Svitá

22:51


Ranné vstávanie vs. ja. Dvojica v ktorej už 25 rokov ťahám za kratší koniec.

Rozmazané videnie, nekonsolidované pohyby a myšlienka "ešte deväť minút" (lebo presne o toľko sa znova roztancuje budík na nočnom stolíku). To sú moje bežné rána. Ak by sa dalo, vstával by som tesne pred obedom a po celý zvyšok dňa mal zlý pocit z toho, že som spal dlhšie, než sa "patrí".

Keďže naša tohtoročná dovolenka bola celkom "akčná" a ja som sa každé ráno tešil na grécky jogurt (ktorý mi o desiatej zamestnanci hotela nemilosrdne odniesli ktovie kam), na dopoludňajšie vyspávanie som veľmi rýchlo zabudol.Posledný deň dovolenky som sám seba (a najmä JEHO) prekvapil mojím nápadom privstať si o pol piatej ráno a ísť sa pozerať na východ slnka (úplne kreatívny nápad to nebol... predošlý večer sme nestihli západ slnka, lebo som sa po večeri pozabudol v posteli... ale o tom som nechcel).

V momente keď som bosými nohami vstúpil na pláž a zacítil chlad sálajúci z piesku po daždivej noci, som začal tušiť, že toto ráno bude stáť zato. Boli sme tam len dvaja. Žiaden ruch, slnko nepálilo a voda príjemne šumela. Pláž bola prázdna, plavčíci zbesilo nepobehovali, rozkokošené pubertiačky sa nepredvádzali na nafukovacích plameniakoch a nikto od nás nič nechcel. Bolo to skvelé ráno. Mali sme čas jeden pre druhého, užívali sme si ticho a spriadali plány na práve začínajúci deň.

V to ráno sme si uvedomili, aké skvelé je privstať si. Že deň môže začať aj inak než hektickým pobehovaním po byte a pitím kávy cestou do metra. Povedali sme si, že budeme vstávať skôr a užívať si rána v Prahe alebo hocikde inde.

Hádajte, koľkokrát som od spomínaného dňa vstal skôr než to bolo nutné...
Foto - Majki

tričko / t-shirt - Terranova (similar here)
šortky / shorts - Marni at H&M (similar here)
bombera / bomber jacket - Oodji (more floral printed clothing here)
hodinky / watch - Komono
tenisky / sneakers - Converse

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Vyzerá to čarovne :) Každé ráno mám budík na šiestu, lebo si myslím že vstanem a idem cvičiť...preto vždy vstanem 6:45 :D Keď to nejde tak to nejde, ale keď sa to podarí tak ten dlhý deň stojí za to :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. to more je velmi pekna kulisa :)
  www.donnaiveh.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. A to je důvod proč ráno vstávám velmi brzy. Abych si užila ráno bez lidí. Ať jsem kdekoliv, doma nebo na dovolené. Ať už snídám nebo jdu vyvenčit psa. Baví mě, že já jsem vzhůru zatímco všichni ostatní ještě spí....a pak taky ten pocit, že den je ohromně dlouhý, tomu se nic nevyrovná.

  Hezký den,
  Olív

  PS: Krásné fotky!! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak ten záver ma rozosmial! :D
  Ja osobne milujem dni, keď ráno vstanem zavčasu. Milujem si užiť deň v plnom rozsahu, keď každá jeho časť má svoje čaro. A rána majú pre mňa to čaro obzvlášť. Keď sa navôkol všetko len prebúdza. Sledovať ľudí na ulici, ktorí kupujú raňajky alebo už bežia do práce.
  Pokiaľ náhodou vstanem okolo obeda, necítim sa pohodlne. Deň mi strašne rýchlo ubehne a to nemám rád.
  PS: Z toho východu ide taká dobrá energia! So let the good day begin! :)

  Ľuboš
  BlackBloodedBoy

  OdpovedaťOdstrániť
 5. S tým vstávaním som na tom podobne ako ty a absolútne nechápem ľudí, ktorý mi vravia, že vstali úplne v pohode, svieži ako rybičky, keď ja ešte o dvanástej v práci rozlepujem oči a to som už skoro šesť hodín hore :D
  Fotky sú veľmi vydarené, krásne sa ten východ slnka hodí k tvojmu outfitu ;)
  Veľmi sa mi páči tvoja bombera. Už dlhšie mi tento módny kúsok vŕta v hlave, takže sa po ňom asi konečne poobzerám.
  NickaBeautyHunter

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nádhera! Rozhodne sa oplatilo privstať si. Ja mám totiž rovnaký problém. Ranné vstávanie nieje práve mojou silnou stránkou a ani túto dovolenku sa mi nepodarilo prekonať sa. Teraz keď vidím Tvoje nádherné fotky ľutujem to. No nevadí snáď na budúci rok :)
  Mimochodom dokonalý look ako vždy :)

  Janka
  http://margifashion.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ja som celkom ranovstaj, ale takto o piatej..no ťažko ťažko:D som to mávala každú stredu v tally na hlaváku:d ale zase deň ubehol rýchlo potom
  inak tieto pekné farby na fotkách, to dobre že ste privstali!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Beautiful photos!
  Krásný, Patriku! Moře i ty! (:

  ♥ Hope your new week is Ah-MAZING! ♥

  THE KAWAII PLANET

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Wow, nádherné fotky a ta Clutch <3

  Marek
  www.waytomm.com

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>