Svieža pleť s radou Clinique Turnaround

13:19Všetci to poznáme. Rýchle tempo, málo spánku a tekutín, stres a zašpinené ovzdušie. Typické prívlastky života v meste. Okrem toho, že vyššie spomenuté fakty škodia nášmu zdraviu, škodia aj pleti. Pokožka je mdlá, pôsobí unavene a prívlastok „zdravá“ jej nemožno dať ani náhodou.

Na jar tohto roku značka Clinique uviedla radu produktov pod názvom „Turnaround“. Ich spoločným cieľom je podpora prirodzenej obnovy kože, ktorá sa vyššie spomenutými negatívnymi vplyvmi spomaluje.

Od júna testujem štvoricu produktov z rady Turnaround. Sprevádzala ma na dovolenke v Grécku aj počas najhorúcejších dní tohto leta v Prahe. Aké sú moje dojmy po takmer troch mesiacoch intenzívneho testovania?Základom je pleť zbavená všetkých nečistôt a mastnoty. Ja na čistenie používam sonickú kefku Clinique v kombináciis krémovým mydlom.


Prvý z produktov rady Turnaround, ktorý ma zaujal už po svojej vizuálnej stránke (nie je nádherné to balenie?!), je pleťová voda Turnaround Revitalizing Lotion. Na prvý pohľad (a dotyk) svojím zložením pripomína riedky gél. Zloženie výrobku neobsahuje alkohol, parfémy ani oleje a tak je vhodný aj na citlivú pokožku. Pleťová voda dodáva hydratáciu a dopomáha k sviežemu vzhľadu pokožky. Skvele som ju využil počas slnečných dní, kedy som pleť nechcel nijak zaťažovať a potreboval som jej dodať potrebnú dávku hydratácie.


Denný krém Turnaround Daytime Revitalizing Moisturizer je svieži prípravok bez oleja. Pleť je po ňom hydratovaná a má prirodzene matný vzhľad. Denný krém je dostupný v dvoch odtieňoch, avšak (pre mňa našťastie) nemá kryciu schopnosť a na pleti sa správa ako hociktorý iný denný krém bez farebného odtieňa. Konzistencia denného krému je veľmi ľahká a rýchlo sa vstrebáva.


Mojím favoritom z celej rady výrobkov Turnaround je nočný krém Turnaround Overnight Revitalizing Moisturizer. Už samotný fakt, že v noci spíme a naša pleť má čas na regeneráciu, dopomáha k zdravému a sviežemu vzhľadu. Ak tento čas využijeme dvojnásobne a večer si lahneme do postele s vyčistenou pleťou a po použití vhodného krému, ďalšie ráno je hneď o niečo lepšie! Nočný krém má hutnejšiu konzistenciu než denný, čo mne osobne vyhovuje a každý večer sa teším na pocit hydratácie, ktorý nastáva niekoľko minút po jeho nanesení. Ráno je pleť svieža, hebká a akúkoľvek šupinku či suché miesto by ste na nej zbytočne hľadali.


Posledným testovaným produktom je pleťová maska Turnaround Revitalizing Instant Facial. Krémová konzistencia doplnená jemnými zrnkami pôsobí na pleť revitalizujúco a obnovujúco. Vďaka jemnosti zrniek je maska vhodná aj pre citlivú pokožku (napríklad v mojom prípade je T-zóna mastnejšia a pokožka v oblasti lícnych kostí je citlivá), pretože nedráždi a jej aplikácia je šetrná. Po nanesení je potrebné nechať masku niekoľko minút pôsobiť a následne krúživými pohybmi pomocou čistej vody zmyť. Celá aplikácia aj s masážou pokožky pri zmývaní masky nezaberie viac než 5 minút, čo za sviežu a zdravú pleť naozaj stojí, nemyslíte?


Používanie výrobkov z rady Clinique Turnaround sa stalo mojou (a aj jeho) každodennou súčasťou. Prvé známky sa dostavia už niekoľko minút po použití vyššie spomenutých výrobkov (pocit hydratácie) a ďalšie ako napríklad vyhladenie a zbavenie pleti suchých šupiniek sa dostavia do niekoľkých dní. Vďaka Turnaround vyzerá (a aj sa cíti) moja pokožka zdravo a myslím, že to je to najpodstatnejšie! 

You Might Also Like

2 komentárov

  1. Také tu řadu používám a nemůžu si ji vynachválit :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Čítal som na tvojom blogu a úplne sa stotožňujem! :)

      Odstrániť

//]]>