lebo proste už naozaj nie je čo zmysluplné robiť (rozumej som nezamestnaná a všetci sú celé dni v robote :D)

  Blonďavá Potvora

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kým dlhodobá nuda neprechádza do frustrácie z ničnerobenia, tak je podľa mňa fajn :) až budeš mať práce nad hlavu, budeš spomínať aj na toto obdobie (viem o čom hovorím) :))

   Držím prat pri hľadaní práce!

   Odstrániť
 6. love this outfit Patrik! :) hope your doing good!

  Oliver

  http://oliverwaldmeier.blogspot.ch/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tá košeľa je super ale tiež nemám rád košele s krátkym rukávom a mám len dve, ktoré skoro vôbec nenosím...zdieľam teda tvoje pocity :D Každopádne hodí sa ti ;) A ten vak má super farbu! :)

  www.untilyouhateme.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tieto fotky! Chcem ísť na dovolenku! :) a áno, ničnerobenie a hlavne nepremýšľanie, to je luxus, ktorý som nemala už ani nepamätám. Také to - všetko je ok, v poriadku a nemusím sa ničoho obávať, sú predomnou len veci, na ktoré sa teším a je mi fajn. A hopla, spomenula som si, bolo to na dovolenke v Bulharsku s Foly minulé leto :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Čo si budeme hovorit... #životluxus :))

   Odstrániť
 9. Presneee! Ja to mám aj s MHDčkou takto, proste si sadnem a vypnem :) A krásne fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja v MHD našťastie trávim tak málo času, že nestíham vypnúť :)

   A ďakujem :)

   Odstrániť
 10. those shorts are so cool...and that tshirt is phenomenal!

  http://modaodaradosti.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Great! Love the shirt! <3

  Fabio

  www.theblack-hairedboy.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>