Nová dominanta mojej kúpeľne - holiaci strojček Braun Series 7 (recenzia)

21:03Čo patrí medzi vaše ranné rituály? V mojom prípade je to nasledovné:

 • prebudenie sa na štvrté zvonenie budíka,
 • lamentovanie nad nechcením opustiť posteľ,
 • šálka kávy,
 • polievanie kvetov na balkóne,
 • ranná hygiena,
 • holenie.
Práve posledné sa stalo nedeliteľnou súčasťou mojich rán. Aj keď dvojdňové strnište má niečo do seba, klienti v práci ho nemusia vedieť náležite oceniť a preto je hladké oholenie na tvári nutnosť. 

Značka Braun sa mi spája najmä so starostlivosťou o telo. Začiatkom leta mi do kúpeľne pribudol nový holiaci strojček Braun Series 7, ktorý ma na prvý pohľad zaujal svojím dizajnom. Matné strieborné prevedenie vyzerá veľmi elegantne a už pri rozbaľovaní strojčeka som vedel, že sa stane dominantným prvkom poličky na stene kúpeľne. 
Po nabití nového strojčeka som sa tešil na ďalšie ráno, kedy ma čakalo prvé holenie. Vďaka množstvu informácií som vopred vedel, že strojček Braun Series 7 vyvinie vďaka technológii "Sonic" až 10 000 mikrovibrácií za minútu a vďaka tzv. "Turbo mode" sa intenzita vibrácií ešte zvyšuje. V realite to znamená, že stačí niekoľko ťahov na pokožke, aby bola do hladka oholená. 


Keďže nešlo o prvý planžetový holiaci strojček v mojej kúpeľni, bol som zvedavý, čo ponúka Braun Series 7 oproti konkurencii. Potešila ma stredná strihacia lišta "Active Lift", ktorá zachytáva ťažko dostupné a k pokožke priliehajúce fúzy. Zaujímavá je aj možnosť voľby intenzity mikrovibrácií. Braun Series 7 je jediný holiaci strojček od Braun-u, ktorý ponúka možnosť výberu z troch holiacich režimov - extra citlivé holenie (svetlomodré svetlo), normálne holenie (modré svetlo) a intenzívne holenie (zelené svetlo). Vďaka tejto možnosti môžem striedať jednotlivé režimy holenia podľa hustoty ochlpenia na tvári. Samozrejmosťou je holenie nasucho a namokro (strojček je plne vodeodolný). Najviac som sa tešil na používanie "čistiacej stanice", ktorá je súčasťou balenia. Pomocou alkoholovej tekutiny, ktorou je naplnená výmenná kazeta, sa strojček zbavuje až 99,9% baktérií. Čistiaca stanica jednoduchým spôsobom čistí, dezinfikuje, nabíja, premazáva a suší holiaci strojček. Na výber je z troch režimov čistenia (krátky / normálny / vysoko intenzívny). Stav nabitia a čistoty svojho strojčeka si kontrolujem na displeji v spodnej časti prístroja a v prípade potreby ho jednoducho vložím do čistiacej stanice a spustím príslušný režim čistenia. 


Čo ma zaujímalo najvaic, ako dlho vydrží jedna výmenná kazeta a koľko zaplatím za novú. Podľa návodu je potrebné kazetu s čistiacou tekutinou meniť približne po dvoch mesiacoch (čo bude v mojom prípade koncom leta) a balenie dvoch výmenných kaziet stojí v rozpätí od 250 do 450 Kč (10 až 19 € na Slovensku).

S holiacim strojčekom Braun Series 7 som veľmi spokojný. Po technickej stránke mu nemám čo vytknúť. Holenie je s ním jednoduché, rýchle a možnosť čistenia v čistiacej stanici je pre mňa veľké plus. Rovnako sa mi páči dizajn strojčeku, ktorý je veľmi elegantný a nadčasový. Trochu mi vadí vyššia hlasitosť vibrácii pri použití najsilnejšieho holiaceho režimu (zelené svetlo), no väčšinou aj tak používam slabší holiaci režim s modrým svetlom.

Produkt mi venovala spoločnosť P&G, za čo veľmi pekne ďakujem.


Fotografie boli zachytené fotoaparátom Nikon 1 J5.
PS: nezabudnite sa zapojiť do narodeninovej Giveaway! 


You Might Also Like

3 komentárov

 1. Dneska to bylo sedmé zvonění =D.

  PS: ta čistící stanice je sice fajn, ale zabírá to dost místa =/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvělá věc určitě, nevím, nemohu jako žena posoudit. :D
  Ale jako dárek bych to pro chlapa určitě pořídila. Vypadá to luxusně!

  ♥ Happy Tuesday! ♥

  THE KAWAII PLANET

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Takúto vecičku vidím po prvý krát. Rovnako tak svojho manžela som videla oholeného len raz za celú dobu čo sme spolu :D

  http://margifashion.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>