Istoty v živote, istoty v botníku.

20:37


Už dlhšie sádzam na istotu a (moje vlastné) zvyky. V akomkoľvek ohľade. 

Správy si čítam na rovnakom spravodajskom portáli každý deň, krém na ruky používam roky ten istý. Basic tričká kupujem v bielej, modrej, šedej a čiernej farbe. Iné neprichádzajú v úvahu. V peňaženke mám na pravej strane bankovky a české doklady, na ľavej strane sú vizitky a slovenské doklady. Nikdy ich nemiešam. V Erhartovej cukrárni si dávam "čokoládový dortík s marcipánem", pretože viem, že mi bude chutiť a budem ho vládať zjesť celý. Vizuálne sa pozastavím aj nad ďalšími zákuskami, no vždy končím pri tom istom.
Všetko potrebné si zapisujem ručne, žiadne poznámky v iPhone alebo v notebooku (až na tento blog).

Proste, mám svoje zvyky, v ktorých vidím istotu. A to mi robí dobre...
Pri výbere poltopánok mám takisto svoje zvyky a možno práve kvôli ním sa môj botník nerozrastá enormnou rýchlosťou. Pri kúpe obuvi dávam dôraz na materiál (koža forevr), spracovanie, šírku topánok (lebo všetky sú mi tak nejak úzke a mať boľavé nohy, to nie je nič pre mňa) ich dizajn a farbu. 
Som zástancom umiernených farebných tónov. Hnedý pár kožených poltopánok je u mňa základ (hodia sa k takmer celému môjmu šatníku!), čierne nosím len v prípade potreby a ak je to možné, radšej ich nahradzujem tmavošedým či tmavomodrým párom topánok. Tieto štyri farby pre mňa predstavujú istotu. Tú istotu, ktorú chce mať každý muž, keď sa potrebuje pohnúť smerom vpred.

Experimentovanie mi už dlhšie nič nehovorí. Čo je paradox, vzhľadom na prívlastok "blogger", no nedá sa nič robiť. Mám svoje istoty (ako ste si z vyššie uvedených bodov určite všimli) a tie prezentujem (aj) na blogu. Univerzálne kúsky, jednoduché kombinácie, striedme strihy a farby. To som proste momentálne ja a v tom sa cítim dobre.No malý úlet v podobe zelených topánok sa z času na čas prihodí aj mne...


trenchcoat - Promod men
riflová košeľa / denim shirt - ZARA (similar here)
nohavice / pants - Oodji (similar here)
topánky / shoes - Humanic
clutch - ZARA

You Might Also Like

14 komentárov

 1. Tak na tieto topánky musím skúsiť nahovoriť aj frajera ak mu sadnú. Sú krásne a v kombinácii s trenčkotom vyzerajú parádne :)

  NITA

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Taky mám rád v určitých věcech svoji jistotu a zvyky. Alespoň na něco se můžu spolehnout, že to tak bude!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vždy je super, keď sa človek drží svojich zabehnutých a osvedčených zvykov. Ovšem teda ak nejaké má.
  Ako však píšeš, príjemné osvieženie, resp. malá iskra z jemného 'vykoľajenia' je príjemná pre nás samotných, ale aj pre naše okolie. Nechceme predsa upadnúť do totálneho stereotypu. :)
  PS: Tento fit sa ti veľmi hodí, jemne ťa opticky predĺžil.

  Ľuboš
  BlackBloodedBoy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pfff..to je dobrá práce fotografa =P

   Odstrániť
 4. takýto match s prostredím! do boha Paťo toto ste vychytali!
  Ja mám tiež rada istoty, alebo skor plány. Ja rada plánujem. Mám rada, keď viem, čo kedy, kde, ako dlho...občas ma ptoom trošku vykoľají, keď nejaká vec nejde podľa tých mojich super plánov, ale to je život, všakže. No na druhej strane niekedy ma chytí šupa a si hovorím, tak budem trošku spontánna a spravím veci, ktoré inak nerobím. Zatiaľ som to nikdy neoľutovala:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Uplne fantasticky outfit! Super zladene.
  K tomu trenchcoatu chybaju len kozene rukavice ale niesom si vobec isty akej farby?! Mozno cierne, nejake tie ridicske. Alebo zelene :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tento outfit je fakt super! Veľmi Ti tento štýl pristane. No a zladenie s prostredím, proste na jedničku :)
  Ja som v poslednej dobe na tom úplne rovnako. Tiež najradšej siahám po overených klasikách, v ktorých sa cítim najlepšie.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásne boty :) ja mám také semišové modré, lebo ma mama nahovorila na to, že farebné sú lepšie...neviem prečo som ju zasa počúvla :D ale raz za čas ich vytiahnem a prevetrám. Rutiny sú dobrá vec ak ich nie je príliš veľa :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Skvělý trench coat! Taky uvažuji, že si jeden v camel barvě koupím :) waytomm.com

  OdpovedaťOdstrániť
 9. tieto trenčkóty su velice fajn. taka dolezita sa v tom citim :-D
  www.donnaiveh.com

  OdpovedaťOdstrániť
 10. tentou outfit nemá chybu a tie topánky sú krásne :)
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>