Sila, príťažlivosť a elegancia. Balmain Homme.

18:41Moju obľubu v ľahších, sviežich a čistých vôňach som na tomto blogu rozoberal už niekoľkokrát. Na poličke v kúpeľni ich mám hneď niekoľko a s obľubou ich striedam. S blížiacimi chladnejšími dňami ich rád prekladám korenistými vôňami, ktoré však takisto musia mať (istý) dotyk sviežosti. Najnovším jesenným prírastkom v mojej zbierke parfémov je pánska vôňa Balmain Homme.

Balmain Homme v sebe skrýva korenisto-drevité tóny, ktoré prinášajú intenzívny zážitok z vône. Cedrové drevo a mach, ktoré tvoria základ, sa postupne rozvíjajú do tónov kože, lístkov fialky a jablka. Korenistú bodku na záver tvorí bergamot, šafrán a muškátový oriešok. Za zaujímavou kombináciou jednotlivých zložiek stojí parfumér Olivier Pescheux. Ten chcel vzdať vôňou Balmain Homme hold mužskej sile, príťažlivosti, smelosti a elegancii.


Mňa osobne pri každom novom parféme (či toaletnej vode) zaujíma aj samotný obal. Dizajn a spracovanie flakónu, jeho tvary či farebnosť. Páči sa mi, že flakón Balmain Homme odkazuje na typické prvky módneho domu Balmain, ktoré sa premietajú v kovových ramenných ozdobách či spracovaní vrchnáku s kovovým orlom. Telo flakónu je z matného, tmavomodrého skla a od vrchnej kovovej časti ho delí tenká červená linka.


Balmain Homme je v Českej repulike dostupná v sieti parfumérií Marionnaud alebo na sensualite.cz.

You Might Also Like

2 komentárov

 1. mozno budem trocha mimo témy, ale tie okuliare!!! Odkial?
  Inak chystam sa uz dlhsie ist niekam ten Balmain "ocuchat". Viem si trocha z imidzu tej znacky predstavit tu vonu, ale mozno prekvapia.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Okuliare mám z online optiky opti24.sk :)

   Odstrániť

//]]>