Mimo diania.

10:15


Som mestský typ človeka.
Žijem v centre mesta.
A milujem to!

No z času na čas...Mám to na skok do obľúbeného sushi bistra, poľského reťazca s potravinami aj do barov, kde to v piatok večer žije (možno aj v sobotu, no ja som starý a dva dni po sebe nevládzem žúrovať...).
Každé ráno sa s hŕstkou ďalších ľudí tlačím na eskalátore smerom do metra, cez deň zbesilo ťukám do klávesnice a odškrtávam položky svojho denného "To do" listu.
Podvečer netrpezlivo prestupujem z jednej nohy na druhú, kým si polovica Vinohrad zaplatí svoj nákup a prídem na rad ja.

Neustály dav ľudí, zvonenie električiek a rýchle tempo života môže unaviť. Zrazu sa z obľúbenej ulice stane prašná cesta s radom domov, káva v navštevovanej kaviarni začne mať horkú pachuť a slnečných dní nebude dostatok ani v najteplejšom ročnom období.

Som mestský typ človeka.
Žijem v centre mesta.
A milujem to!
No z času na čas... potrebujem (doslova) vypadnúť.

Aj keď som organizovaný človek a snažím sa mať všetko vopred naplánované a rozpočítané, občas je proste najlepšie neplánovať. Zobudiť sa v sobotu ráno, vziať na plecia batoh a ísť. Preč z Vinohrad a preč z Prahy. Nechať za sebou dav, ruch, trúbenie a zhon. Vypnúť všetko "smart" a len si užívať. Teplo, farby, živú konverzáciu a pocit, že nič nemusím zo žiadneho "To do" listu odškrtávať, pretože žiaden nemám.

Vyššie spomenuté pocity nezažívam často, no ak nastanú, zbalím nás a ideme. A už v momente, kedy míňame tabuľu s prečiarknutým nápisom "PRAHA" viem, že budem mať radosť, až sa znova vrátime.


Foto - Majki (fotené s Nikon 1 J5)


tričko / t-shirt - H&M Trend (similar here)
šortky / shorts - Oodji (similar here)
ruksak / backpack - F&F (similar here)
okuliare / sunglasses - ??? (similar here)
tenisky / sneakers - Converse


You Might Also Like

13 komentárov

 1. Tiež to mám občas tak. Občas mám tiež potrebu vypadnúť z Bratislavy. Aj keď nie vyslovene do prírody, to ma pochytí len výnimočne :D, ale proste niekam inam. Najlepšie za hranice, kde mám vypnutý telefón (kto by platil tie účty) a užívam si nové miesta.

  NITA

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na Bratislave je podľa mňa to super, že je z tade všade blízko :) Človek si môže zájsť do Budapešti, Viedne alebo hocikam inam a stále to stíha za víkend :)

   Odstrániť
 2. Nice backpack!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odpovede
  1. Lepšia otázka je - KAM budúci víkend? :)
   (aj keď to je už vlastne rozhodnuté...)

   Odstrániť
 4. ted sem tam nedavno taky byla. super ze je to jen kousek od mesta. pohodicka tam)

  www.bridgeofmemories.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No nás prekvapilo množstvo ľudí, ktorí tam boli... Ale myslím, že začiatkom školského roka sa to zmení a znova tam bude pohodička a kľud :)

   Odstrániť
 5. tak to máš úplne pravdu :) občas treba nabrať nový dych a momentálne si to užívam plnými dúškami doma na dedine. Ale potom začne človeku ten ruch jednoducho chýbať....

  Veronika
  livingbypanicca.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rozdelenie týždňa = päť dní v meste, dva dni mimo mesta ... je pre mňa ideál! Presne ako píšeš, po dlhšom čase začne ruch mesta chýbať :)

   Odstrániť
 6. Spôsob, akým si tento článok napísal, ma totálne nadchol! :)
  V jeho obsahu som sa (bohužiaľ?) našiel. Tiež mám rád naplánovené veci a poriadok v nich.
  Niekedy to však skutočne nejde, resp. to nejde nasilu.
  Oddych od zhonu je zdravý, obzvlášť na takom peknom mieste. Snáď sa tam niekedy pozriem, vyzerá to fakt mega!

  Ľuboš
  BlackBloodedBoy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem a určite odporúčam zájsť k lomom neďaleko od Prahy! :)

   Odstrániť
 7. Naprosto parádní outfit a s tou pauzou od města a všeho rušného naprosto souhlasím... je prostě čas od času třeba :-).
  Glamour and beauty

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>