Naše varšavské bývanie

20:57


Vždy ma zaujímalo sledovať, ako iní bývajú. Určite to dobre poznáte aj vy. Stačí na Pintereste či Tumblri zadať to správne vyhľadávacie slovo a otvorí sa pred vami nekonečná interiérová inšpirácia. Podobne je to aj s Airbnb a navyše, ak Vás niečo naozaj dostane, môžete sa tam rovno na niekoľko dní vybrať...

Môj prvý zážitok s prenajímaním bytu na niekoľko dní cez Airbnb je celkom čerstvý. Počas predĺženého víkendu vo Varšave sme sa rozhodli pre nájom malého bytu v centre mesta. Natalia, ktorá bola našou hostiteľkou, nám okrem svojho útulného bytu pripravila zoznam s varšavskými "must see" a najlepšími podnikmi v meste.
Od prvej chvíle nám bolo v našom dočasnom bývaní skvelo!
(Bohatá fotogaléria v článku!)


Byt bol síce na rozlohu a zariadenie skromnejší (mal však všetko, čo je k životu potrebné), no dostal ma bohatou zbierkou obrazov a kníh. V každom rohu izby, na parapetnej doske, vedľa sedačky a vo výklenku pri dverách. Všade boli kopy kníh v poľštine, angličtine a francúzštine. Moju pozornosť upútala najmä dvojica kníh "Mid Century Ads" od Taschen, o ktorej som na blogu už písal a verím, že raz bude mať svoje miesto aj v našej knižnici.
Srdcovou záležitosťou v Nataliinom byte bol aj kávový stolík a retro kreslo. Na ňom "kraľoval" vankúš s francúzskym buldočkom a my s Mišom sme viac k šťastiu nepotrebovali... Kuchyňa aj obývačka boli orientované na slnečnú stranu, takže sme sa každé ráno budili na slnečné lúče a zaspávali s výhľadom na jedne z najvyšších budov Varšavy.


Využili ste už niekedy pri svojich cestách Airbnb alebo ostávate verní hotelom? Ja mám za sebou dve ubytovania v prenajatých bytoch (prvýkrát vo Varšave a druhýkrát v Osle pred necelým mesiacom) a v oboch prípadoch som bol spokojný. Ak nad prvou cestou s Airbnb ešte len uvažujete, možno vám príde vhod zľava na prvé ubytovanie. Tú môžete dostať TU (a rovnakú zľavu dostanem aj ja, takže budem môcť navštíviť ďalší skvelý byt a napísať vám o ňom...).


Kam to máte namierené najbližšie vy?

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Tiež som na okukávanie rôznych bytov, baví pozerať, kde sa ako vedia vyhrať s interiérom, malými priestormi.. my sme si náš byt dávali nábytkom ušiť na mieru a preto je dosť jedinečný :) Premýšľala som, že niekdy by som ho mohla nafotiť a napísať o tom článok, no obávam sa, že s mojimi amatérskymi fotografickými schopnosťami, by tie fotky nemuseli vyzerať pekne..
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Art and design, More photos please haha. I love it
  $200 Gift Card Giveaway on my blog
  http://www.mimosasandme.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ach jak nám tam bylo krásně..ale víš čeho jsem si všiml? Chybí tu fotka koupelny!! A její podlahy!! A pracovního stolu v kuchyni..ajajajaj..to jakože jsi nechal pro mě a mám teda napsat o tomto bytu taky? =D
  A btw., další skvělý byt objevíme v únoru (count is as a second clue of the puzzle you will complete on 5th Dec. :-* #luvya )

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Keďže ma čaká v najbližších týždňoch zariaďovanie nášho nového bytu, tak poslednú dobu nič iné ako fotky interiérov ani nepozerám. Inšpiráciu hľadám hlavne na Pintereste a donekončna sa prechádzam po obchodoch s nábytkom :D

  NITA

  OdpovedaťOdstrániť
 5. The most gorgeous apartment! So COOL!

  Wishing you a fabulous day,
  xoxo Suzy ( ˘ ³˘)♥

  THE KAWAII PLANET

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny byt :) Ešte som Airbnb nevyskúšala, stále však čítam samé chvály, tak možno raz :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>